Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar verplicht burgers dienst te doen als beveiliger bij WK

Qatar verplicht burgers dienst te doen als beveiliger bij WK

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft honderden burgers, onder wie diplomaten die uit het buitenland moeten terugkeren, opgeroepen voor een verplichte militaire dienst waarin zij als beveiliger moeten optreden tijdens het WK voetbal. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een bron en documenten die het in handen heeft.

De inzet van dienstplichtigen, van wie een aantal normaal gesproken uitstel zou krijgen, geeft aan hoe hoog de nood is in het golfstaatje bij het huisvesten van een van de grootste sporttoernooien ter wereld.

Uit de documenten blijkt dat zij worden getraind om wachtrijen bij de stadions te begeleiden, fans te fouilleren en smokkelwaar op te sporen als alcohol, drugs of wapens.

Turkse politieagenten

Qatar telt slechts 2,8 miljoen inwoners, van wie er amper 380.000 de Qatarese nationaliteit hebben en heeft al een overeenkomst gesloten met Turkije over de inzet van 3000 politieagenten uit dat land.

De betreffende burgers moesten zich begin september al melden op een militair kamp ten noorden van Doha. Ze kregen te horen dat het hun "patriottische plicht" is om mee te helpen. "De meesten zijn daar omdat het moet, ze willen niet in de problemen raken", aldus de bron aan Reuters.

Dienstplicht

In een reactie meldde een regeringsfunctionaris dat het nationale dienstprogramma van Qatar tijdens het WK gewoon doorgaat. Sinds 2014 moeten Qatarese mannen tussen 18 en 35 jaar minstens vier maanden met het leger trainen als onderdeel van de dienstplicht die de emir, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, heeft ingevoerd.

Het WK begint op 20 november.

Meer uit Voetbal

Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

10 minuten geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

19 minuten geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

1 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

2 uur geleden
NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

4 uur geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

6 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

7 uur geleden