Qatar rekent bij WK voetbal op stadions vol gevaccineerden
NEW DELHI (ANP/RTR) - Qatar verwacht dat de stadions volgend jaar vol zitten tijdens het WK voetbal. Volgens Mohammed bin Abdulrahman Al Thani, de minister van Buitenlandse Zaken in Qatar, gaat zijn land ervoor zorgen dat iedereen die het WK bezoekt vooraf gevaccineerd is tegen het coronavirus. Dat zei hij tijdens de online-editie van de Raisina Dialogue in India.
"Er zijn programma's in ontwikkeling om alle bezoekers van het WK van een vaccinatie te voorzien. We hopen een Covid-vrij evenement te organiseren", zei Al Thani. "We willen er zeker van zijn dat, zelfs als we dan nog met een pandemie te maken hebben, we een succesvol WK kunnen organiseren met fysieke aanwezigheid van voetbalfans. De mensen moeten dit toernooi kunnen bezoeken en ervan kunnen genieten."
Qatar heeft zo'n 2,8 miljoen inwoners. Volgens de officiële cijfers hebben ruim 195.000 mensen in het land positief getest op het coronavirus. In Qatar zijn 376 mensen overleden aan Covid-19.
Het WK van 2022 wordt niet zoals gewoonlijk in de zomer gehouden, maar vanwege de hitte in Qatar pas aan het einde van het jaar: van 21 november tot en met 18 december. De meeste van de acht WK-stadions zijn nieuw gebouwd. Qatar krijgt veel kritiek vanwege de mensenrechtensituatie in het land, met name de situatie van de arbeiders die werken aan de stadions. Sommige landen overwegen het WK te boycotten.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
5 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
53 minuten geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden