Qatar rekent bij WK voetbal op stadions vol gevaccineerden
NEW DELHI (ANP/RTR) - Qatar verwacht dat de stadions volgend jaar vol zitten tijdens het WK voetbal. Volgens Mohammed bin Abdulrahman Al Thani, de minister van Buitenlandse Zaken in Qatar, gaat zijn land ervoor zorgen dat iedereen die het WK bezoekt vooraf gevaccineerd is tegen het coronavirus. Dat zei hij tijdens de online-editie van de Raisina Dialogue in India.
"Er zijn programma's in ontwikkeling om alle bezoekers van het WK van een vaccinatie te voorzien. We hopen een Covid-vrij evenement te organiseren", zei Al Thani. "We willen er zeker van zijn dat, zelfs als we dan nog met een pandemie te maken hebben, we een succesvol WK kunnen organiseren met fysieke aanwezigheid van voetbalfans. De mensen moeten dit toernooi kunnen bezoeken en ervan kunnen genieten."
Qatar heeft zo'n 2,8 miljoen inwoners. Volgens de officiële cijfers hebben ruim 195.000 mensen in het land positief getest op het coronavirus. In Qatar zijn 376 mensen overleden aan Covid-19.
Het WK van 2022 wordt niet zoals gewoonlijk in de zomer gehouden, maar vanwege de hitte in Qatar pas aan het einde van het jaar: van 21 november tot en met 18 december. De meeste van de acht WK-stadions zijn nieuw gebouwd. Qatar krijgt veel kritiek vanwege de mensenrechtensituatie in het land, met name de situatie van de arbeiders die werken aan de stadions. Sommige landen overwegen het WK te boycotten.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
51 minuten geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
5 uur geleden