Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar pauzeert gastransport via Rode Zee door onrust in regio

Qatar pauzeert gastransport via Rode Zee door onrust in regio

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar lijkt te zijn gestopt met het sturen van tankers voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) door de Straat van Bab el Mandeb, de doorgang aan de zuidkant van de Rode Zee. De pauze volgt op de luchtaanvallen van de Amerikanen en Britten op Houthi-doelen in Jemen die de risico's rond de belangrijke vaarroute hebben doen toenemen.

Minstens vijf lng-schepen die worden geëxploiteerd door Qatar en op weg waren naar de zuidelijke doorgang zijn sinds vrijdag stilgelegd, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Drie tankers zijn gestopt voor de kust van Oman, één ligt in de Rode Zee en de andere ligt in de Middellandse Zee nabij het Suezkanaal.

De Amerikaanse en Britse marine adviseerden de scheepvaart om weg te blijven uit de gevarenzone in de zuidelijke Rode Zee na de luchtaanvallen op de door Iran gesteunde militante Houthi-rebellen. Minstens drie grote exploitanten van olietankers hebben al verklaard dat ze het gebied zullen vermijden.

De Houthi's hebben geen schepen aangevallen die gas vervoerden sinds ze medio november schepen begonnen lastig te vallen. Qatar, een van de grootste lng-exporteurs ter wereld, was een van de weinige gasleveranciers die de Rode Zee en het Suezkanaal tot afgelopen vrijdag bleven gebruiken om brandstof naar Europa te sturen. De meeste lng-exporteurs maakten al gebruik van alternatieve langere routes.

Meer uit Financieel

Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

1 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

1 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

2 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

2 uur geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

2 uur geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

12 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

13 uur geleden