Qantas verliest hoger beroep over ontslagronde tijdens pandemie
MASCOT (ANP/AFP) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft het hoger beroep over haar grote ontslagronde tijdens de coronapandemie verloren. Het Australische hooggerechtshof oordeelde woensdag dat het bedrijf op illegale wijze 1700 grondmedewerkers heeft ontslagen tijdens de pandemie en verwierp het beroep van de luchtvaartmaatschappij.
Het Australische federale gerechtshof oordeelde vorig jaar al dat de uitbesteding van de banen van het grondpersoneel op het hoogtepunt van de pandemie illegaal was. De rechtbank verklaarde destijds dat Qantas er ook niet in was geslaagd te weerleggen dat een van de redenen voor het massaontslag was om te voorkomen dat de arbeiders in de toekomst vakbondsacties zouden kunnen ondernemen. Het hooggerechtshof stemde in met die uitspraak en verwierp unaniem het beroep van Qantas.
De vakbond Transport Workers Union (TWU), die Qantas had gedaagd vanwege de ontslagen, juicht het besluit toe en roept op tot vervanging van het bestuur van de luchtvaartmaatschappij.
Niet opnieuw in dienst
Topman Alan Joyce trad vorige week al af, na vijftien jaar in die functie te hebben gewerkt bij Qantas. Hij vertrok eerder dan gepland, nadat de reputatie van de luchtvaartmaatschappij een klap had gekregen. De 102-jarige luchtvaartmaatschappij ligt namelijk ook onder vuur vanwege de stijgende ticketprijzen en beschuldigingen dat het bedrijf tickets voor geannuleerde vluchten heeft verkocht. Ook zou Qantas druk hebben uitgeoefend op de regering om de internationale rivaal Qatar Airways ervan te weerhouden meer vluchten naar Australië aan te bieden.
Vakbondsleider Michael Kaine van TWU riep de nieuwe baas van Qantas, Vanessa Hudson, op om zich publiekelijk te verontschuldigen bij de ontslagen werknemers en zich in te zetten voor een "snelle en niet-vijandige" afwikkeling van de hoorzittingen over compensatie en schadevergoedingen voor het ontslagen personeel.
Qantas verklaarde de uitspraak van het hooggerechtshof te "erkennen en aanvaarden" en bood excuses aan. De luchtvaartmaatschappij zei verder dat het federale hof al had uitgesloten dat de ontslagen werknemers opnieuw in dienst zouden worden genomen. Het bedrijf gaf verder aan dat bij het overwegen van de compensatie en schadevergoedingen rekening zal worden gehouden met de ontslagvergoedingen die het al heeft betaald.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
3 uur geleden