Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qantas verliest hoger beroep over ontslagronde tijdens pandemie

Qantas verliest hoger beroep over ontslagronde tijdens pandemie

MASCOT (ANP/AFP) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft het hoger beroep over haar grote ontslagronde tijdens de coronapandemie verloren. Het Australische hooggerechtshof oordeelde woensdag dat het bedrijf op illegale wijze 1700 grondmedewerkers heeft ontslagen tijdens de pandemie en verwierp het beroep van de luchtvaartmaatschappij.

Het Australische federale gerechtshof oordeelde vorig jaar al dat de uitbesteding van de banen van het grondpersoneel op het hoogtepunt van de pandemie illegaal was. De rechtbank verklaarde destijds dat Qantas er ook niet in was geslaagd te weerleggen dat een van de redenen voor het massaontslag was om te voorkomen dat de arbeiders in de toekomst vakbondsacties zouden kunnen ondernemen. Het hooggerechtshof stemde in met die uitspraak en verwierp unaniem het beroep van Qantas.

De vakbond Transport Workers Union (TWU), die Qantas had gedaagd vanwege de ontslagen, juicht het besluit toe en roept op tot vervanging van het bestuur van de luchtvaartmaatschappij.

Niet opnieuw in dienst

Topman Alan Joyce trad vorige week al af, na vijftien jaar in die functie te hebben gewerkt bij Qantas. Hij vertrok eerder dan gepland, nadat de reputatie van de luchtvaartmaatschappij een klap had gekregen. De 102-jarige luchtvaartmaatschappij ligt namelijk ook onder vuur vanwege de stijgende ticketprijzen en beschuldigingen dat het bedrijf tickets voor geannuleerde vluchten heeft verkocht. Ook zou Qantas druk hebben uitgeoefend op de regering om de internationale rivaal Qatar Airways ervan te weerhouden meer vluchten naar Australië aan te bieden.

Vakbondsleider Michael Kaine van TWU riep de nieuwe baas van Qantas, Vanessa Hudson, op om zich publiekelijk te verontschuldigen bij de ontslagen werknemers en zich in te zetten voor een "snelle en niet-vijandige" afwikkeling van de hoorzittingen over compensatie en schadevergoedingen voor het ontslagen personeel.

Qantas verklaarde de uitspraak van het hooggerechtshof te "erkennen en aanvaarden" en bood excuses aan. De luchtvaartmaatschappij zei verder dat het federale hof al had uitgesloten dat de ontslagen werknemers opnieuw in dienst zouden worden genomen. Het bedrijf gaf verder aan dat bij het overwegen van de compensatie en schadevergoedingen rekening zal worden gehouden met de ontslagvergoedingen die het al heeft betaald.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie stijgt met ruim 1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in december 1,3 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In november was sprake van een kleinere productiestijging van 0,4 procent. In minder dan de helft van de branches groeide de productie in de laatste maand van 2025.

57 minuten geleden
Thuiswerken blijft populair ondanks strengere werkgevers

DEN HAAG (ANP) - Thuiswerken blijft onverminderd populair, ondanks eerdere signalen dat werkgevers de mogelijkheden voor medewerkers om enkele dagen per week vanuit huis in te loggen willen inperken. Dat komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Ruim 78 miljoen passagiers via Nederlandse luchthavens in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 78 miljoen passagiers reisden vorig jaar van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal passagiers steeg bijna drie procent ten opzichte van 2024. Het blijft echter nog altijd ruim drie procent onder het niveau van het pre-coronajaar 2019.

1 uur geleden
Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

9 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

11 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

12 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

13 uur geleden