Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV suggereert dat deken partijdig was in zaak rond Khalid Kasem

PVV suggereert dat deken partijdig was in zaak rond Khalid Kasem

DEN HAAG (ANP) - PVV-Kamerlid Marina Vondeling trekt de onafhankelijkheid in twijfel van de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten in de zaak rond oud-advocaat en televisiepresentator Khalid Kasem. In een debat zei Vondeling dat er geen onafhankelijk onderzoek is geweest, terwijl de deken vorige maand na onderzoek concludeerde dat er geen aanwijzingen zijn voor pogingen van omkoping door Kasem.

Joost Sneller (D66) vroeg daarop welke banden de deken volgens Vondeling zou hebben met het kantoor van Kasem. "Ik ben niet de enige die die onafhankelijkheid in twijfel trekt", reageerde Vondeling. "Er zijn genoeg nieuwsberichten over geweest, GeenStijl heeft erover geschreven, zeg maar, over de banden met Royce de Vries."

Het PVV-Kamerlid refereert waarschijnlijk aan berichten van GeenStijl op basis van De Telegraaf, die in januari op basis van anonieme bronnen meldde dat de deken zich voegde in een kort geding van Royce de Vries om te voorkomen dat het AD over geluidsopnames van Kasem publiceerde. Die opnames waren gemaakt door de vader van De Vries, de vermoorde misdaadverslaggever Peter R. de Vries.

'Vriendjespolitiek'

"Ik vind het een beetje richting smaad en laster gaan", zei Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA). "Dit is niet hoe we hier politiek bedrijven", voegde ze daar even later aan toe. "De woordkeuze zou niet de mijne zijn geweest", vond ook Ulysse Ellian (VVD), maar hij begrijpt wel "dat mensen zich verwonderen over de hele zaak".

Vondeling wees erop dat Kasem een waarschuwing kreeg en geen verdere sancties. "Dat toont ook wel een beetje aan dat er toch wel sprake is van vriendjespolitiek."

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

4 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

4 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

8 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden