Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV suggereert dat deken partijdig was in zaak rond Khalid Kasem

PVV suggereert dat deken partijdig was in zaak rond Khalid Kasem

DEN HAAG (ANP) - PVV-Kamerlid Marina Vondeling trekt de onafhankelijkheid in twijfel van de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten in de zaak rond oud-advocaat en televisiepresentator Khalid Kasem. In een debat zei Vondeling dat er geen onafhankelijk onderzoek is geweest, terwijl de deken vorige maand na onderzoek concludeerde dat er geen aanwijzingen zijn voor pogingen van omkoping door Kasem.

Joost Sneller (D66) vroeg daarop welke banden de deken volgens Vondeling zou hebben met het kantoor van Kasem. "Ik ben niet de enige die die onafhankelijkheid in twijfel trekt", reageerde Vondeling. "Er zijn genoeg nieuwsberichten over geweest, GeenStijl heeft erover geschreven, zeg maar, over de banden met Royce de Vries."

Het PVV-Kamerlid refereert waarschijnlijk aan berichten van GeenStijl op basis van De Telegraaf, die in januari op basis van anonieme bronnen meldde dat de deken zich voegde in een kort geding van Royce de Vries om te voorkomen dat het AD over geluidsopnames van Kasem publiceerde. Die opnames waren gemaakt door de vader van De Vries, de vermoorde misdaadverslaggever Peter R. de Vries.

'Vriendjespolitiek'

"Ik vind het een beetje richting smaad en laster gaan", zei Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA). "Dit is niet hoe we hier politiek bedrijven", voegde ze daar even later aan toe. "De woordkeuze zou niet de mijne zijn geweest", vond ook Ulysse Ellian (VVD), maar hij begrijpt wel "dat mensen zich verwonderen over de hele zaak".

Vondeling wees erop dat Kasem een waarschuwing kreeg en geen verdere sancties. "Dat toont ook wel een beetje aan dat er toch wel sprake is van vriendjespolitiek."

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

1 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

4 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

4 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

4 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

9 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

9 uur geleden