PvdA/GroenLinks vraagt opheldering over aantal riviercruiseschepen in Tholen
THOLEN - De fractie PvdA/GroenLinks Tholen heeft vragen gesteld aan het College over het bezoek van riviercruiseschepen aan de vestingstad in de afgelopen periode. De vragen richten zich ook op het gebruik van de huidige aanlegsteiger en de mogelijke conflicten met gevaarlijke stoffen.
De gemeente Tholen is van plan om een aanlegsteiger voor cruiseschepen te realiseren in Tholen. Maar de fractie schrijft: “De gekozen positie van de beoogde aanlegsteiger voor riviercruiseschepen is volgens RSW (Rijkswaterstaat, red.) de enige geschikte plek voor de reguliere binnenvaart met ook gevaarlijke stoffen.”
Daarnaast neemt de fractie naar eigen zeggen waar dat in de afgelopen jaren riviercruiseschepen zijn gesignaleerd in de haven van Tholen-stad. En dat in de huidige situatie. Daarom plaatsen ze vraagtekens bij de noodzaak van een speciale aanlegsteiger voor deze cruiseschepen.
De fractie wil weten of er daadwerkelijk cruiseschepen de haven hebben bezocht, en of er een trend is in het aantal bezoeken. Verder willen ze weten waarom, als de huidige situatie verantwoord is, er behoefte is aan een nieuwe steiger en of deze behoefte gebaseerd is op toekomstige groei. Ze opperen het idee van walstroom voor alle scheepvaart om milieuproblemen aan te pakken.
Als het aan de gemeente ligt meren er in de toekomst cruiseschepen aan in de Thoolse Haven
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
1 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
3 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
20 uur geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
1 dag geledenSCHERPENISSE/THOLEN - De inloopbijeenkomsten in dorpshuis De Vossenkuil en dorpshuis Sassegrave die voor vanavond gepland stonden, gaan niet door. Dat maken Stadlander en de gemeente Tholen bekend. Het ging om bijeenkomsten over de herinrichting van de Hoge Markt en de herontwikkeling van de Bou Kooijmanstraat.
1 dag geledenTHOLEN - Het busverkeer in Zeeland ligt volledig stil door de hevige sneeuwval. Er rijden geen bussen tot minstens 14.00 uur, meldt vervoerder Connexxion. Ook Arriva is gestopt met rijden.
1 dag geleden