Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA/GroenLinks vraagt opheldering over aantal riviercruiseschepen in Tholen

PvdA/GroenLinks vraagt opheldering over aantal riviercruiseschepen in Tholen

THOLEN - De fractie PvdA/GroenLinks Tholen heeft vragen gesteld aan het College over het bezoek van riviercruiseschepen aan de vestingstad in de afgelopen periode. De vragen richten zich ook op het gebruik van de huidige aanlegsteiger en de mogelijke conflicten met gevaarlijke stoffen.

De gemeente Tholen is van plan om een aanlegsteiger voor cruiseschepen te realiseren in Tholen. Maar de fractie schrijft: “De gekozen positie van de beoogde aanlegsteiger voor riviercruiseschepen is volgens RSW (Rijkswaterstaat, red.) de enige geschikte plek voor de reguliere binnenvaart met ook gevaarlijke stoffen.”

Daarnaast neemt de fractie naar eigen zeggen waar dat in de afgelopen jaren riviercruiseschepen zijn gesignaleerd in de haven van Tholen-stad. En dat in de huidige situatie. Daarom plaatsen ze vraagtekens bij de noodzaak van een speciale aanlegsteiger voor deze cruiseschepen.

De fractie wil weten of er daadwerkelijk cruiseschepen de haven hebben bezocht, en of er een trend is in het aantal bezoeken. Verder willen ze weten waarom, als de huidige situatie verantwoord is, er behoefte is aan een nieuwe steiger en of deze behoefte gebaseerd is op toekomstige groei. Ze opperen het idee van walstroom voor alle scheepvaart om milieuproblemen aan te pakken.


Lees ook

Als het aan de gemeente ligt meren er in de toekomst cruiseschepen aan in de Thoolse Haven

Meer uit Tholen

Forum voor Democratie doet op Tholen mee aan verkiezingen voor gemeenteraad

THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.

14 uur geleden
Heel het weekend nog code geel in West-Brabant vanwege verraderlijke gladheid

WEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.

18 uur geleden
Voucher van 10.000 euro beschikbaar voor vergroening Zeeuws schoolplein

THOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.

20 uur geleden
Twee nepagenten lichten vrouw op in Sint-Annaland, politie zoekt tips

SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.

1 dag geleden
Jaap schenkt 34 schilderijen aan de Kunstkamer: ‘Kijk maar wat je ermee doet’

SCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.

1 dag geleden
Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

2 dagen geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

2 dagen geleden