Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA wil regels voor indexatie pensioenen eerder versoepelen

PvdA wil regels voor indexatie pensioenen eerder versoepelen

DEN HAAG (ANP) - De PvdA wil dat pensioenfondsen al volgend jaar ruimere mogelijkheden krijgen om de uitkeringen mee te laten stijgen met het algemene prijspeil. De wet die dat zou regelen is uitgesteld en wordt pas in 2023 van kracht. De sociaaldemocraten stellen nu voor de toekomstige regels voor indexatie van de pensioenen al wel te laten ingaan.

Het nieuwe pensioenstelsel moet er in de toekomst voor gaan zorgen dat pensioenfondsen sneller kunnen indexeren. Daar staat tegenover dat zij bij tegenvallers ook sneller moeten korten. Nu zijn de pensioenen bij de meeste fondsen al jaren niet meer verhoogd, mede door de historisch lage rente en de strikte regels waaraan zij zijn gebonden.

Het kabinet had met vakbonden en werkgevers afgesproken dat de nieuwe pensioenwet in 2022 in zou gaan. Vanaf dat moment zou al vanuit het nieuwe stelsel gekeken worden naar de financiële situatie van pensioenfondsen. Kort gezegd zouden die daardoor eerder kunnen indexeren.

PvdA-Kamerlid Gijs van Dijk vindt het "geen gewenste gang van zaken" dat voor veel gepensioneerden nu weer een streep dreigt te gaan door een pensioenverhoging, alleen omdat de wet vertraging heeft opgelopen. De verwachting was immers gewekt dat er volgend jaar in veel gevallen wél kon worden geïndexeerd.

Meer uit Binnenland

Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

4 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

6 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

6 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

6 uur geleden
Nog niet alle Vierdaagse-tickets uitverkocht

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.

7 uur geleden
Limburg verkent komst van kleine kerncentrales

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.

7 uur geleden
Gegevens gelekt van medewerkers AP en Raad voor de rechtspraak

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).

8 uur geleden