Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA en GroenLinks: ‘Bied energiesteun aan sportclubs’

PvdA en GroenLinks: ‘Bied energiesteun aan sportclubs’

THOLEN - Veel sportclubs hebben het financieel zwaar. Door de hoge energierekeningen, kunnen sommige clubs hun hoofd maar net boven water houden. En dat is iets waar de Thoolse PvdA en GroenLinks zich zorgen over maken. Daarom stellen de partijen vragen aan het college. 

De partijen vragen zich af of het college bekend is dat in het huidige beleid, sportclubs en dorpshuizen niet worden ondersteund door de overheid voor gestegen energiekosten. Volgens PvdA en GroenLinks zullen een kwart van alle sportclubs moeten sluiten vanwege de hoge energiekosten. “Is het college daarvan op de hoogte?”

Ook willen de partijen graag weten of er in de gemeente signalen binnengekomen zijn vanuit sportclubs of dorpshuizen dat het probleem ook in Tholen speelt. “Is het college het met ons eens dat indien er hier nog geen signalen binnen gekomen zijn, dat we actief moeten onderzoeken of deze verenigingen op dit moment hun hoofd nog boven water kunnen houden? En is het college het met ons eens dat wanneer er signalen zijn dat de verenigingen het financieel moeilijk hebben, dat we deze moeten ondersteunen en compenseren?”

Meer uit Tholen

77e Ronde van Oud-Vossemeer opent wielerseizoen met strijd op de dijk

OUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.

12 uur geleden
Aan de keukentafel met Michel en Perry van Sign Masters: ‘Gewoon bellen, langsgaan en zeggen: wij kunnen dit’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.

14 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Korenmolen De Hoop op een mistige zaterdagavond’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.

17 uur geleden
Grote dumping van drugslabonderdelen ontdekt bij landweg in Sint-Annaland

SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.

1 dag geleden
GroenLinks Tholen: ‘Wij kiezen voor een samenleving waarin iedereen zich thuis voelt’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.

1 dag geleden
Zes basisscholen in gemeente Tholen bakken pannenkoeken voor senioren

THOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.

1 dag geleden
Sneller hulp bij geldzorgen: Tholen breidt schuldhulpverlening voor inwoners uit

THOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.

2 dagen geleden