PvdA en GroenLinks: ‘Bied energiesteun aan sportclubs’
THOLEN - Veel sportclubs hebben het financieel zwaar. Door de hoge energierekeningen, kunnen sommige clubs hun hoofd maar net boven water houden. En dat is iets waar de Thoolse PvdA en GroenLinks zich zorgen over maken. Daarom stellen de partijen vragen aan het college.
De partijen vragen zich af of het college bekend is dat in het huidige beleid, sportclubs en dorpshuizen niet worden ondersteund door de overheid voor gestegen energiekosten. Volgens PvdA en GroenLinks zullen een kwart van alle sportclubs moeten sluiten vanwege de hoge energiekosten. “Is het college daarvan op de hoogte?”
Ook willen de partijen graag weten of er in de gemeente signalen binnengekomen zijn vanuit sportclubs of dorpshuizen dat het probleem ook in Tholen speelt. “Is het college het met ons eens dat indien er hier nog geen signalen binnen gekomen zijn, dat we actief moeten onderzoeken of deze verenigingen op dit moment hun hoofd nog boven water kunnen houden? En is het college het met ons eens dat wanneer er signalen zijn dat de verenigingen het financieel moeilijk hebben, dat we deze moeten ondersteunen en compenseren?”
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen sluit in februari 2026 de crisisnoodopvang aan de Molenvlietsedijk, omdat het COA voor alle bewoners nieuwe opvangplekken heeft gevonden. De opvang is sinds december 2022 in gebruik als tijdelijke noodopvanglocatie. De gemeente wilde hiermee voorkomen dat mensen in Ter Apel buiten moesten slapen.
2 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 5: september en oktober.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - Het is nog geen oud en nieuw en toch is de plaatselijke jeugd al volop bezig met knalvuurwerk. Deze knallen vallen echter in het niet bij het geluid wat de 'Carbidboys Stalland' produceren met hun melkbussen. Routinematig staan ze in drie groepjes van vier op rij, de carbidbussen die deze middag knallen voor de drie goede doelen waar stichting Vrienden van Siem dit jaar geld voor inzamelt; Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno en Roparun team Vrienden van Siem. Vooraf hadden ze niet kunnen dromen dat het recordbedrag van 2024 geëvenaard zou worden, toch bleek niets minder waar. Er is maar liefst €10.850,- opgehaald.
1 dag geledenTHOLEN - Het KNMI heeft maandag code geel afgekondigd. Dit vanwege gladheid. "De gladheid kan plaatselijk en verraderlijk zijn", aldus het KNMI.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 4: juli en augustus.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wie in Sint-Annaland woont, weet het: het dorp wordt bewaakt door een houten reus. De Standerdmolen, de oudste molen van Zeeland, staat al ruim drie eeuwen met zijn poten in de Zeeuwse klei. Voor vrijwillig molenaar Julian de Jonge (53) ligt hij letterlijk om de hoek. "En toch blijft hij me elke keer pakken."
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 3: mei en juni.
2 dagen geleden