PvdA Amsterdam wil snel feiten boven tafel over aanvallen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse PvdA wil dat de feiten over de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters "zo snel mogelijk boven tafel komen". "De uitbarsting van geweld van de afgelopen dagen en het dieptepunt van antisemitisch geweld van vannacht, zijn op geen enkele manier te verdedigen", reageert fractievoorzitter Lian Heinhuis. De partij wil over de gebeurtenissen in debat met de burgemeester als het feitenrelaas er ligt.
"Het is duidelijk dat de emoties die dagelijks onder Amsterdammers heersen over het conflict in het Midden-Oosten, deze week weer naar de oppervlakte zijn gekomen door de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi", zegt Heinhuis. "We moeten ondertussen op zoek blijven gaan naar manieren om in Amsterdam naast elkaar te blijven staan en de verbinding op te zoeken."
Na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv werden op meerdere plekken in Amsterdam Israëlische voetbalsupporters aangevallen. Vijf gewonden moesten volgens de politie naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hoeveelheid directe sterfgevallen door drugs is in tien jaar tijd verdrievoudigd. Waren er in 2014 nog 123 sterfgevallen, in 2024 was dat aantal opgelopen naar 378. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die in de Nationale Drug Monitor zijn gepubliceerd. Bij veel van de gevallen gaat het om overdosering.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
18 uur geleden