PvdA Amsterdam wil snel feiten boven tafel over aanvallen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse PvdA wil dat de feiten over de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters "zo snel mogelijk boven tafel komen". "De uitbarsting van geweld van de afgelopen dagen en het dieptepunt van antisemitisch geweld van vannacht, zijn op geen enkele manier te verdedigen", reageert fractievoorzitter Lian Heinhuis. De partij wil over de gebeurtenissen in debat met de burgemeester als het feitenrelaas er ligt.
"Het is duidelijk dat de emoties die dagelijks onder Amsterdammers heersen over het conflict in het Midden-Oosten, deze week weer naar de oppervlakte zijn gekomen door de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi", zegt Heinhuis. "We moeten ondertussen op zoek blijven gaan naar manieren om in Amsterdam naast elkaar te blijven staan en de verbinding op te zoeken."
Na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv werden op meerdere plekken in Amsterdam Israëlische voetbalsupporters aangevallen. Vijf gewonden moesten volgens de politie naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
4 uur geleden