Pusic speelt met Sjachtar Donetsk gelijk tegen Olympique Marseille
HAMBURG (ANP) - Trainer Marino Pusic heeft met Sjachtar Donetsk in de tussenronde van de Europa League gelijkgespeeld tegen Olympique Marseille. Het werd 2-2, met twee late goals. Pusic maakte in oktober de overstap van Feyenoord naar de Oekraïense topclub. In Rotterdam was hij assistent.
Na een eerste helft zonder hoogtepunten viel er na de pauze meer te beleven in Hamburg. Marseille kwam na ruim een uur spelen op voorsprong toen Pierre-Emerick Aubameyang een teruggetrokken voorzet van Jonathan Clauss in het doel werkte.
Niet veel later maakte Mykola Matvijenko gelijk na geschutter in de defensie van Marseille. De Franse club was eerder dit seizoen in een groep met Ajax als tweede geëindigd, ruim voor de Amsterdammers. In de slotfase leek invaller Iliman Ndiaye de gasten een goede uitgangspositie voor de return te bezorgen, maar Eguinaldo liet de Oekraïners en Pusic met een rake kopbal toch nog juichen.
De return is volgende week donderdag. De winnaar plaatst zich voor de achtste finales.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen. Sporting stond nu na de reguliere speeltijd met 3-0 voor en maakte het verschil in de verlenging: 5-0.
6 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
12 uur geleden