Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puma verwacht bescheiden groei door corona en leveringsproblemen

Puma verwacht bescheiden groei door corona en leveringsproblemen

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Puma verwacht een bescheiden winstgroei voor dit jaar. De sponsor van onder meer Formule 1-winnaar Max Verstappen blijft voorzichtig vanwege de aanhoudende onzekerheid over hoe de coronapandemie en de problemen in de toeleveringsketen de verkoop van sneakers zullen beïnvloeden.

De Duitse fabrikant van sportkleding denkt dit jaar een winst voor rentekosten en belastingen te behalen tussen de 600 miljoen en 700 miljoen euro, tegen 557 miljoen euro in 2021. Analisten rekenen voor 2022 op een winst van 696 miljoen euro.

Puma kwam in januari al met voorlopige jaarcijfers en sloot 2021 af met een recordomzet van 6,8 miljard euro. Dat was ruim een derde meer dan in 2020. De nettowinst kwam uit op 310 miljoen euro, tegen 79 miljoen euro in 2020. Topman Bjørn Gulden sprak van het beste jaar uit de geschiedenis van Puma.

Toeleveringsketen

Het bedrijf slaagde er het afgelopen jaar in om naast de coronabeperkingen ook de problemen in de toeleveringsketen te doorstaan. Zo worden steeds meer bedrijven vanwege logistieke uitdagingen gedwongen om gebruik te maken van dure luchtvracht in plaats van transport met containerschepen.

Aan het begin van 2022 heeft de coronapandemie volgens Gulden "helaas nog steeds een negatieve invloed op onze toeleveringsketen". Ook de inflatiedruk heeft volgens de topman een negatief effect op de kosten en marges. Daarnaast blijft de geopolitieke situatie erg gespannen. "We zullen ons harde werk moeten voortzetten in deze moeilijke omgeving, maar ik blijf zeer optimistisch over de toekomst van onze sector en ons bedrijf in het bijzonder", aldus Gulden.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

10 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

12 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

12 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

15 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

15 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

15 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

16 uur geleden