Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puma verwacht bescheiden groei door corona en leveringsproblemen

Puma verwacht bescheiden groei door corona en leveringsproblemen

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Puma verwacht een bescheiden winstgroei voor dit jaar. De sponsor van onder meer Formule 1-winnaar Max Verstappen blijft voorzichtig vanwege de aanhoudende onzekerheid over hoe de coronapandemie en de problemen in de toeleveringsketen de verkoop van sneakers zullen beïnvloeden.

De Duitse fabrikant van sportkleding denkt dit jaar een winst voor rentekosten en belastingen te behalen tussen de 600 miljoen en 700 miljoen euro, tegen 557 miljoen euro in 2021. Analisten rekenen voor 2022 op een winst van 696 miljoen euro.

Puma kwam in januari al met voorlopige jaarcijfers en sloot 2021 af met een recordomzet van 6,8 miljard euro. Dat was ruim een derde meer dan in 2020. De nettowinst kwam uit op 310 miljoen euro, tegen 79 miljoen euro in 2020. Topman Bjørn Gulden sprak van het beste jaar uit de geschiedenis van Puma.

Toeleveringsketen

Het bedrijf slaagde er het afgelopen jaar in om naast de coronabeperkingen ook de problemen in de toeleveringsketen te doorstaan. Zo worden steeds meer bedrijven vanwege logistieke uitdagingen gedwongen om gebruik te maken van dure luchtvracht in plaats van transport met containerschepen.

Aan het begin van 2022 heeft de coronapandemie volgens Gulden "helaas nog steeds een negatieve invloed op onze toeleveringsketen". Ook de inflatiedruk heeft volgens de topman een negatief effect op de kosten en marges. Daarnaast blijft de geopolitieke situatie erg gespannen. "We zullen ons harde werk moeten voortzetten in deze moeilijke omgeving, maar ik blijf zeer optimistisch over de toekomst van onze sector en ons bedrijf in het bijzonder", aldus Gulden.

Meer uit Financieel

EU en Australië akkoord over vrijhandel en defensiesamenwerking

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.

2 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

4 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

5 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

8 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

9 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

10 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

10 uur geleden