Puma verwacht bescheiden groei door corona en leveringsproblemen
HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Puma verwacht een bescheiden winstgroei voor dit jaar. De sponsor van onder meer Formule 1-winnaar Max Verstappen blijft voorzichtig vanwege de aanhoudende onzekerheid over hoe de coronapandemie en de problemen in de toeleveringsketen de verkoop van sneakers zullen beïnvloeden.
De Duitse fabrikant van sportkleding denkt dit jaar een winst voor rentekosten en belastingen te behalen tussen de 600 miljoen en 700 miljoen euro, tegen 557 miljoen euro in 2021. Analisten rekenen voor 2022 op een winst van 696 miljoen euro.
Puma kwam in januari al met voorlopige jaarcijfers en sloot 2021 af met een recordomzet van 6,8 miljard euro. Dat was ruim een derde meer dan in 2020. De nettowinst kwam uit op 310 miljoen euro, tegen 79 miljoen euro in 2020. Topman Bjørn Gulden sprak van het beste jaar uit de geschiedenis van Puma.
Toeleveringsketen
Het bedrijf slaagde er het afgelopen jaar in om naast de coronabeperkingen ook de problemen in de toeleveringsketen te doorstaan. Zo worden steeds meer bedrijven vanwege logistieke uitdagingen gedwongen om gebruik te maken van dure luchtvracht in plaats van transport met containerschepen.
Aan het begin van 2022 heeft de coronapandemie volgens Gulden "helaas nog steeds een negatieve invloed op onze toeleveringsketen". Ook de inflatiedruk heeft volgens de topman een negatief effect op de kosten en marges. Daarnaast blijft de geopolitieke situatie erg gespannen. "We zullen ons harde werk moeten voortzetten in deze moeilijke omgeving, maar ik blijf zeer optimistisch over de toekomst van onze sector en ons bedrijf in het bijzonder", aldus Gulden.
Meer uit Financieel
MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
1 minuut geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
1 uur geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
3 uur geleden