Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puma maakte recordwinst in 2022, vooruitzichten wel slechter

Puma maakte recordwinst in 2022, vooruitzichten wel slechter

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportmerk Puma heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, maar waarschuwt voor minder winstgevende tijden in 2023. Winkeliers en distributeurs hebben vanwege kostenstijgingen namelijk flinke voorraden aan sportschoenen- en kleding aangelegd. Die moeten ze nu eerst wegwerken voordat ze nieuwe Puma-producten inkopen.

Afgelopen jaar bedroeg de operationele winst, waar bijvoorbeeld rentebetalingen en belastingen nog niet van zijn afgetrokken, 641 miljoen euro. Nooit eerder was dit resultaat zo hoog. De omzet viel bijna een vijfde hoger uit op 8,5 miljard euro. Vooral in Zuid-Amerika en Europa verkochten producten van het merk goed.

Wel drukken de toegenomen voorraden op de winstgevendheid van Puma dit jaar. Door hogere kosten voor transport en materialen zijn voorraden in de sportkledingbranche met 50 procent gegroeid. De gegroeide voorraad zal deels met korting weer verkocht moeten worden.

Ook kampt het sportbedrijf met een grillige markt vanwege de oorlog in Oekraïne, de dreiging van een recessie, hoge inflatie en hoge rentes. Toch verwacht Puma dat dit niet verslechtert dit jaar en dat bijvoorbeeld de markten in China en de Verenigde Staten weer wat terugkeren naar normaal.

Meer uit Financieel

China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

1 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

21 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

23 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden