Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puma maakte recordwinst in 2022, vooruitzichten wel slechter

Puma maakte recordwinst in 2022, vooruitzichten wel slechter

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportmerk Puma heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, maar waarschuwt voor minder winstgevende tijden in 2023. Winkeliers en distributeurs hebben vanwege kostenstijgingen namelijk flinke voorraden aan sportschoenen- en kleding aangelegd. Die moeten ze nu eerst wegwerken voordat ze nieuwe Puma-producten inkopen.

Afgelopen jaar bedroeg de operationele winst, waar bijvoorbeeld rentebetalingen en belastingen nog niet van zijn afgetrokken, 641 miljoen euro. Nooit eerder was dit resultaat zo hoog. De omzet viel bijna een vijfde hoger uit op 8,5 miljard euro. Vooral in Zuid-Amerika en Europa verkochten producten van het merk goed.

Wel drukken de toegenomen voorraden op de winstgevendheid van Puma dit jaar. Door hogere kosten voor transport en materialen zijn voorraden in de sportkledingbranche met 50 procent gegroeid. De gegroeide voorraad zal deels met korting weer verkocht moeten worden.

Ook kampt het sportbedrijf met een grillige markt vanwege de oorlog in Oekraïne, de dreiging van een recessie, hoge inflatie en hoge rentes. Toch verwacht Puma dat dit niet verslechtert dit jaar en dat bijvoorbeeld de markten in China en de Verenigde Staten weer wat terugkeren naar normaal.

Meer uit Financieel

Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

7 minuten geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

7 minuten geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

12 minuten geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

33 minuten geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

1 uur geleden
Reders steunen terughoudendheid over militaire missie Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."

1 uur geleden
Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

2 uur geleden