Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puma maakte recordwinst in 2022, vooruitzichten wel slechter

Puma maakte recordwinst in 2022, vooruitzichten wel slechter

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportmerk Puma heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, maar waarschuwt voor minder winstgevende tijden in 2023. Winkeliers en distributeurs hebben vanwege kostenstijgingen namelijk flinke voorraden aan sportschoenen- en kleding aangelegd. Die moeten ze nu eerst wegwerken voordat ze nieuwe Puma-producten inkopen.

Afgelopen jaar bedroeg de operationele winst, waar bijvoorbeeld rentebetalingen en belastingen nog niet van zijn afgetrokken, 641 miljoen euro. Nooit eerder was dit resultaat zo hoog. De omzet viel bijna een vijfde hoger uit op 8,5 miljard euro. Vooral in Zuid-Amerika en Europa verkochten producten van het merk goed.

Wel drukken de toegenomen voorraden op de winstgevendheid van Puma dit jaar. Door hogere kosten voor transport en materialen zijn voorraden in de sportkledingbranche met 50 procent gegroeid. De gegroeide voorraad zal deels met korting weer verkocht moeten worden.

Ook kampt het sportbedrijf met een grillige markt vanwege de oorlog in Oekraïne, de dreiging van een recessie, hoge inflatie en hoge rentes. Toch verwacht Puma dat dit niet verslechtert dit jaar en dat bijvoorbeeld de markten in China en de Verenigde Staten weer wat terugkeren naar normaal.

Meer uit Financieel

Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

32 minuten geleden
Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.

40 minuten geleden
Duizenden werknemers Samsung demonstreren voor hoger loon

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.

44 minuten geleden
Viaplay verdient meer aan streamingdienst na start F1-seizoen

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.

58 minuten geleden
Forbes: vermogen Russische miljardairs opnieuw gestegen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.

1 uur geleden
Nestlé verhoogt verkopen ondanks grote terugroepactie babyvoeding

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.

1 uur geleden
Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

2 uur geleden