Psycholoog: ik heb ruim 100 mensen zelfdodingsmiddel gegeven
DEN HAAG (ANP) - De Brabantse psycholoog Wim van Dijk heeft aan meer dan honderd mensen een zelfdodingsmiddel verstrekt. Dat zegt hij zaterdag in een interview met de Volkskrant. Het gaat om het zogeheten Middel X. Volgens de krant is het voor het eerst dat iemand die het zelfdodingsmiddel verstrekt zich in Nederland kenbaar maakt.
Middel X is een wit conserveermiddel in poedervorm dat in Nederland verkrijgbaar is in chemische groothandels. Het ministerie van Justitie heeft de Coöperatie Laatste Wil (CLW) verboden het middel aan zijn leden te verstrekken. Desondanks wordt het middel nu illegaal alsnog uitgedeeld.
Van Dijk heeft zich dinsdag op verzoek van de politie gemeld op het bureau in Eindhoven. Hij is aangehouden wegens overtreding van de geneesmiddelenwet en hulp bij zelfdoding. Hoewel hij zich tijdens het verhoor op zijn zwijgrecht beriep, doet hij nu toch zijn verhaal in de media. Op die manier hoopt hij dat het debat over de euthanasiewet verder kan worden gevoerd.
Consequenties
"Ik ben me bewust van de consequenties van mijn verhaal. Het maakt me niet uit", aldus Van Dijk in de Volkskrant. Hij hoopt door zich publiekelijk uit te spreken dat andere verstrekkers zullen volgen. "Ik wil dat de maatschappelijke onrust zo groot wordt dat justitie hier niet omheen kan. Het kan me niet zo veel schelen of ze me arresteren of me in de bak douwen. Ik wil dat er iets gebeurt".
Het Openbaar Ministerie (OM) liet eerder deze week weten dat een 78-jarige man uit Den Bosch dinsdag is opgepakt en inmiddels weer op vrije voeten is gesteld. Zijn precieze rol wordt volgens het OM nog onderzocht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van sociale huurwoningen mogen vanaf juli volgend jaar met 4,1 procent omhoog. In de middenhuur is dat vanaf januari 6,1 procent en in de vrije sector 4,4 procent, meldt het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening maandag.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die een vergoeding ontvangen omdat er fouten zijn gemaakt met hun uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA), raken daardoor geen toeslagen of andere inkomensafhankelijke regelingen kwijt. Dat meldt het ministerie van Sociale Zaken. De eerste vergoedingen worden naar verwachting in de loop van 2026 uitbetaald.
25 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 26-jarige Wesley W. uit Helmond, voor het jarenlang seksueel misbruiken van jonge kinderen. W. deed dat over een periode van tien jaar, als oppas bij mensen thuis en later als onderwijsassistent op een basisschool in zijn woonplaats. Het jongste slachtoffer was twee jaar oud, het oudste tien. De verklaringen van de kinderen "gaan door merg en been", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten opnieuw opgeroepen om Ridouan Taghi (47) rechtsbijstand te verlenen in het grote liquidatieproces Marengo. Taghi zit al maanden zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn advocaat Vito Shukrula afgelopen april. Een eerdere oproep van de toezichthouder leidde niet tot geschikte kandidaten.
46 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.
1 uur geleden