Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV'er Gakpo kijkt juist uit naar drukke maand december

PSV'er Gakpo kijkt juist uit naar drukke maand december

ENSCHEDE (ANP) - Cody Gakpo ziet niet op tegen het drukke speelschema van PSV. De Eindhovenaren spelen in vier weken tijd liefst negen wedstrijden: vijf in de eredivisie, drie in de Europa League en eentje in de KNVB-beker. "Ik denk dat iedereen fit genoeg is om dit vol te houden. We hebben een brede selectie en een goede bank. Als spelers moe zijn, kunnen we gewoon wisselen", zei Gakpo, die de lange wedstrijdenreeks zondag met een tegenvaller begon.

PSV maakte in de eerste helft tegen Twente veel indruk, maar viel na rust ver terug en verspeelde alsnog punten: 1-1. Eerder kwam het elftal van trainer Roger Schmidt ook de uitduels met Heracles Almelo (1-1) en Vitesse (2-1) al niet ongeschonden door. De achterstand op Ajax is na negen speelronden 4 punten, terwijl PSV nog geen topduels heeft gespeeld in de eredivisie. Die volgen pas in januari.

Gakpo vond het puntenverlies, net als trainer Schmidt, onnodig. "Ik denk dat we in de eerste helft heel veel kansen hebben gecreƫerd. Die konden we helaas niet benutten", zei hij. "We gingen met een prima gevoel de tweede helft in. Dan moeten we gewoon doorpakken."

Geen patroon

Het was niet voor het eerst dat PSV een goede eerste helft liet volgen door een veel mindere tweede. Dat kan enerzijds met het hoge tempo en de hoge intensiteit te maken hebben. Dat is over 90 minuten nog lastig vol te houden, zo blijkt. PSV toonde eerder twee gezichten in de uitwedstrijd tegen PAOK Saloniki in de Europa League. Na een voorsprong bij rust verloren de Brabanders met liefst 4-1 in Griekenland.

Gakpo vindt niet dat er een patroon zichtbaar is. "Er zijn geen specifieke dingen. We geven alles als team. Ik denk dat het per ongeluk is dat we hier niet winnen", aldus de 21-jarige aanvaller, die woensdag nog scoorde voor Jong Oranje in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen Jong Portugal. Tegen Twente veroorzaakte hij met een handsbal juist een strafschop, die werd benut door Danilo. "Ik had geen intentie om met mijn handen naar de bal te gaan, maar blijkbaar is het dan toch een penalty tegenwoordig."

Doorbraak

Het is inmiddels het derde jaar in de A-selectie van PSV voor Gakpo, die onder leiding van de toenmalige trainer Mark van Bommel in het seizoen 2018-2019 met veel invalbeurten voorzichtig doorbrak. Vorig seizoen werd Gakpo definitief basisspeler en scoorde hij in 25 wedstrijden 7 keer. Een eerste oproep voor Oranje lijkt ook niet heel ver weg meer. Bondscoach Frank de Boer noemt zijn naam geregeld als het gaat over spelers die eraan zitten te komen.

Voorlopig ligt de focus vooral op clubvoetbal. Gakpo stond vanwege het coronavirus een tijdje aan de kant en heeft juist zin om veel te spelen. "Natuurlijk is het zwaar, maar daarvoor zijn we goed getraind", aldus de geboren Eindhovenaar, die hoopt dat nieuw puntenverlies voorlopig uitblijft. "Ik denk dat het bij ons voorin zaak is om elkaar beter aan te voelen en elkaar goede ballen te gunnen zodat iedereen kan scoren."

Meer uit Voetbal

Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

2 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

3 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

6 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

14 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

14 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

14 uur geleden