PSV zonder zieke Ihattaren in uitwedstrijd tegen Willem II
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen Willem II (16.45 uur) niet beschikken over Mo Ihattaren. De middenvelder is ziek en heeft deze week niet kunnen trainen, vertelde trainer Roger Schmidt op de persconferentie.
De 19-jarige Ihattaren had op 6 februari voor het laatst een basisplaats bij PSV. De laatste vijf keer dat hij voor PSV in actie kwam, deed hij dat als invaller. Ook voor Timo Baumgartl komt het duel met de nummer 15 van de Eredivisie te vroeg. De verdediger heeft last van een knieblessure.
PSV kan naar verwachting meerdere maanden niet beschikken over keeper Maxime Delanghe. De 19-jarige keeper uit België heeft tijdens een training een schouderblessure opgelopen. "Delanghe moet daarom een operatie ondergaan en is naar verwachting meerdere maanden niet inzetbaar", aldus PSV.
Strijd om tweede plek
Delanghe speelde dit seizoen twintig duels voor Jong PSV. De keeper komt uit de jeugdopleiding van PSV, dat hem op jonge leeftijd overnam van Anderlecht.
PSV strijdt met AZ om de tweede plek in de Eredivisie. De ploeg van Schmidt heeft 1 punt meer dan de Alkmaarders: 65 om 64. AZ speelt zaterdagavond thuis tegen Fortuna Sittard.
"Ons doel is duidelijk. We moeten elke wedstrijd winnen en dan kunnen we de tweede plek houden", aldus Schmidt. "We hebben allemaal kunnen zien hoe Chelsea en Manchester City de finale van de Champions League hebben gehaald. Dat moet voor een voetballer genoeg motivatie zijn, anders doe je het verkeerde beroep. Wij willen volgend seizoen in dat toernooi meedoen, dat hoef ik ze echt niet te vertellen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
52 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
2 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
2 uur geleden