PSV zakt na nederlaag bij Sociedad af naar Conference League
SAN SEBASTIAN (ANP) - PSV is donderdag afgezakt naar het derde clubtoernooi van Europa. De Eindhovenaren slaagden er in de laatste groepswedstrijd van de Europa League tegen Real Sociedad niet in minimaal gelijk te spelen: 3-0. PSV eindigde daardoor als derde en speelt volgend jaar in een tussenronde tegen een van de nummers 2 uit de Conference League. De winnaar daarvan gaat door naar de achtste finales van de Conference League, waar Feyenoord en AZ als groepswinnaar al zeker van zijn.
De uitschakeling in de Europa League betekende de tweede grote tegenvaller dit seizoen in Europa. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in de zomer dicht bij een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het ging in de play-offs net mis tegen Benfica. De doelstelling was daarna om in de Europa League te 'overwinteren', maar dat gaat dus niet gebeuren. PSV levert het Nederlandse voetbal de voorbije seizoenen niet zoveel punten op. Vorig seizoen voorkwam Olympiakos Piraeus dat PSV de achtste finales van de Europa League haalde en een jaar eerder was het Europese avontuur (met Mark van Bommel nog als trainer) al voor de winterstop klaar.
Mario Götze keerde voor het belangrijke duel in San Sebastian terug in het basiselftal van PSV. De Duitse middenvelder ontbrak afgelopen weekeinde in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (4-1) wegens rugklachten. Carlos Vinícius raakte door de terugkeer van Götze zijn plek kwijt. Cody Gakpo startte als centrale aanvaller.
Indraaiend schot
Real Sociedad, de nummer 5 van Spanje, werd vanuit een counter na een kwartier spelen voor het eerst gevaarlijk. Oud-Willem II'er Alexander Isak strandde op de voeten van Joël Drommel. PSV liet halverwege de eerste helft via een indraaiend schot van verdediger Philipp Mwene voor het eerst van zich horen. Armindo Bruma leek PSV in de 36e minuut wel op voorsprong te brengen, maar zijn schot eindigde op de lat.
Kort voor rust ging het mis bij de Brabanders. Na hands van Mwene benutte Mikel Oyarzabal een strafschop: 1-0. PSV moest in de tweede helft komen, maar wist vrijwel niets te creëren. Net na het moment dat Schmidt aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius in het veld had gebracht, leidde Érick Gutiérrez knullig balverlies. Oyarzabal profiteerde en verdubbelde de voorsprong.
Het leed werd voor PSV nog groter toen Madueke uitviel met een blessure en Ibrahim Sangaré rood kreeg. Invaller Alexander Sørloth maakte in blessuretijd 3-0.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
24 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geleden