PSV zakt na nederlaag bij Sociedad af naar Conference League
SAN SEBASTIAN (ANP) - PSV is donderdag afgezakt naar het derde clubtoernooi van Europa. De Eindhovenaren slaagden er in de laatste groepswedstrijd van de Europa League tegen Real Sociedad niet in minimaal gelijk te spelen: 3-0. PSV eindigde daardoor als derde en speelt volgend jaar in een tussenronde tegen een van de nummers 2 uit de Conference League. De winnaar daarvan gaat door naar de achtste finales van de Conference League, waar Feyenoord en AZ als groepswinnaar al zeker van zijn.
De uitschakeling in de Europa League betekende de tweede grote tegenvaller dit seizoen in Europa. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in de zomer dicht bij een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het ging in de play-offs net mis tegen Benfica. De doelstelling was daarna om in de Europa League te 'overwinteren', maar dat gaat dus niet gebeuren. PSV levert het Nederlandse voetbal de voorbije seizoenen niet zoveel punten op. Vorig seizoen voorkwam Olympiakos Piraeus dat PSV de achtste finales van de Europa League haalde en een jaar eerder was het Europese avontuur (met Mark van Bommel nog als trainer) al voor de winterstop klaar.
Mario Götze keerde voor het belangrijke duel in San Sebastian terug in het basiselftal van PSV. De Duitse middenvelder ontbrak afgelopen weekeinde in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (4-1) wegens rugklachten. Carlos Vinícius raakte door de terugkeer van Götze zijn plek kwijt. Cody Gakpo startte als centrale aanvaller.
Indraaiend schot
Real Sociedad, de nummer 5 van Spanje, werd vanuit een counter na een kwartier spelen voor het eerst gevaarlijk. Oud-Willem II'er Alexander Isak strandde op de voeten van Joël Drommel. PSV liet halverwege de eerste helft via een indraaiend schot van verdediger Philipp Mwene voor het eerst van zich horen. Armindo Bruma leek PSV in de 36e minuut wel op voorsprong te brengen, maar zijn schot eindigde op de lat.
Kort voor rust ging het mis bij de Brabanders. Na hands van Mwene benutte Mikel Oyarzabal een strafschop: 1-0. PSV moest in de tweede helft komen, maar wist vrijwel niets te creëren. Net na het moment dat Schmidt aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius in het veld had gebracht, leidde Érick Gutiérrez knullig balverlies. Oyarzabal profiteerde en verdubbelde de voorsprong.
Het leed werd voor PSV nog groter toen Madueke uitviel met een blessure en Ibrahim Sangaré rood kreeg. Invaller Alexander Sørloth maakte in blessuretijd 3-0.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
47 minuten geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
18 uur geleden