Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV zakt na nederlaag bij Sociedad af naar Conference League

PSV zakt na nederlaag bij Sociedad af naar Conference League

SAN SEBASTIAN (ANP) - PSV is donderdag afgezakt naar het derde clubtoernooi van Europa. De Eindhovenaren slaagden er in de laatste groepswedstrijd van de Europa League tegen Real Sociedad niet in minimaal gelijk te spelen: 3-0. PSV eindigde daardoor als derde en speelt volgend jaar in een tussenronde tegen een van de nummers 2 uit de Conference League. De winnaar daarvan gaat door naar de achtste finales van de Conference League, waar Feyenoord en AZ als groepswinnaar al zeker van zijn.

De uitschakeling in de Europa League betekende de tweede grote tegenvaller dit seizoen in Europa. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in de zomer dicht bij een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het ging in de play-offs net mis tegen Benfica. De doelstelling was daarna om in de Europa League te 'overwinteren', maar dat gaat dus niet gebeuren. PSV levert het Nederlandse voetbal de voorbije seizoenen niet zoveel punten op. Vorig seizoen voorkwam Olympiakos Piraeus dat PSV de achtste finales van de Europa League haalde en een jaar eerder was het Europese avontuur (met Mark van Bommel nog als trainer) al voor de winterstop klaar.

Mario Götze keerde voor het belangrijke duel in San Sebastian terug in het basiselftal van PSV. De Duitse middenvelder ontbrak afgelopen weekeinde in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (4-1) wegens rugklachten. Carlos Vinícius raakte door de terugkeer van Götze zijn plek kwijt. Cody Gakpo startte als centrale aanvaller.

Indraaiend schot

Real Sociedad, de nummer 5 van Spanje, werd vanuit een counter na een kwartier spelen voor het eerst gevaarlijk. Oud-Willem II'er Alexander Isak strandde op de voeten van Joël Drommel. PSV liet halverwege de eerste helft via een indraaiend schot van verdediger Philipp Mwene voor het eerst van zich horen. Armindo Bruma leek PSV in de 36e minuut wel op voorsprong te brengen, maar zijn schot eindigde op de lat.

Kort voor rust ging het mis bij de Brabanders. Na hands van Mwene benutte Mikel Oyarzabal een strafschop: 1-0. PSV moest in de tweede helft komen, maar wist vrijwel niets te creëren. Net na het moment dat Schmidt aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius in het veld had gebracht, leidde Érick Gutiérrez knullig balverlies. Oyarzabal profiteerde en verdubbelde de voorsprong.

Het leed werd voor PSV nog groter toen Madueke uitviel met een blessure en Ibrahim Sangaré rood kreeg. Invaller Alexander Sørloth maakte in blessuretijd 3-0.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

5 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

16 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

18 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

18 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

19 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

21 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

1 dag geleden