PSV zakt na nederlaag bij Sociedad af naar Conference League
SAN SEBASTIAN (ANP) - PSV is donderdag afgezakt naar het derde clubtoernooi van Europa. De Eindhovenaren slaagden er in de laatste groepswedstrijd van de Europa League tegen Real Sociedad niet in minimaal gelijk te spelen: 3-0. PSV eindigde daardoor als derde en speelt volgend jaar in een tussenronde tegen een van de nummers 2 uit de Conference League. De winnaar daarvan gaat door naar de achtste finales van de Conference League, waar Feyenoord en AZ als groepswinnaar al zeker van zijn.
De uitschakeling in de Europa League betekende de tweede grote tegenvaller dit seizoen in Europa. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in de zomer dicht bij een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het ging in de play-offs net mis tegen Benfica. De doelstelling was daarna om in de Europa League te 'overwinteren', maar dat gaat dus niet gebeuren. PSV levert het Nederlandse voetbal de voorbije seizoenen niet zoveel punten op. Vorig seizoen voorkwam Olympiakos Piraeus dat PSV de achtste finales van de Europa League haalde en een jaar eerder was het Europese avontuur (met Mark van Bommel nog als trainer) al voor de winterstop klaar.
Mario Götze keerde voor het belangrijke duel in San Sebastian terug in het basiselftal van PSV. De Duitse middenvelder ontbrak afgelopen weekeinde in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (4-1) wegens rugklachten. Carlos Vinícius raakte door de terugkeer van Götze zijn plek kwijt. Cody Gakpo startte als centrale aanvaller.
Indraaiend schot
Real Sociedad, de nummer 5 van Spanje, werd vanuit een counter na een kwartier spelen voor het eerst gevaarlijk. Oud-Willem II'er Alexander Isak strandde op de voeten van Joël Drommel. PSV liet halverwege de eerste helft via een indraaiend schot van verdediger Philipp Mwene voor het eerst van zich horen. Armindo Bruma leek PSV in de 36e minuut wel op voorsprong te brengen, maar zijn schot eindigde op de lat.
Kort voor rust ging het mis bij de Brabanders. Na hands van Mwene benutte Mikel Oyarzabal een strafschop: 1-0. PSV moest in de tweede helft komen, maar wist vrijwel niets te creëren. Net na het moment dat Schmidt aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius in het veld had gebracht, leidde Érick Gutiérrez knullig balverlies. Oyarzabal profiteerde en verdubbelde de voorsprong.
Het leed werd voor PSV nog groter toen Madueke uitviel met een blessure en Ibrahim Sangaré rood kreeg. Invaller Alexander Sørloth maakte in blessuretijd 3-0.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
15 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
16 uur geleden