PSV zakt na nederlaag bij Sociedad af naar Conference League
SAN SEBASTIAN (ANP) - PSV is donderdag afgezakt naar het derde clubtoernooi van Europa. De Eindhovenaren slaagden er in de laatste groepswedstrijd van de Europa League tegen Real Sociedad niet in minimaal gelijk te spelen: 3-0. PSV eindigde daardoor als derde en speelt volgend jaar in een tussenronde tegen een van de nummers 2 uit de Conference League. De winnaar daarvan gaat door naar de achtste finales van de Conference League, waar Feyenoord en AZ als groepswinnaar al zeker van zijn.
De uitschakeling in de Europa League betekende de tweede grote tegenvaller dit seizoen in Europa. Het elftal van trainer Roger Schmidt was in de zomer dicht bij een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het ging in de play-offs net mis tegen Benfica. De doelstelling was daarna om in de Europa League te 'overwinteren', maar dat gaat dus niet gebeuren. PSV levert het Nederlandse voetbal de voorbije seizoenen niet zoveel punten op. Vorig seizoen voorkwam Olympiakos Piraeus dat PSV de achtste finales van de Europa League haalde en een jaar eerder was het Europese avontuur (met Mark van Bommel nog als trainer) al voor de winterstop klaar.
Mario Götze keerde voor het belangrijke duel in San Sebastian terug in het basiselftal van PSV. De Duitse middenvelder ontbrak afgelopen weekeinde in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (4-1) wegens rugklachten. Carlos Vinícius raakte door de terugkeer van Götze zijn plek kwijt. Cody Gakpo startte als centrale aanvaller.
Indraaiend schot
Real Sociedad, de nummer 5 van Spanje, werd vanuit een counter na een kwartier spelen voor het eerst gevaarlijk. Oud-Willem II'er Alexander Isak strandde op de voeten van Joël Drommel. PSV liet halverwege de eerste helft via een indraaiend schot van verdediger Philipp Mwene voor het eerst van zich horen. Armindo Bruma leek PSV in de 36e minuut wel op voorsprong te brengen, maar zijn schot eindigde op de lat.
Kort voor rust ging het mis bij de Brabanders. Na hands van Mwene benutte Mikel Oyarzabal een strafschop: 1-0. PSV moest in de tweede helft komen, maar wist vrijwel niets te creëren. Net na het moment dat Schmidt aanvallers Noni Madueke en Carlos Vinícius in het veld had gebracht, leidde Érick Gutiérrez knullig balverlies. Oyarzabal profiteerde en verdubbelde de voorsprong.
Het leed werd voor PSV nog groter toen Madueke uitviel met een blessure en Ibrahim Sangaré rood kreeg. Invaller Alexander Sørloth maakte in blessuretijd 3-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
9 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
11 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
23 uur geleden