Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten

PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel PSV zaterdagavond tegen FC Groningen bij wijze van spreken vier keer scoorde, won de formatie van trainer Roger Schmidt slechts met 1-0. Dat was te danken aan een benutte strafschop van Eran Zahavi.

In de wedstrijd van vooral afgekeurde doelpunten namen de Eindhovenaren in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie voorlopig wel weer 3 punten afstand van AZ. De Alkmaarders voetballen zondag tegen Ajax, dat door de zege van PSV dit weekeinde nog geen kampioen kan worden. Er waren in Eindhoven 4000 toeschouwers aanwezig bij het duel.

Het eerste gevaar aan Eindhovense kant kwam van Cody Gakpo. Hij schoot fraai in uit de draai, maar zag de bal tegen de lat gaan. Daarna verscheen Donyell Malen alleen voor Sergio Padt, maar de Groningse doelman behield de rust en won het duel.

Gevaarlijk

Verder schoot Eran Zahavi over, nadat Malen de bal had teruggelegd. Ibrahim Sangaré kon net niet scoren, nadat Malen zich in de voorbereiding zo ongeveer letterlijk door de Groningse defensie had geworsteld.

Hoewel Groningen relatief vaak aan de bal was, werd het pas kort na de hervatting echt gevaarlijk. Ahmed El Messaoudi raakte de paal, na een goede voorzet van Mo El Hankouri.

Strafschop

Vervolgens brak de fase van PSV en de VAR aan. Eerst keurde die een treffer van Zahavi af, omdat de voorzet van Denzel Dumfries van achter de doellijn was gegeven. Vervolgens mocht de spits een strafschop nemen, nadat de VAR hands van Wessel Dammers had gezien. Zahavi schoot hard raak, 1-0. Daarna scoorde ook Gakpo, maar die werd weer teruggefloten door de video-scheidsrechter.

Ook Malen scoorde nog, maar dit feest mocht op last van de grensrechter geen doorgang vinden. In extra tijd kopte de Groningse doelman Padt zowaar nog bijna de 1-1 binnen.

Minuut stilte

Gabriel Gudmundsson viel al na een minuut of 25 uit bij FC Groningen. Bij het aanzetten raakte de Zweed geblesseerd. Alessio Da Cruz was zijn vervanger.

Voorafgaand aan het duel was er een minuut stilte ter nagedachtenis aan PSV's deze week overleden clubicoon Willy van der Kuijlen.

Meer uit Voetbal

Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

1 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

16 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

17 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

23 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

23 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

1 dag geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

1 dag geleden