Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten

PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel PSV zaterdagavond tegen FC Groningen bij wijze van spreken vier keer scoorde, won de formatie van trainer Roger Schmidt slechts met 1-0. Dat was te danken aan een benutte strafschop van Eran Zahavi.

In de wedstrijd van vooral afgekeurde doelpunten namen de Eindhovenaren in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie voorlopig wel weer 3 punten afstand van AZ. De Alkmaarders voetballen zondag tegen Ajax, dat door de zege van PSV dit weekeinde nog geen kampioen kan worden. Er waren in Eindhoven 4000 toeschouwers aanwezig bij het duel.

Het eerste gevaar aan Eindhovense kant kwam van Cody Gakpo. Hij schoot fraai in uit de draai, maar zag de bal tegen de lat gaan. Daarna verscheen Donyell Malen alleen voor Sergio Padt, maar de Groningse doelman behield de rust en won het duel.

Gevaarlijk

Verder schoot Eran Zahavi over, nadat Malen de bal had teruggelegd. Ibrahim Sangaré kon net niet scoren, nadat Malen zich in de voorbereiding zo ongeveer letterlijk door de Groningse defensie had geworsteld.

Hoewel Groningen relatief vaak aan de bal was, werd het pas kort na de hervatting echt gevaarlijk. Ahmed El Messaoudi raakte de paal, na een goede voorzet van Mo El Hankouri.

Strafschop

Vervolgens brak de fase van PSV en de VAR aan. Eerst keurde die een treffer van Zahavi af, omdat de voorzet van Denzel Dumfries van achter de doellijn was gegeven. Vervolgens mocht de spits een strafschop nemen, nadat de VAR hands van Wessel Dammers had gezien. Zahavi schoot hard raak, 1-0. Daarna scoorde ook Gakpo, maar die werd weer teruggefloten door de video-scheidsrechter.

Ook Malen scoorde nog, maar dit feest mocht op last van de grensrechter geen doorgang vinden. In extra tijd kopte de Groningse doelman Padt zowaar nog bijna de 1-1 binnen.

Minuut stilte

Gabriel Gudmundsson viel al na een minuut of 25 uit bij FC Groningen. Bij het aanzetten raakte de Zweed geblesseerd. Alessio Da Cruz was zijn vervanger.

Voorafgaand aan het duel was er een minuut stilte ter nagedachtenis aan PSV's deze week overleden clubicoon Willy van der Kuijlen.

Meer uit Voetbal

IOC verdedigt nauwe band FIFA-baas Infantino met Trump

LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.

1 uur geleden
Feyenoord heeft spits Ueda terug voor duel met Sturm Graz

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.

2 uur geleden
Hwang wil Feyenoord-fans gelukkig maken in 'moeilijke periode'

ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.

2 uur geleden
Van Persie praat ruzie met Timber uit en wenst hem succes

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.

2 uur geleden
Senegalese spelers krijgen bonus en stuk land na winst Afrika Cup

DAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.

2 uur geleden
Kwartfinale KNVB-beker tussen PSV en sc Heerenveen op 4 februari

EINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.

3 uur geleden
FC Utrecht-middenvelder Jensen maanden eruit door knieblessure

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.

3 uur geleden