Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten

PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten

EINDHOVEN (ANP) - Hoewel PSV zaterdagavond tegen FC Groningen bij wijze van spreken vier keer scoorde, won de formatie van trainer Roger Schmidt slechts met 1-0. Dat was te danken aan een benutte strafschop van Eran Zahavi.

In de wedstrijd van vooral afgekeurde doelpunten namen de Eindhovenaren in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie voorlopig wel weer 3 punten afstand van AZ. De Alkmaarders voetballen zondag tegen Ajax, dat door de zege van PSV dit weekeinde nog geen kampioen kan worden. Er waren in Eindhoven 4000 toeschouwers aanwezig bij het duel.

Het eerste gevaar aan Eindhovense kant kwam van Cody Gakpo. Hij schoot fraai in uit de draai, maar zag de bal tegen de lat gaan. Daarna verscheen Donyell Malen alleen voor Sergio Padt, maar de Groningse doelman behield de rust en won het duel.

Gevaarlijk

Verder schoot Eran Zahavi over, nadat Malen de bal had teruggelegd. Ibrahim Sangaré kon net niet scoren, nadat Malen zich in de voorbereiding zo ongeveer letterlijk door de Groningse defensie had geworsteld.

Hoewel Groningen relatief vaak aan de bal was, werd het pas kort na de hervatting echt gevaarlijk. Ahmed El Messaoudi raakte de paal, na een goede voorzet van Mo El Hankouri.

Strafschop

Vervolgens brak de fase van PSV en de VAR aan. Eerst keurde die een treffer van Zahavi af, omdat de voorzet van Denzel Dumfries van achter de doellijn was gegeven. Vervolgens mocht de spits een strafschop nemen, nadat de VAR hands van Wessel Dammers had gezien. Zahavi schoot hard raak, 1-0. Daarna scoorde ook Gakpo, maar die werd weer teruggefloten door de video-scheidsrechter.

Ook Malen scoorde nog, maar dit feest mocht op last van de grensrechter geen doorgang vinden. In extra tijd kopte de Groningse doelman Padt zowaar nog bijna de 1-1 binnen.

Minuut stilte

Gabriel Gudmundsson viel al na een minuut of 25 uit bij FC Groningen. Bij het aanzetten raakte de Zweed geblesseerd. Alessio Da Cruz was zijn vervanger.

Voorafgaand aan het duel was er een minuut stilte ter nagedachtenis aan PSV's deze week overleden clubicoon Willy van der Kuijlen.

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

4 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

5 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

7 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

8 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

9 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

10 uur geleden