PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten
EINDHOVEN (ANP) - Hoewel PSV zaterdagavond tegen FC Groningen bij wijze van spreken vier keer scoorde, won de formatie van trainer Roger Schmidt slechts met 1-0. Dat was te danken aan een benutte strafschop van Eran Zahavi.
In de wedstrijd van vooral afgekeurde doelpunten namen de Eindhovenaren in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie voorlopig wel weer 3 punten afstand van AZ. De Alkmaarders voetballen zondag tegen Ajax, dat door de zege van PSV dit weekeinde nog geen kampioen kan worden. Er waren in Eindhoven 4000 toeschouwers aanwezig bij het duel.
Het eerste gevaar aan Eindhovense kant kwam van Cody Gakpo. Hij schoot fraai in uit de draai, maar zag de bal tegen de lat gaan. Daarna verscheen Donyell Malen alleen voor Sergio Padt, maar de Groningse doelman behield de rust en won het duel.
Gevaarlijk
Verder schoot Eran Zahavi over, nadat Malen de bal had teruggelegd. Ibrahim Sangaré kon net niet scoren, nadat Malen zich in de voorbereiding zo ongeveer letterlijk door de Groningse defensie had geworsteld.
Hoewel Groningen relatief vaak aan de bal was, werd het pas kort na de hervatting echt gevaarlijk. Ahmed El Messaoudi raakte de paal, na een goede voorzet van Mo El Hankouri.
Strafschop
Vervolgens brak de fase van PSV en de VAR aan. Eerst keurde die een treffer van Zahavi af, omdat de voorzet van Denzel Dumfries van achter de doellijn was gegeven. Vervolgens mocht de spits een strafschop nemen, nadat de VAR hands van Wessel Dammers had gezien. Zahavi schoot hard raak, 1-0. Daarna scoorde ook Gakpo, maar die werd weer teruggefloten door de video-scheidsrechter.
Ook Malen scoorde nog, maar dit feest mocht op last van de grensrechter geen doorgang vinden. In extra tijd kopte de Groningse doelman Padt zowaar nog bijna de 1-1 binnen.
Minuut stilte
Gabriel Gudmundsson viel al na een minuut of 25 uit bij FC Groningen. Bij het aanzetten raakte de Zweed geblesseerd. Alessio Da Cruz was zijn vervanger.
Voorafgaand aan het duel was er een minuut stilte ter nagedachtenis aan PSV's deze week overleden clubicoon Willy van der Kuijlen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
9 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
11 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
11 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
13 uur geleden