PSV wint nipt in het duel van de afgekeurde doelpunten
EINDHOVEN (ANP) - Hoewel PSV zaterdagavond tegen FC Groningen bij wijze van spreken vier keer scoorde, won de formatie van trainer Roger Schmidt slechts met 1-0. Dat was te danken aan een benutte strafschop van Eran Zahavi.
In de wedstrijd van vooral afgekeurde doelpunten namen de Eindhovenaren in de strijd om de tweede plaats van de Eredivisie voorlopig wel weer 3 punten afstand van AZ. De Alkmaarders voetballen zondag tegen Ajax, dat door de zege van PSV dit weekeinde nog geen kampioen kan worden. Er waren in Eindhoven 4000 toeschouwers aanwezig bij het duel.
Het eerste gevaar aan Eindhovense kant kwam van Cody Gakpo. Hij schoot fraai in uit de draai, maar zag de bal tegen de lat gaan. Daarna verscheen Donyell Malen alleen voor Sergio Padt, maar de Groningse doelman behield de rust en won het duel.
Gevaarlijk
Verder schoot Eran Zahavi over, nadat Malen de bal had teruggelegd. Ibrahim Sangaré kon net niet scoren, nadat Malen zich in de voorbereiding zo ongeveer letterlijk door de Groningse defensie had geworsteld.
Hoewel Groningen relatief vaak aan de bal was, werd het pas kort na de hervatting echt gevaarlijk. Ahmed El Messaoudi raakte de paal, na een goede voorzet van Mo El Hankouri.
Strafschop
Vervolgens brak de fase van PSV en de VAR aan. Eerst keurde die een treffer van Zahavi af, omdat de voorzet van Denzel Dumfries van achter de doellijn was gegeven. Vervolgens mocht de spits een strafschop nemen, nadat de VAR hands van Wessel Dammers had gezien. Zahavi schoot hard raak, 1-0. Daarna scoorde ook Gakpo, maar die werd weer teruggefloten door de video-scheidsrechter.
Ook Malen scoorde nog, maar dit feest mocht op last van de grensrechter geen doorgang vinden. In extra tijd kopte de Groningse doelman Padt zowaar nog bijna de 1-1 binnen.
Minuut stilte
Gabriel Gudmundsson viel al na een minuut of 25 uit bij FC Groningen. Bij het aanzetten raakte de Zweed geblesseerd. Alessio Da Cruz was zijn vervanger.
Voorafgaand aan het duel was er een minuut stilte ter nagedachtenis aan PSV's deze week overleden clubicoon Willy van der Kuijlen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
19 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
23 uur geleden