PSV wil zonder Max en Maxi Romero 'laatste kans' grijpen
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil donderdag tegen Sturm Graz (21.00 uur) "de laatste kans" pakken om te kunnen overwinteren in de Europa League. Dat moeten de Eindhovenaren zien te doen zonder Philipp Max, die nog in quarantaine zit. Maxi Romero heeft deze week een blessure opgelopen.
"Dit is de laatste kans die we hebben. We moeten morgen de drie punten pakken. We hebben veel vertrouwen en weten ook dat we kunnen winnen", zei PSV-trainer Roger Schmidt een dag voor het duel in het Philips Stadion.
"We hebben zaterdag tegen Vitesse laten zien dat we goed kunnen voetballen. We hebben de afgelopen wedstrijden goed gespeeld. We hebben veel gescoord, maar incasseerden ook veel doelpunten. We wilden dat veranderen en dat is tegen Vitesse goed gelukt. De spelers waren gefocust en erg scherp in de verdediging. We hebben daardoor de nul gehouden, en dat is precies waar we voor gingen. Dat is een goede stap."
Derde in de groep
In de selectie van Schmidt ontbreekt verdediger Max nog. Hij zit nog in quarantaine. Wanneer hij negatief wordt getest, kan hij weer meespelen", aldus Schmidt, die positief was over het herstel van spelers als Cody Gakpo en Jordan Teze. "Ze zijn op de goede weg. Ik verwacht dat ze volgende week of die week daarop weer het team kunnen versterken."
Schmidt denkt dat de Argentijnse aanvaller Maxi Romero nog voor de kerst terugkeert.
PSV staat derde in de groep met 5 punten. Sturm Graz heeft slechts 1 punt verzameld.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
7 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
8 uur geleden