PSV wil zonder Max en Maxi Romero 'laatste kans' grijpen
EINDHOVEN (ANP) - PSV wil donderdag tegen Sturm Graz (21.00 uur) "de laatste kans" pakken om te kunnen overwinteren in de Europa League. Dat moeten de Eindhovenaren zien te doen zonder Philipp Max, die nog in quarantaine zit. Maxi Romero heeft deze week een blessure opgelopen.
"Dit is de laatste kans die we hebben. We moeten morgen de drie punten pakken. We hebben veel vertrouwen en weten ook dat we kunnen winnen", zei PSV-trainer Roger Schmidt een dag voor het duel in het Philips Stadion.
"We hebben zaterdag tegen Vitesse laten zien dat we goed kunnen voetballen. We hebben de afgelopen wedstrijden goed gespeeld. We hebben veel gescoord, maar incasseerden ook veel doelpunten. We wilden dat veranderen en dat is tegen Vitesse goed gelukt. De spelers waren gefocust en erg scherp in de verdediging. We hebben daardoor de nul gehouden, en dat is precies waar we voor gingen. Dat is een goede stap."
Derde in de groep
In de selectie van Schmidt ontbreekt verdediger Max nog. Hij zit nog in quarantaine. Wanneer hij negatief wordt getest, kan hij weer meespelen", aldus Schmidt, die positief was over het herstel van spelers als Cody Gakpo en Jordan Teze. "Ze zijn op de goede weg. Ik verwacht dat ze volgende week of die week daarop weer het team kunnen versterken."
Schmidt denkt dat de Argentijnse aanvaller Maxi Romero nog voor de kerst terugkeert.
PSV staat derde in de groep met 5 punten. Sturm Graz heeft slechts 1 punt verzameld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
10 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden