PSV verwacht komst trainer Bosz dit weekeinde af te ronden
EINDHOVEN (ANP) - PSV verwacht snel een definitief akkoord te bereiken met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz. "Wij hopen dit weekeinde op een handtekening. Als die er is, zullen we het direct communiceren", meldt algemeen directeur Marcel Brands aan het ANP.
De 59-jarige Bosz, die een contract voor vermoedelijk drie jaar gaat tekenen, wordt in Eindhoven de opvolger van Ruud van Nistelrooij. De oud-spits stapte kort voor de laatste competitiewedstrijd van het seizoen op.
Bosz zat sinds oktober vorig jaar zonder club. De oud-speler van onder meer Vitesse, RKC Waalwijk en Feyenoord werd toen ontslagen bij Olympique Lyon. Bosz was eerder coach bij onder meer Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Ajax en Vitesse.
Europa League-finale
Met Ajax bereikte de achtvoudig international van Oranje in 2017 de finale van de Europa League. Bosz werd nu even in verband gebracht met een terugkeer naar Amsterdam, waar begin dit jaar Alfred Schreuder werd ontslagen. Hij liet toen weten open te staan voor een gesprek, maar ook dat hij niet was gebeld.
Met Bosz hoopt PSV de landstitel weer naar Eindhoven te halen. De laatste vijftien jaar ging het kampioenschap in de Eredivisie slechts drie keer naar de Brabanders: in 2015, 2016 en voor het laatst in 2018.
KNVB-beker
Onder leiding van Van Nistelrooij won PSV afgelopen seizoen de Johan Cruijff Schaal en de KNVB-beker. Kort voor de laatste competitiewedstrijd tegen AZ vertrok de oud-spits omdat hij geen vertrouwen meer voelde. Interim-trainer Fred Rutten leidde PSV in Alkmaar naar de winst (1-2) en zo naar de voorronden van de Champions League.
PSV begint maandag 3 juli aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Eindhovenaren hebben voorlopig twee oefenwedstrijden op de planning staan, op 26 juli tegen FC Eindhoven en op 30 juli tegen Nottingham Forest. Beide duels zijn in het Philips-stadion.
Champions League
In de Champions League moet PSV twee voorronden overleven om het hoofdtoernooi te bereiken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
11 uur geleden