
PSV verwacht komst trainer Bosz dit weekeinde af te ronden
EINDHOVEN (ANP) - PSV verwacht snel een definitief akkoord te bereiken met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz. "Wij hopen dit weekeinde op een handtekening. Als die er is, zullen we het direct communiceren", meldt algemeen directeur Marcel Brands aan het ANP.
De 59-jarige Bosz, die een contract voor vermoedelijk drie jaar gaat tekenen, wordt in Eindhoven de opvolger van Ruud van Nistelrooij. De oud-spits stapte kort voor de laatste competitiewedstrijd van het seizoen op.
Bosz zat sinds oktober vorig jaar zonder club. De oud-speler van onder meer Vitesse, RKC Waalwijk en Feyenoord werd toen ontslagen bij Olympique Lyon. Bosz was eerder coach bij onder meer Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Ajax en Vitesse.
Europa League-finale
Met Ajax bereikte de achtvoudig international van Oranje in 2017 de finale van de Europa League. Bosz werd nu even in verband gebracht met een terugkeer naar Amsterdam, waar begin dit jaar Alfred Schreuder werd ontslagen. Hij liet toen weten open te staan voor een gesprek, maar ook dat hij niet was gebeld.
Met Bosz hoopt PSV de landstitel weer naar Eindhoven te halen. De laatste vijftien jaar ging het kampioenschap in de Eredivisie slechts drie keer naar de Brabanders: in 2015, 2016 en voor het laatst in 2018.
KNVB-beker
Onder leiding van Van Nistelrooij won PSV afgelopen seizoen de Johan Cruijff Schaal en de KNVB-beker. Kort voor de laatste competitiewedstrijd tegen AZ vertrok de oud-spits omdat hij geen vertrouwen meer voelde. Interim-trainer Fred Rutten leidde PSV in Alkmaar naar de winst (1-2) en zo naar de voorronden van de Champions League.
PSV begint maandag 3 juli aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Eindhovenaren hebben voorlopig twee oefenwedstrijden op de planning staan, op 26 juli tegen FC Eindhoven en op 30 juli tegen Nottingham Forest. Beide duels zijn in het Philips-stadion.
Champions League
In de Champions League moet PSV twee voorronden overleven om het hoofdtoernooi te bereiken.
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
18 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
21 uur geleden