PSV verkoopt voetbalster Buurman voor recordbedrag aan Chelsea
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voetbalster Veerle Buurman verkocht aan Chelsea. De Eindhovenaren krijgen voor de transfer van de 18-jarige verdedigster een recordbedrag, gezien vanuit PSV en de vrouwenafdeling van de club. PSV meldt niet om hoeveel geld het gaat. Buurman maakt het huidige seizoen nog af op huurbasis voor PSV en stapt daarna over naar de Londenaren.
PSV nam Buurman, die momenteel met Oranje onder 20 meedoet aan het WK in Colombia, een jaar geleden over van SC Bemmel. Ze maakte al snel de overstap naar het eerste elftal en werd in mei door bondscoach Andries Jonker voor het eerst geselecteerd voor Oranje.
"Chelsea had eerder al interesse getoond, maar ik wilde het stap voor stap doen en eerst bij PSV tekenen. Dat is de juiste keuze geweest", aldus Buurman in een persbericht van PSV. "Dit keer ben ik het gesprek aangegaan. Ze boden mij een prachtig ontwikkeltraject, dat mij aan het denken zette. Mede vanwege mijn ervaring bij Oranje zie ik dit als een geweldige kans."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
3 uur geleden