PSV-trainer Schmidt: winst in Monaco is noodzakelijk
MONACO (ANP) - PSV-trainer Roger Schmidt heeft voor de uitwedstrijd tegen AS Monaco in de Europa League een duidelijke opdracht voor zijn manschappen. "Winst is noodzakelijk", benadrukte de Duitse coach in zijn vooruitblik. "Het gaat om een grote en heel belangrijke wedstrijd. In de groep staan we onder druk en we willen juist overwintering in dit toernooi in eigen hand houden. Bij een gelijkspel kan er echter ook nog alles gebeuren."
PSV staat met 4 punten in poule B op de derde plaats, achter AS Monaco (7 punten) en Real Sociedad (5 punten). Alleen de poulewinnaars plaatsen zich dit seizoen rechtstreeks voor de achtste finales. De Brabanders verloren vorige maand de thuiswedstrijd tegen Monaco met 1-2. Aanvaller Myron Boadu (ex-AZ) opende namens de ploeg van trainer Niko Kovac de score in Eindhoven.
Schmidt kan in Monaco door blessures niet beschikken over vijf man: Mario Götze (ziek), Noni Madueke (hamstring), Ryan Thomas (knie), Cody Gakpo (enkel) en Davy Pröpper (enkel). "We missen vijf spelers en het zijn niet de minsten", beaamde Schmidt. "Ze hebben allemaal al laten zien hoe belangrijk ze voor PSV zijn. Afgelopen zaterdag hebben we laten zien dat we ook zonder hen in staat zijn doelpunten te maken. De aanvallers hebben zelfvertrouwen gekregen en zijn gebrand om dat te laten zien."
PSV begint tegen Monaco mogelijk in dezelfde opstelling als zaterdag tegen FC Twente (5-2). "We hebben een aantal mogelijkheden om te variëren", gaf Schmidt aan. "Ik ben er nog niet helemaal uit wat de beste aanpak is, maar ik verzeker iedereen dat we gemotiveerd zijn om alles te geven. In de eerste wedstrijd tegen Monaco misten we het geluk en daardoor behaalden we geen goed resultaat. Aan ons de taak om donderdag opnieuw goed voetbal te laten zien en dat te koppelen aan resultaat."
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
6 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
10 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
12 uur geleden