PSV-trainer Bosz kiest tegen Dortmund voor Schouten achterin
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest in de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund, in de achtste finales van de Champions League, voor Jerdy Schouten als centrale verdediger. Het is niet voor het eerst dat de middenvelder in een belangrijk duel een linie terugzakt ten koste van André Ramalho. Eerder speelde Schouten onder meer in de uitwedstrijden tegen Feyenoord en AZ centraal achterin. Bosz kiest voor Schouten om zijn opbouwende en voetballende kwaliteiten. Ramalho is meer een pure verdediger.
Schouten speelt met Olivier Boscagli naast zich. Jordan Teze en Sergiño Dest zijn de twee vleugelverdedigers en Walter Benítez keept.
Johan Bakayoko heeft ook een basisplaats. De Belgische rechtsbuiten moest vrijdag het thuisduel met Heracles Almelo in de Eredivisie missen omdat hij ziek was. Luuk de Jong is de spits en Hirving Lozano start als linksbuiten.
Plek vrij
Op het middenveld is door het laten terugzakken van Schouten een plek vrijgekomen. Joey Veerman heeft nu Ismael Saibari en Malik Tillman naast zich.
Opstelling PSV: Benítez; Teze, Schouten, Boscagli en Dest; Tillman, Veerman en Saibari; Bakayoko, De Jong en Lozano.
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
41 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
7 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
14 uur geleden