PSV stelt Champions League officieel veilig met punt bij Utrecht
UTRECHT (ANP) - PSV doet komend seizoen mee aan de Champions League. De Eindhovenaren stelden deelname aan de voorronden van het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams zondag tijdens de laatste speelronde in de Eredivisie officieel veilig dankzij een gelijkspel bij FC Utrecht: 1-1.
PSV kon de tweede plaats eigenlijk al niet meer ontgaan na donderdag, toen concurrent AZ punten liet liggen bij FC Groningen (0-0).
Trainer Roger Schmidt liet topscorer Donyell Malen buiten zijn selectie en aanvoerder Denzel Dumfries startte op de bank. Verdediger Armando Obispo had voor het eerst dit seizoen een basisplaats bij PSV. Bij FC Utrecht speelde Urby Emanuelson zijn 250e wedstrijd in de Eredivisie.
Vrije trap
FC Utrecht, dat vooraf al zeker was van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, kwam in de 37e minuut op voorsprong. Na een vrije trap van Simon Gustafson kopte de geheel vrijgelaten Sander van de Streek de 1-0 achter doelman Yvon Mvogo.
PSV stelde voor rust teleur, maar kwam in de tweede helft beter voor de dag. Marco van Ginkel, die de aanvoerdersband had overgenomen van Dumfries, werkte na een breedtepass van Mario Götze in de 49e minuut de gelijkmaker binnen.
Shurandy Sambo maakte in de slotfase zijn debuut bij PSV.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
13 uur geleden