Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV stelt Champions League officieel veilig met punt bij Utrecht

PSV stelt Champions League officieel veilig met punt bij Utrecht

UTRECHT (ANP) - PSV doet komend seizoen mee aan de Champions League. De Eindhovenaren stelden deelname aan de voorronden van het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams zondag tijdens de laatste speelronde in de Eredivisie officieel veilig dankzij een gelijkspel bij FC Utrecht: 1-1.

PSV kon de tweede plaats eigenlijk al niet meer ontgaan na donderdag, toen concurrent AZ punten liet liggen bij FC Groningen (0-0).

Trainer Roger Schmidt liet topscorer Donyell Malen buiten zijn selectie en aanvoerder Denzel Dumfries startte op de bank. Verdediger Armando Obispo had voor het eerst dit seizoen een basisplaats bij PSV. Bij FC Utrecht speelde Urby Emanuelson zijn 250e wedstrijd in de Eredivisie.

Vrije trap

FC Utrecht, dat vooraf al zeker was van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, kwam in de 37e minuut op voorsprong. Na een vrije trap van Simon Gustafson kopte de geheel vrijgelaten Sander van de Streek de 1-0 achter doelman Yvon Mvogo.

PSV stelde voor rust teleur, maar kwam in de tweede helft beter voor de dag. Marco van Ginkel, die de aanvoerdersband had overgenomen van Dumfries, werkte na een breedtepass van Mario Götze in de 49e minuut de gelijkmaker binnen.

Shurandy Sambo maakte in de slotfase zijn debuut bij PSV.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

3 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

3 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

5 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

6 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

10 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

11 uur geleden