PSV stelt Champions League officieel veilig met punt bij Utrecht
UTRECHT (ANP) - PSV doet komend seizoen mee aan de Champions League. De Eindhovenaren stelden deelname aan de voorronden van het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams zondag tijdens de laatste speelronde in de Eredivisie officieel veilig dankzij een gelijkspel bij FC Utrecht: 1-1.
PSV kon de tweede plaats eigenlijk al niet meer ontgaan na donderdag, toen concurrent AZ punten liet liggen bij FC Groningen (0-0).
Trainer Roger Schmidt liet topscorer Donyell Malen buiten zijn selectie en aanvoerder Denzel Dumfries startte op de bank. Verdediger Armando Obispo had voor het eerst dit seizoen een basisplaats bij PSV. Bij FC Utrecht speelde Urby Emanuelson zijn 250e wedstrijd in de Eredivisie.
Vrije trap
FC Utrecht, dat vooraf al zeker was van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, kwam in de 37e minuut op voorsprong. Na een vrije trap van Simon Gustafson kopte de geheel vrijgelaten Sander van de Streek de 1-0 achter doelman Yvon Mvogo.
PSV stelde voor rust teleur, maar kwam in de tweede helft beter voor de dag. Marco van Ginkel, die de aanvoerdersband had overgenomen van Dumfries, werkte na een breedtepass van Mario Götze in de 49e minuut de gelijkmaker binnen.
Shurandy Sambo maakte in de slotfase zijn debuut bij PSV.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
6 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
22 uur geleden