PSV richt zich na tweede Europese tegenvaller op Feyenoord
EINDHOVEN (ANP) - PSV was weer beter in een Europese thuiswedstrijd, maar won wederom niet. Het duel met Real Sociedad in de groepsfase van de Europa League (2-2) deed in dat opzicht een klein beetje denken aan de pijnlijke uitschakeling tegen Benfica in de play-offs van de Champions League (0-0), ruim drie weken terug. Na de tweede tegenvaller in Europa wil PSV zondag tegen Feyenoord de nog foutloze reeks in eigen land uitbreiden.
"We zullen er mee moeten leven", zei trainer Roger Schmidt. "Ik ben ook niet teleurgesteld in hoe we gevoetbald hebben, alleen met het resultaat. We hebben veel energie in deze wedstrijd gestopt en er alles aan gedaan om te winnen."
Een gelijkspel in de eerste wedstrijd van de groepsfase van de Europa League is normaal gesproken geen probleem. Sinds dit seizoen, met de komst van de Conference League, plaatst echter alleen de groepswinnaar zich rechtstreeks voor de volgende ronde. De nummer 2 speelt in een soort tussenronde tegen een nummer 3 uit een van de Champions League-groepen. Schmidt: "Daarom wil je je thuiswedstrijden sowieso winnen. Of het tussen Sociedad en ons gaat? AS Monaco en Sturm Graz zijn ook goede ploegen. We wisten vooraf dat dit een zware groep zou zijn." Monaco won donderdag met 1-0 van Sturm Graz.
Stabiele verdediging
PSV werd in de eerste weken van dit seizoen geregeld geprezen om de stabiele verdediging. Tegen FC Groningen (5-2) en Sociedad gaven de Brabanders in bepaalde fases van de wedstrijd soms veel ruimte weg. "Real Sociedad kon te makkelijk voor de diepte kiezen en voorzetten vanaf de zijkant geven", zag Schmidt. "De 1-1 was een beetje ongelukkig. Uiteindelijk heeft het ook te maken met de kwaliteiten van Sociedad. We wisten dat ze dit konden. De tweede helft stonden we goed georganiseerd en was de 'restverdediging' ook beter op orde."
Feyenoord speelde dinsdag al in de Conference League (0-0 tegen Maccabi Haifa) en heeft twee dagen langer rust in aanloop naar de topper van zondag. De Rotterdammers waren de voorbije seizoenen PSV geregeld de baas. De Eindhovenaren kunnen voor eigen publiek laten zien nu verder te zijn dan vorig seizoen.
Schmidt ziet het duel met vertrouwen tegemoet. De Duitser liet doorschemeren, na het intense duel met Sociedad, mogelijk wat wijzigingen door te voeren in zijn basiselftal. "We hebben al vaker laten zien meerdere goede wedstrijden in korte tijd te kunnen spelen. Het is vrijdag en zaterdag even kijken hoe de spelers ervoor staan en of iedereen fit is. Het is een optie om wat te veranderen, we hebben een brede groep. En gelukkig kunnen we tegenwoordig vijf keer wisselen, dat is ook een groot voordeel."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
11 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
22 uur geleden