PSV rekent tegen 'angstgegner' Heerenveen op Obispo
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Ruud van Nistelrooij van PSV rekent zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen op Armando Obispo. De verdediger bleef donderdag in het met 5-1 gewonnen duel met FC Zürich in de Europa League na rust achter in de kleedkamer vanwege lichte klachten. "We hebben Armando uit voorzorg eruit gehaald. Daar verwachten we voor dit weekend geen problemen mee", zei Van Nistelrooij, die met zijn ploeg voor de terugreis naar Eindhoven nog een keer trainde op Zwitserse bodem.
De verdedigers Jarrad Branthwaite en Ki-Jana Hoever waren daar niet bij. De Engelsman kreeg donderdag in de warming-up fysieke klachten en bleef daarom aan de kant. Hoever kwam halverwege de tweede helft in de ploeg, maar hij hield daar wat klachten aan over. "We moeten dat allemaal op een rijtje zetten voor zondag", aldus de PSV-trainer.
PSV herstelde zich met de overtuigende zege in Zürich van de zware nederlaag vijf dagen eerder bij SC Cambuur (3-0). "Dit smaakt naar meer, we willen op deze manier doorgaan", aldus Van Nistelrooij.
Angstgegner Heerenveen
Met Heerenveen treft PSV wel een 'angstgegner'. De laatste zege van PSV in het Abe Lenstra-stadion dateert van bijna elf jaar geleden: 1-5. Daarna eindigde Heerenveen - PSV vijf keer in een gelijkspel, vier keer won de thuisclub. "Dat maakt de uitdaging en de wil om daar punten te pakken des te groter", aldus Van Nistelrooij, die zelf in het seizoen 1997-1998 voor Heerenveen speelde. PSV nam hem daarna over van de Friese club.
"Ik heb daar een fantastisch jaar gehad met Foppe en Riemer", zegt de oud-spits over de toenmalige trainer Foppe de Haan en voorzitter Riemer van der Velde. "Het is altijd leuk om terug te keren in Heerenveen. Ik ben benieuwd hoeveel bekenden ik nog tegenkom."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden