Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV overtuigt tegen Go Ahead ook in vierde competitieduel

PSV overtuigt tegen Go Ahead ook in vierde competitieduel

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft tegen Go Ahead Eagles ook de vierde wedstrijd van dit Eredivisieseizoen eenvoudig gewonnen. De regerend kampioen stond dankzij treffers van Guus Til en Hirving Lozano al in de 27e minuut met 2-0 voor. Joey Veerman bepaalde de eindstand na rust op 3-0. Aanvoerder Luuk de Jong en Veerman vielen nog wel geblesseerd uit, maar de schade leek niet al te groot.

Go Ahead was aanvankelijk de betere ploeg in het warme Philips-stadion, maar verzuimde twee aanvallen over de rechterkant met een treffer te bekronen. Via Mathis Suray scoorde de ploeg van Paul Simonis wel, maar daar was buitenspel aan voorafgegaan.

PSV sloeg bij de eerste grote kans wel meteen toe. De Jong won na slecht uitverdedigen van Go Ahead een kopduel en legde de bal goed klaar voor Til, die laag raak schoot. De openingstreffer in de elfde minuut betekende ook dat PSV voor het 54e competitieduel op rij scoorde, een evenaring van het eigen Eredivisierecord uit de periode 2014-2016.

Goals

Go Ahead werd vervolgens minder vaak gevaarlijk en moest na een klein half uur een tweede treffer incasseren. De Mexicaan Lozano maakte zijn vierde competitiedoelpunt van het seizoen na een assist van De Jong. Vlak daarna liet de oud-international van Oranje zich vervangen met een bovenbeenblessure, die hij had overgehouden aan een botsing met doelman Luca Plogmann.

De Jongs vervanger Ricardo Pepi kreeg een van de grootste kansen van de tweede helft, maar raakte de lat. Met zijn laatste actie maakte Veerman de 3-0, na een fraaie actie van Malik Tillman. In de minuten daarvoor liep Veerman strompelend over het veld nadat hij in een duel was geraakt. De Volendammer moet zich maandag melden bij Oranje voor de voorbereiding op de Nations League-duels met Bosnië en Herzegovina en Duitsland.

PSV won de eerste drie competitieduels ook, van RKC Waalwijk (5-1), Heracles Almelo (1-3) en Almere City FC (1-7). Alleen in 1961/1962, 1987/1988 en 2022/2023 (22 keer) scoorde de club uit Eindhoven vaker in de eerste vier speelrondes dan dit seizoen (18 keer). Koploper PSV is als enige club in de Eredivisie nog zonder puntenverlies. De voorsprong op AZ en FC Utrecht is 2 punten.

Meer uit Voetbal

Bonmatí lijkt na ziekenhuisopname op tijd fit voor EK

BARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.

1 uur geleden
PSV neemt afscheid van Malacia en Karsdorp

EINDHOVEN (ANP) - Tyrell Malacia keert niet meer terug bij PSV. De Eindhovenaren huurden de linkervleugelverdediger sinds begin februari van Manchester United. PSV had een optie tot koop bedongen, maar de club maakt daar geen gebruik van. "Bedankt en veel succes in de toekomst, Tyrell", aldus PSV op X.

7 uur geleden
Titelverdediger Mexico en Honduras naar halve finales Gold Cup

GLENDALE (ANP) - Mexico heeft zich bij de Gold Cup voor de halve finales geplaatst. De titelverdediger was in de kwartfinale met 2-0 te sterk voor Saudi-Arabië. Alexis Vega opende kort na rust de score. In de slotfase passeerde Abdullah Madu zijn eigen doelman.

7 uur geleden
Chelsea naar kwartfinales WK clubs na winst op Benfica

CHARLOTTE (ANP/AFP) - Chelsea heeft met drie doelpunten in de verlenging Benfica met 4-1 uitgeschakeld op het WK voor clubs in de VS. Christopher Nkunku, Pedro Neto en Kiernan Dewsbury-Hall scoorden in negen minuten tijd. Chelsea treft in de kwartfinales van het toernooi het Braziliaanse Palmeiras.

12 uur geleden
Jong Engeland prolongeert Europese titel na zege op Duitsland

BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Engeland hebben op het Europees kampioenschap in Slowakije hun titel uit 2023 geprolongeerd. De ploeg van bondscoach Lee Carsley, die in de halve eindstrijd Jong Oranje had uitgeschakeld (2-1), was in de finale na verlenging met 3-2 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Duitsland. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2.

17 uur geleden
Palmeiras na Braziliaans onderonsje naar kwartfinales WK clubs

PHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.

19 uur geleden
AZ start voorbereiding met zege op Kilmarnock

DIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.

20 uur geleden