Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League

PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV mag komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid meedoen aan de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren wonnen donderdag de laatste thuiswedstrijd van het seizoen eenvoudig. PEC Zwolle, dat nergens meer voor voetbalde, werd met 4-2 verslagen.

AZ, de enige overgebleven concurrent in de strijd om de tweede plek, kwam bij FC Groningen niet verder dan 0-0. PSV gaat de laatste speelronde in met 3 punten voorsprong en een veel beter doelsaldo dan de Alkmaarders. PSV gaat het ticket zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht officieel binnenhalen.

Eran Zahavi had een basisplaats bij PSV. De Israëlische spits was zondag nog slachtoffer van een overval op zijn woning. Zahavi, die zelf op dat moment niet thuis was maar zijn vrouw en kinderen wel, sloot dinsdag alweer aan bij de training.

Kopbal

Zahavi nam in de 54e minuut met een kopbal de vierde treffer voor zijn rekening en zocht daarna contact met zijn geëmotioneerde vrouw op de tribune.

De overige drie PSV-doelpunten vielen in de eerste helft. Yuta Nakayama schoot de bal in de 22e minuut ongelukkig terug op keeper Xavier Mous, die de bal knullig in zijn eigen doel werkte: 1-0. Daarvoor had PSV al de nodige kansen gehad.

Donyell Malen zorgde na een half uur spelen met een laag schot voor de 2-0. De spits staat in de competitie nu op negentien treffers. Yorbe Vertessen zorgde in de 34e minuut met een schot uit de draai voor het derde doelpunt.

Pherai

Na de treffer van Zahavi deed Immanuel Pherai in de 69e minuut nog wat terug namens PEC Zwolle. In de laatste minuut scoorde ook Samir Lagsir nog. Het was voor de middenvelder zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.

PSV deed twee seizoenen geleden voor het laatst mee aan de Champions League. De Eindhovenaren wisten toen het hoofdtoernooi niet te halen. FC Basel was in de voorronden te sterk.

Meer uit Voetbal

Porto-spits De Jong loopt kort na rentree kruisbandblessure op

PORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.

26 minuten geleden
Boekhorst blijft langer voorzitter van bestuursraad Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.

1 uur geleden
Iraanse bondscoach toch aanwezig bij WK-loting in Washington

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.

2 uur geleden
NAC Breda krijgt na akkoord meer zeggenschap over stadion

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.

3 uur geleden
Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

5 uur geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

15 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

15 uur geleden