PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League
EINDHOVEN (ANP) - PSV mag komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid meedoen aan de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren wonnen donderdag de laatste thuiswedstrijd van het seizoen eenvoudig. PEC Zwolle, dat nergens meer voor voetbalde, werd met 4-2 verslagen.
AZ, de enige overgebleven concurrent in de strijd om de tweede plek, kwam bij FC Groningen niet verder dan 0-0. PSV gaat de laatste speelronde in met 3 punten voorsprong en een veel beter doelsaldo dan de Alkmaarders. PSV gaat het ticket zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht officieel binnenhalen.
Eran Zahavi had een basisplaats bij PSV. De Israƫlische spits was zondag nog slachtoffer van een overval op zijn woning. Zahavi, die zelf op dat moment niet thuis was maar zijn vrouw en kinderen wel, sloot dinsdag alweer aan bij de training.
Kopbal
Zahavi nam in de 54e minuut met een kopbal de vierde treffer voor zijn rekening en zocht daarna contact met zijn geƫmotioneerde vrouw op de tribune.
De overige drie PSV-doelpunten vielen in de eerste helft. Yuta Nakayama schoot de bal in de 22e minuut ongelukkig terug op keeper Xavier Mous, die de bal knullig in zijn eigen doel werkte: 1-0. Daarvoor had PSV al de nodige kansen gehad.
Donyell Malen zorgde na een half uur spelen met een laag schot voor de 2-0. De spits staat in de competitie nu op negentien treffers. Yorbe Vertessen zorgde in de 34e minuut met een schot uit de draai voor het derde doelpunt.
Pherai
Na de treffer van Zahavi deed Immanuel Pherai in de 69e minuut nog wat terug namens PEC Zwolle. In de laatste minuut scoorde ook Samir Lagsir nog. Het was voor de middenvelder zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.
PSV deed twee seizoenen geleden voor het laatst mee aan de Champions League. De Eindhovenaren wisten toen het hoofdtoernooi niet te halen. FC Basel was in de voorronden te sterk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
8 uur geleden