Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League

PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV mag komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid meedoen aan de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren wonnen donderdag de laatste thuiswedstrijd van het seizoen eenvoudig. PEC Zwolle, dat nergens meer voor voetbalde, werd met 4-2 verslagen.

AZ, de enige overgebleven concurrent in de strijd om de tweede plek, kwam bij FC Groningen niet verder dan 0-0. PSV gaat de laatste speelronde in met 3 punten voorsprong en een veel beter doelsaldo dan de Alkmaarders. PSV gaat het ticket zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht officieel binnenhalen.

Eran Zahavi had een basisplaats bij PSV. De Israëlische spits was zondag nog slachtoffer van een overval op zijn woning. Zahavi, die zelf op dat moment niet thuis was maar zijn vrouw en kinderen wel, sloot dinsdag alweer aan bij de training.

Kopbal

Zahavi nam in de 54e minuut met een kopbal de vierde treffer voor zijn rekening en zocht daarna contact met zijn geëmotioneerde vrouw op de tribune.

De overige drie PSV-doelpunten vielen in de eerste helft. Yuta Nakayama schoot de bal in de 22e minuut ongelukkig terug op keeper Xavier Mous, die de bal knullig in zijn eigen doel werkte: 1-0. Daarvoor had PSV al de nodige kansen gehad.

Donyell Malen zorgde na een half uur spelen met een laag schot voor de 2-0. De spits staat in de competitie nu op negentien treffers. Yorbe Vertessen zorgde in de 34e minuut met een schot uit de draai voor het derde doelpunt.

Pherai

Na de treffer van Zahavi deed Immanuel Pherai in de 69e minuut nog wat terug namens PEC Zwolle. In de laatste minuut scoorde ook Samir Lagsir nog. Het was voor de middenvelder zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.

PSV deed twee seizoenen geleden voor het laatst mee aan de Champions League. De Eindhovenaren wisten toen het hoofdtoernooi niet te halen. FC Basel was in de voorronden te sterk.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

1 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

2 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

4 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

4 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

5 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

5 uur geleden