Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League

PSV na ruime zege op Zwolle nagenoeg zeker van Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV mag komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid meedoen aan de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren wonnen donderdag de laatste thuiswedstrijd van het seizoen eenvoudig. PEC Zwolle, dat nergens meer voor voetbalde, werd met 4-2 verslagen.

AZ, de enige overgebleven concurrent in de strijd om de tweede plek, kwam bij FC Groningen niet verder dan 0-0. PSV gaat de laatste speelronde in met 3 punten voorsprong en een veel beter doelsaldo dan de Alkmaarders. PSV gaat het ticket zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht officieel binnenhalen.

Eran Zahavi had een basisplaats bij PSV. De Israëlische spits was zondag nog slachtoffer van een overval op zijn woning. Zahavi, die zelf op dat moment niet thuis was maar zijn vrouw en kinderen wel, sloot dinsdag alweer aan bij de training.

Kopbal

Zahavi nam in de 54e minuut met een kopbal de vierde treffer voor zijn rekening en zocht daarna contact met zijn geëmotioneerde vrouw op de tribune.

De overige drie PSV-doelpunten vielen in de eerste helft. Yuta Nakayama schoot de bal in de 22e minuut ongelukkig terug op keeper Xavier Mous, die de bal knullig in zijn eigen doel werkte: 1-0. Daarvoor had PSV al de nodige kansen gehad.

Donyell Malen zorgde na een half uur spelen met een laag schot voor de 2-0. De spits staat in de competitie nu op negentien treffers. Yorbe Vertessen zorgde in de 34e minuut met een schot uit de draai voor het derde doelpunt.

Pherai

Na de treffer van Zahavi deed Immanuel Pherai in de 69e minuut nog wat terug namens PEC Zwolle. In de laatste minuut scoorde ook Samir Lagsir nog. Het was voor de middenvelder zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.

PSV deed twee seizoenen geleden voor het laatst mee aan de Champions League. De Eindhovenaren wisten toen het hoofdtoernooi niet te halen. FC Basel was in de voorronden te sterk.

Meer uit Voetbal

NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

5 minuten geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

2 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

4 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

17 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

17 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

19 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

19 uur geleden