PSV moet zich tegen Dortmund met gelijkspel tevreden stellen
EINDHOVEN (ANP) - PSV mag nog altijd hopen op een plek in de kwartfinales van de Champions League. De Eindhovenaren moesten zich in eigen stadion in de eerste ontmoeting met Borussia Dortmund tevreden stellen met een gelijkspel (1-1) en staan over drie weken voor de zware taak om in Duitsland te winnen.
Dortmund kan in de thuiswedstrijd niet beschikken over Nico Schlotterbeck. De verdediger kreeg in de eerste helft een gele kaart en is geschorst. Bij PSV vielen Ismael Saibari en Olivier Boscagli in de slotfase uit met blessures, maar die lijken op het eerste oog niet ernstig.
PSV-trainer Peter Bosz koos ervoor, net als in een aantal vorige duels tegen sterke tegenstanders dit seizoen, middenvelder Jerdy Schouten een linie terug te halen. Dat ging opnieuw ten koste van André Ramalho. De Braziliaan is meer een pure verdediger en veel minder sterk in het opbouwen van een aanval van achteruit dan Schouten.
Tactische keuze
Door die tactische keuze bestond het middenveld logischerwijs uit Joey Veerman, Malik Tillman en Saibari. Saibari bleef vrijdag tegen Heracles Almelo nog op de bank om rugklachten. Rechtsbuiten Johan Bakayoko zat toen helemaal niet in de selectie omdat hij ziek was. De Belg verscheen tegen Dortmund ook aan de aftrap.
Tillman zorgde voor het eerste gevaar voor PSV. De Amerikaan vergat na een klein kwartier spelen te profiteren van balverlies van de Nederlandse back Ian Maatsen, die Dortmund een maand geleden van Chelsea huurde. Twee minuten later kreeg Tillman een serieuze kans, maar schoot hij voorlangs.
Gevaarlijk
Dortmund meldde zich daarna ook een paar keer gevaarlijk bij het doel van PSV. Het leverde niets op. In de 24e minuut was het wel raak voor de Duitsers. De van een blessure herstelde Oranje-international Donyell Malen kreeg de bal net buiten het zestienmetergebied aangespeeld en schoot na een vlugge actie, via het been van Sergiño Dest en de onderkant van de lat, raak: 0-1.
PSV moest na rust in de achtervolging en had al snel succes. Mats Hummels gleed in de 55e minuut de bal weg voordat Tillman kon schieten. De Servische scheidsrechter Srdjan Jovanovic gaf toch een strafschop omdat Hummels in zijn actie, nadat de bal al weg was, ook Tillman raakte. Luuk de Jong benutte de strafschop (1-1) en is met negen doelpunten nu topscorer aller tijden van PSV in de Champions League.
PSV ging in het laatste half uur nog op zoek naar de winnende treffer, maar die viel niet.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
12 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
14 uur geleden