Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV moet zich tegen Dortmund met gelijkspel tevreden stellen

PSV moet zich tegen Dortmund met gelijkspel tevreden stellen

EINDHOVEN (ANP) - PSV mag nog altijd hopen op een plek in de kwartfinales van de Champions League. De Eindhovenaren moesten zich in eigen stadion in de eerste ontmoeting met Borussia Dortmund tevreden stellen met een gelijkspel (1-1) en staan over drie weken voor de zware taak om in Duitsland te winnen.

Dortmund kan in de thuiswedstrijd niet beschikken over Nico Schlotterbeck. De verdediger kreeg in de eerste helft een gele kaart en is geschorst. Bij PSV vielen Ismael Saibari en Olivier Boscagli in de slotfase uit met blessures, maar die lijken op het eerste oog niet ernstig.

PSV-trainer Peter Bosz koos ervoor, net als in een aantal vorige duels tegen sterke tegenstanders dit seizoen, middenvelder Jerdy Schouten een linie terug te halen. Dat ging opnieuw ten koste van André Ramalho. De Braziliaan is meer een pure verdediger en veel minder sterk in het opbouwen van een aanval van achteruit dan Schouten.

Tactische keuze

Door die tactische keuze bestond het middenveld logischerwijs uit Joey Veerman, Malik Tillman en Saibari. Saibari bleef vrijdag tegen Heracles Almelo nog op de bank om rugklachten. Rechtsbuiten Johan Bakayoko zat toen helemaal niet in de selectie omdat hij ziek was. De Belg verscheen tegen Dortmund ook aan de aftrap.

Tillman zorgde voor het eerste gevaar voor PSV. De Amerikaan vergat na een klein kwartier spelen te profiteren van balverlies van de Nederlandse back Ian Maatsen, die Dortmund een maand geleden van Chelsea huurde. Twee minuten later kreeg Tillman een serieuze kans, maar schoot hij voorlangs.

Gevaarlijk

Dortmund meldde zich daarna ook een paar keer gevaarlijk bij het doel van PSV. Het leverde niets op. In de 24e minuut was het wel raak voor de Duitsers. De van een blessure herstelde Oranje-international Donyell Malen kreeg de bal net buiten het zestienmetergebied aangespeeld en schoot na een vlugge actie, via het been van Sergiño Dest en de onderkant van de lat, raak: 0-1.

PSV moest na rust in de achtervolging en had al snel succes. Mats Hummels gleed in de 55e minuut de bal weg voordat Tillman kon schieten. De Servische scheidsrechter Srdjan Jovanovic gaf toch een strafschop omdat Hummels in zijn actie, nadat de bal al weg was, ook Tillman raakte. Luuk de Jong benutte de strafschop (1-1) en is met negen doelpunten nu topscorer aller tijden van PSV in de Champions League.

PSV ging in het laatste half uur nog op zoek naar de winnende treffer, maar die viel niet.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

41 minuten geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

41 minuten geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

3 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

4 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

7 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

7 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

15 uur geleden