PSV laat voor rust veel kansen liggen en speelt gelijk bij Twente
ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen punten verspeeld in de eredivisie. Na een gelijkspel bij Heracles Almelo (1-1) en een nederlaag bij Vitesse (2-1) eindigde de uitwedstrijd tegen FC Twente in 1-1. PSV, dat het puntenverlies aan zichzelf te wijten had door vele gemiste kansen voor rust, is nu vierde met 4 punten achterstand op koploper Ajax.
Trainer Roger Schmidt had voor het eerst sinds lange tijd veel te kiezen. PSV werd aan het begin van deze maand zwaar getroffen door het coronavirus en miste tegen ADO Den Haag de nodige spelers. De Eindhovenaren kregen, tot woede van algemeen directeur Toon Gerbrands, geen toestemming voor uitstel. PSV won het duel overigens eenvoudig, met 4-0.
PSV vreesde na de nieuwste interlandperiode weer de nodige spelers terug te krijgen met het coronavirus, maar dat bleek niet het geval. Van de beoogde basisploeg ontbrak zondag alleen de niet fitte Duitse spelmaker Mario Götze. Noni Madueke verving hem.
Hoog tempo
In Enschede liet PSV zien, als bijna iedereen beschikbaar is, tot veel in staat te zijn. FC Twente kende een uitstekende seizoensstart en trainer Ron Jans was benieuwd of zijn elftal zich een beetje kon meten met de Nederlandse top. PSV was Twente voor rust echter duidelijk de baas. De ploeg van Schmidt speelde in een hoog tempo en met veel power.
PSV opende in de 8e minuut al de score. Doelman Joël Drommel, die vorige week voor het eerst deel uitmaakte van de selectie van het Nederlands elftal, had zijn elftal al een paar keer gered maar was op een inzet van dichtbij van Donyell Malen (na een hoekschop) kansloos.
Strafschop
De Brabanders lieten na om verder uit te lopen. Eran Zahavi kreeg de grootste kansen. De Israëliër miste kort voor rust een strafschop. Drommel stopte zijn inzet. Het was ook niet duidelijk waarom Pol van Boekel op aanraden van videoscheidsrechter Serdar Gözübüyük een penalty had gegeven.
PSV liet Twente zo in de wedstrijd en daar maakten de Enschedeërs na rust dankbaar gebruik van. PSV kon het hoge tempo van de eerste helft niet volhouden. Twente kwam in de 63e minuut langszij na een benutte strafschop van Danilo, gegeven na een handsbal van Cody Gakpo. Het betekende voor de Braziliaan zijn negende treffer dit seizoen.
Twente was in het vervolg via Vaclav Cerny het dichtst bij nog een doelpunt. PSV speelde enkele aanvallen onzorgvuldig uit.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
17 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
19 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
15 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
16 uur geleden