Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV laat voor rust veel kansen liggen en speelt gelijk bij Twente

PSV laat voor rust veel kansen liggen en speelt gelijk bij Twente

ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen punten verspeeld in de eredivisie. Na een gelijkspel bij Heracles Almelo (1-1) en een nederlaag bij Vitesse (2-1) eindigde de uitwedstrijd tegen FC Twente in 1-1. PSV, dat het puntenverlies aan zichzelf te wijten had door vele gemiste kansen voor rust, is nu vierde met 4 punten achterstand op koploper Ajax.

Trainer Roger Schmidt had voor het eerst sinds lange tijd veel te kiezen. PSV werd aan het begin van deze maand zwaar getroffen door het coronavirus en miste tegen ADO Den Haag de nodige spelers. De Eindhovenaren kregen, tot woede van algemeen directeur Toon Gerbrands, geen toestemming voor uitstel. PSV won het duel overigens eenvoudig, met 4-0.

PSV vreesde na de nieuwste interlandperiode weer de nodige spelers terug te krijgen met het coronavirus, maar dat bleek niet het geval. Van de beoogde basisploeg ontbrak zondag alleen de niet fitte Duitse spelmaker Mario Götze. Noni Madueke verving hem.

Hoog tempo

In Enschede liet PSV zien, als bijna iedereen beschikbaar is, tot veel in staat te zijn. FC Twente kende een uitstekende seizoensstart en trainer Ron Jans was benieuwd of zijn elftal zich een beetje kon meten met de Nederlandse top. PSV was Twente voor rust echter duidelijk de baas. De ploeg van Schmidt speelde in een hoog tempo en met veel power.

PSV opende in de 8e minuut al de score. Doelman Joël Drommel, die vorige week voor het eerst deel uitmaakte van de selectie van het Nederlands elftal, had zijn elftal al een paar keer gered maar was op een inzet van dichtbij van Donyell Malen (na een hoekschop) kansloos.

Strafschop

De Brabanders lieten na om verder uit te lopen. Eran Zahavi kreeg de grootste kansen. De Israëliër miste kort voor rust een strafschop. Drommel stopte zijn inzet. Het was ook niet duidelijk waarom Pol van Boekel op aanraden van videoscheidsrechter Serdar Gözübüyük een penalty had gegeven.

PSV liet Twente zo in de wedstrijd en daar maakten de Enschedeërs na rust dankbaar gebruik van. PSV kon het hoge tempo van de eerste helft niet volhouden. Twente kwam in de 63e minuut langszij na een benutte strafschop van Danilo, gegeven na een handsbal van Cody Gakpo. Het betekende voor de Braziliaan zijn negende treffer dit seizoen.

Twente was in het vervolg via Vaclav Cerny het dichtst bij nog een doelpunt. PSV speelde enkele aanvallen onzorgvuldig uit.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

2 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

2 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

4 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

5 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

6 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

12 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

12 uur geleden