PSV laat voor rust veel kansen liggen en speelt gelijk bij Twente
ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen punten verspeeld in de eredivisie. Na een gelijkspel bij Heracles Almelo (1-1) en een nederlaag bij Vitesse (2-1) eindigde de uitwedstrijd tegen FC Twente in 1-1. PSV, dat het puntenverlies aan zichzelf te wijten had door vele gemiste kansen voor rust, is nu vierde met 4 punten achterstand op koploper Ajax.
Trainer Roger Schmidt had voor het eerst sinds lange tijd veel te kiezen. PSV werd aan het begin van deze maand zwaar getroffen door het coronavirus en miste tegen ADO Den Haag de nodige spelers. De Eindhovenaren kregen, tot woede van algemeen directeur Toon Gerbrands, geen toestemming voor uitstel. PSV won het duel overigens eenvoudig, met 4-0.
PSV vreesde na de nieuwste interlandperiode weer de nodige spelers terug te krijgen met het coronavirus, maar dat bleek niet het geval. Van de beoogde basisploeg ontbrak zondag alleen de niet fitte Duitse spelmaker Mario Götze. Noni Madueke verving hem.
Hoog tempo
In Enschede liet PSV zien, als bijna iedereen beschikbaar is, tot veel in staat te zijn. FC Twente kende een uitstekende seizoensstart en trainer Ron Jans was benieuwd of zijn elftal zich een beetje kon meten met de Nederlandse top. PSV was Twente voor rust echter duidelijk de baas. De ploeg van Schmidt speelde in een hoog tempo en met veel power.
PSV opende in de 8e minuut al de score. Doelman Joël Drommel, die vorige week voor het eerst deel uitmaakte van de selectie van het Nederlands elftal, had zijn elftal al een paar keer gered maar was op een inzet van dichtbij van Donyell Malen (na een hoekschop) kansloos.
Strafschop
De Brabanders lieten na om verder uit te lopen. Eran Zahavi kreeg de grootste kansen. De Israëliër miste kort voor rust een strafschop. Drommel stopte zijn inzet. Het was ook niet duidelijk waarom Pol van Boekel op aanraden van videoscheidsrechter Serdar Gözübüyük een penalty had gegeven.
PSV liet Twente zo in de wedstrijd en daar maakten de Enschedeërs na rust dankbaar gebruik van. PSV kon het hoge tempo van de eerste helft niet volhouden. Twente kwam in de 63e minuut langszij na een benutte strafschop van Danilo, gegeven na een handsbal van Cody Gakpo. Het betekende voor de Braziliaan zijn negende treffer dit seizoen.
Twente was in het vervolg via Vaclav Cerny het dichtst bij nog een doelpunt. PSV speelde enkele aanvallen onzorgvuldig uit.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
4 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
5 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
8 uur geleden