PSV klopt Willem II en is nog twee zeges af van Champions League
TILBURG (ANP) - PSV is dicht bij een terugkeer in de Champions League. De Eindhovenaren versloegen zondag het tegen degradatie strijdende Willem II (0-2) en namen daardoor de tweede plaats weer over van AZ, dat 1 punt minder heeft.
Als PSV komende week de laatste twee wedstrijden tegen PEC Zwolle (donderdag) en FC Utrecht (zondag) wint, is het ticket voor de voorronden van de Champions League binnen. PSV was in de zomer van 2019 voor het laatst actief in het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams. FC Basel bleek toen in de kwalificatie te sterk, waardoor PSV vele miljoenen misliep. Ook nu moet PSV, als het als tweede eindigt, meerdere ronden overleven om het hoofdtoernooi te halen.
Na het teleurstellende gelijkspel van vorige week tegen sc Heerenveen (2-2), voerde trainer Roger Schmidt wijzigingen door. Pablo Rosario en Eran Zahavi waren gepasseerd en maakten plaats voor Marco van Ginkel en Noni Madueke. Voor middenvelder Van Ginkel betekende het zijn eerste basisplaats sinds drie jaar. Zahavi ging nog voor de aftrap naar huis toen hij hoorde dat zijn huis in Amsterdam was overvallen terwijl zijn vrouw en kinderen thuis waren. Mario Götze ontbrak in Tilburg. Yorbe Vertessen verving de Duitser.
Dreigend
PSV was voor rust veel beter dan Willem II, dat alleen in de beginfase met een voorzet vanaf links een keertje dreigend was. Verder had PSV weinig te duchten van het team van coach Zeljko Petrovic.
Cody Gakpo zorgde in de 13e minuut voor het eerste gevaar. Sven van Beek kon het schot van de jeugdinternational blokkeren. Freek Heerkens stond na een klein half uur spelen aan de basis van het openingsdoelpunt. De verdediger verspeelde de bal aan de snelle Vertessen, die de bal uiteindelijk bij Donyell Malen bezorgde. De spits schoot, met de nodige Willem II-verdedigers om zich heen, knap raak: 0-1. Malen staat nu op achttien doelpunten in de competitie.
Tweede doelpunt
In de tweede helft liet het tweede doelpunt van PSV niet lang op zich wachten. Derrick Köhn werkte de bal na een kopbal van Denzel Dumfries in zijn eigen doel: 0-2. Bij die stand bleef het.
Willem II staat vijftiende, maar de verschillen met de clubs die play-offs moeten spelen of direct degraderen zijn erg klein. Donderdag wacht voor de Tilburgers de belangrijke uitwedstrijd tegen ADO Den Haag en volgende week zondag is Fortuna Sittard de tegenstander tijdens de laatste speelronde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
9 uur geleden