PSV klopt Willem II en is nog twee zeges af van Champions League
TILBURG (ANP) - PSV is dicht bij een terugkeer in de Champions League. De Eindhovenaren versloegen zondag het tegen degradatie strijdende Willem II (0-2) en namen daardoor de tweede plaats weer over van AZ, dat 1 punt minder heeft.
Als PSV komende week de laatste twee wedstrijden tegen PEC Zwolle (donderdag) en FC Utrecht (zondag) wint, is het ticket voor de voorronden van de Champions League binnen. PSV was in de zomer van 2019 voor het laatst actief in het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams. FC Basel bleek toen in de kwalificatie te sterk, waardoor PSV vele miljoenen misliep. Ook nu moet PSV, als het als tweede eindigt, meerdere ronden overleven om het hoofdtoernooi te halen.
Na het teleurstellende gelijkspel van vorige week tegen sc Heerenveen (2-2), voerde trainer Roger Schmidt wijzigingen door. Pablo Rosario en Eran Zahavi waren gepasseerd en maakten plaats voor Marco van Ginkel en Noni Madueke. Voor middenvelder Van Ginkel betekende het zijn eerste basisplaats sinds drie jaar. Zahavi ging nog voor de aftrap naar huis toen hij hoorde dat zijn huis in Amsterdam was overvallen terwijl zijn vrouw en kinderen thuis waren. Mario Götze ontbrak in Tilburg. Yorbe Vertessen verving de Duitser.
Dreigend
PSV was voor rust veel beter dan Willem II, dat alleen in de beginfase met een voorzet vanaf links een keertje dreigend was. Verder had PSV weinig te duchten van het team van coach Zeljko Petrovic.
Cody Gakpo zorgde in de 13e minuut voor het eerste gevaar. Sven van Beek kon het schot van de jeugdinternational blokkeren. Freek Heerkens stond na een klein half uur spelen aan de basis van het openingsdoelpunt. De verdediger verspeelde de bal aan de snelle Vertessen, die de bal uiteindelijk bij Donyell Malen bezorgde. De spits schoot, met de nodige Willem II-verdedigers om zich heen, knap raak: 0-1. Malen staat nu op achttien doelpunten in de competitie.
Tweede doelpunt
In de tweede helft liet het tweede doelpunt van PSV niet lang op zich wachten. Derrick Köhn werkte de bal na een kopbal van Denzel Dumfries in zijn eigen doel: 0-2. Bij die stand bleef het.
Willem II staat vijftiende, maar de verschillen met de clubs die play-offs moeten spelen of direct degraderen zijn erg klein. Donderdag wacht voor de Tilburgers de belangrijke uitwedstrijd tegen ADO Den Haag en volgende week zondag is Fortuna Sittard de tegenstander tijdens de laatste speelronde.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
6 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
1 dag geleden