PSV klopt Willem II en is nog twee zeges af van Champions League
TILBURG (ANP) - PSV is dicht bij een terugkeer in de Champions League. De Eindhovenaren versloegen zondag het tegen degradatie strijdende Willem II (0-2) en namen daardoor de tweede plaats weer over van AZ, dat 1 punt minder heeft.
Als PSV komende week de laatste twee wedstrijden tegen PEC Zwolle (donderdag) en FC Utrecht (zondag) wint, is het ticket voor de voorronden van de Champions League binnen. PSV was in de zomer van 2019 voor het laatst actief in het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams. FC Basel bleek toen in de kwalificatie te sterk, waardoor PSV vele miljoenen misliep. Ook nu moet PSV, als het als tweede eindigt, meerdere ronden overleven om het hoofdtoernooi te halen.
Na het teleurstellende gelijkspel van vorige week tegen sc Heerenveen (2-2), voerde trainer Roger Schmidt wijzigingen door. Pablo Rosario en Eran Zahavi waren gepasseerd en maakten plaats voor Marco van Ginkel en Noni Madueke. Voor middenvelder Van Ginkel betekende het zijn eerste basisplaats sinds drie jaar. Zahavi ging nog voor de aftrap naar huis toen hij hoorde dat zijn huis in Amsterdam was overvallen terwijl zijn vrouw en kinderen thuis waren. Mario Götze ontbrak in Tilburg. Yorbe Vertessen verving de Duitser.
Dreigend
PSV was voor rust veel beter dan Willem II, dat alleen in de beginfase met een voorzet vanaf links een keertje dreigend was. Verder had PSV weinig te duchten van het team van coach Zeljko Petrovic.
Cody Gakpo zorgde in de 13e minuut voor het eerste gevaar. Sven van Beek kon het schot van de jeugdinternational blokkeren. Freek Heerkens stond na een klein half uur spelen aan de basis van het openingsdoelpunt. De verdediger verspeelde de bal aan de snelle Vertessen, die de bal uiteindelijk bij Donyell Malen bezorgde. De spits schoot, met de nodige Willem II-verdedigers om zich heen, knap raak: 0-1. Malen staat nu op achttien doelpunten in de competitie.
Tweede doelpunt
In de tweede helft liet het tweede doelpunt van PSV niet lang op zich wachten. Derrick Köhn werkte de bal na een kopbal van Denzel Dumfries in zijn eigen doel: 0-2. Bij die stand bleef het.
Willem II staat vijftiende, maar de verschillen met de clubs die play-offs moeten spelen of direct degraderen zijn erg klein. Donderdag wacht voor de Tilburgers de belangrijke uitwedstrijd tegen ADO Den Haag en volgende week zondag is Fortuna Sittard de tegenstander tijdens de laatste speelronde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
7 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
16 uur geleden