PSV klopt Willem II en is nog twee zeges af van Champions League
TILBURG (ANP) - PSV is dicht bij een terugkeer in de Champions League. De Eindhovenaren versloegen zondag het tegen degradatie strijdende Willem II (0-2) en namen daardoor de tweede plaats weer over van AZ, dat 1 punt minder heeft.
Als PSV komende week de laatste twee wedstrijden tegen PEC Zwolle (donderdag) en FC Utrecht (zondag) wint, is het ticket voor de voorronden van de Champions League binnen. PSV was in de zomer van 2019 voor het laatst actief in het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams. FC Basel bleek toen in de kwalificatie te sterk, waardoor PSV vele miljoenen misliep. Ook nu moet PSV, als het als tweede eindigt, meerdere ronden overleven om het hoofdtoernooi te halen.
Na het teleurstellende gelijkspel van vorige week tegen sc Heerenveen (2-2), voerde trainer Roger Schmidt wijzigingen door. Pablo Rosario en Eran Zahavi waren gepasseerd en maakten plaats voor Marco van Ginkel en Noni Madueke. Voor middenvelder Van Ginkel betekende het zijn eerste basisplaats sinds drie jaar. Zahavi ging nog voor de aftrap naar huis toen hij hoorde dat zijn huis in Amsterdam was overvallen terwijl zijn vrouw en kinderen thuis waren. Mario Götze ontbrak in Tilburg. Yorbe Vertessen verving de Duitser.
Dreigend
PSV was voor rust veel beter dan Willem II, dat alleen in de beginfase met een voorzet vanaf links een keertje dreigend was. Verder had PSV weinig te duchten van het team van coach Zeljko Petrovic.
Cody Gakpo zorgde in de 13e minuut voor het eerste gevaar. Sven van Beek kon het schot van de jeugdinternational blokkeren. Freek Heerkens stond na een klein half uur spelen aan de basis van het openingsdoelpunt. De verdediger verspeelde de bal aan de snelle Vertessen, die de bal uiteindelijk bij Donyell Malen bezorgde. De spits schoot, met de nodige Willem II-verdedigers om zich heen, knap raak: 0-1. Malen staat nu op achttien doelpunten in de competitie.
Tweede doelpunt
In de tweede helft liet het tweede doelpunt van PSV niet lang op zich wachten. Derrick Köhn werkte de bal na een kopbal van Denzel Dumfries in zijn eigen doel: 0-2. Bij die stand bleef het.
Willem II staat vijftiende, maar de verschillen met de clubs die play-offs moeten spelen of direct degraderen zijn erg klein. Donderdag wacht voor de Tilburgers de belangrijke uitwedstrijd tegen ADO Den Haag en volgende week zondag is Fortuna Sittard de tegenstander tijdens de laatste speelronde.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden