Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV klopt Willem II en is nog twee zeges af van Champions League

PSV klopt Willem II en is nog twee zeges af van Champions League

TILBURG (ANP) - PSV is dicht bij een terugkeer in de Champions League. De Eindhovenaren versloegen zondag het tegen degradatie strijdende Willem II (0-2) en namen daardoor de tweede plaats weer over van AZ, dat 1 punt minder heeft.

Als PSV komende week de laatste twee wedstrijden tegen PEC Zwolle (donderdag) en FC Utrecht (zondag) wint, is het ticket voor de voorronden van de Champions League binnen. PSV was in de zomer van 2019 voor het laatst actief in het belangrijkste Europese toernooi voor clubteams. FC Basel bleek toen in de kwalificatie te sterk, waardoor PSV vele miljoenen misliep. Ook nu moet PSV, als het als tweede eindigt, meerdere ronden overleven om het hoofdtoernooi te halen.

Na het teleurstellende gelijkspel van vorige week tegen sc Heerenveen (2-2), voerde trainer Roger Schmidt wijzigingen door. Pablo Rosario en Eran Zahavi waren gepasseerd en maakten plaats voor Marco van Ginkel en Noni Madueke. Voor middenvelder Van Ginkel betekende het zijn eerste basisplaats sinds drie jaar. Zahavi ging nog voor de aftrap naar huis toen hij hoorde dat zijn huis in Amsterdam was overvallen terwijl zijn vrouw en kinderen thuis waren. Mario Götze ontbrak in Tilburg. Yorbe Vertessen verving de Duitser.

Dreigend

PSV was voor rust veel beter dan Willem II, dat alleen in de beginfase met een voorzet vanaf links een keertje dreigend was. Verder had PSV weinig te duchten van het team van coach Zeljko Petrovic.

Cody Gakpo zorgde in de 13e minuut voor het eerste gevaar. Sven van Beek kon het schot van de jeugdinternational blokkeren. Freek Heerkens stond na een klein half uur spelen aan de basis van het openingsdoelpunt. De verdediger verspeelde de bal aan de snelle Vertessen, die de bal uiteindelijk bij Donyell Malen bezorgde. De spits schoot, met de nodige Willem II-verdedigers om zich heen, knap raak: 0-1. Malen staat nu op achttien doelpunten in de competitie.

Tweede doelpunt

In de tweede helft liet het tweede doelpunt van PSV niet lang op zich wachten. Derrick Köhn werkte de bal na een kopbal van Denzel Dumfries in zijn eigen doel: 0-2. Bij die stand bleef het.

Willem II staat vijftiende, maar de verschillen met de clubs die play-offs moeten spelen of direct degraderen zijn erg klein. Donderdag wacht voor de Tilburgers de belangrijke uitwedstrijd tegen ADO Den Haag en volgende week zondag is Fortuna Sittard de tegenstander tijdens de laatste speelronde.

Meer uit Voetbal

Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

3 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

5 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

6 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

10 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

13 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

14 uur geleden