Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV klopt Feyenoord (4-3) en neemt tweede plek in Eredivisie over

PSV klopt Feyenoord (4-3) en neemt tweede plek in Eredivisie over

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie een belangrijke zege op Feyenoord behaald. De Eindhovenaren waren in een vermakelijk en doelpuntrijk duel met 4-3 te sterk. Cody Gakpo had, met een doelpunt en drie assists, een groot aandeel in de overwinning.

PSV voorkwam met de winstpartij dat de onrust binnen de club verder toeneemt. Twee dagen eerder vertrok directeur voetbalzaken John de Jong bij de club vanwege een gebrek aan vertrouwen van de raad van commissarissen.

Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij, dat de tweede plek van Feyenoord overnam, begon slecht aan de wedstrijd. Philipp Max verspeelde de bal aan de zijlijn, waarna Alireza Jahanbakhsh de vrijstaande Oussama Idrissi vond. De linkeraanvaller passeerde doelman Walter Benítez met een geplaatst schot in de hoek: 0-1.

Veldoverwicht

De gedachten bij de PSV-supporters zullen even terug zijn gegaan naar een jaar geleden, toen Feyenoord ruim won in het Philips-stadion (0-4). De thuisploeg richtte zich echter op en nam de wedstrijd in handen. Het veldoverwicht vertaalde zich na een kwartier spelen in de score. Na een hoekschop van Gakpo tikte Jarrad Branthwaite de bal bij de eerste paal goed beginnen. De centrale verdediger kreeg van Van Nistelrooij de voorkeur boven André Ramalho en Philipp Mwene.

Feyenoord kwam in het vervolg van de eerste helft niet onder de druk uit en PSV creëerde flink wat mogelijkheden. Slechts één van die kansen leverde een doelpunt op. Ibrahim Sangaré veroverde in de 25e minuut de bal op het middenveld van Javairô Dilrosun. Xavi Simons stelde vervolgens Gakpo in staat te scoren: 2-1.

Zwak verdedigen

Tegen de verhouding in kwam Feyenoord kort voor rust langszij. Na een slechte trap van Benítez en vervolgens zwak verdedigen van Armando Obispo, die de bal niet goed wegtrapte, kon Danilo van dichtbij de 2-2 maken.

De druk van PSV hield in de tweede helft aan en het duurde maar even voordat de ploeg van Van Nistelrooij weer op voorsprong stond. Na een goede assist van Gakpo werkte Guus Til van dichtbij binnen (3-2).

Gewenste effect

Feyenoord-coach Arne Slot bracht, na een klein uur spelen, met Patrik Wålemark, Santiago Giménez en Igor Paixão drie nieuwe aanvallers in de ploeg. Het gewenste effect bleef lang uit. PSV liet na om verder uit te lopen. Feyenoord profiteerde daar via Orkun Kökcü, met een treffer in de 73e minuut, alsnog van.

PSV won via Obispo, die in de 83e minuut uit een hoekschop raak kopte, alsnog verdiend.

Meer uit Voetbal

Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

7 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

10 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

11 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

12 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

14 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

14 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

14 uur geleden