PSV houdt kans na gelijkspel bij Monaco
MONACO (ANP) - PSV doet nog steeds mee in de strijd om de eerste plaats in de groepsfase van de Europa League. De Eindhovenaren, fors gehandicapt, speelden in een pover duel gelijk bij Monaco. In het vorstendom werd niet gescoord.
De formatie van trainer Roger Schmidt houdt daardoor een achterstand van drie punten op de ploeg van de Kroatische trainer Niko Kovac. Real Sociedad, dat gelijkspeelde tegen Sturm Graz (1-1), heeft 1 punt meer dan de Eindhovenaren.
In de eerste helft viel al weinig te beleven. PSV toonde wel initiatief, maar was zelden gevaarlijk. Op links was er een aardige doorbraak van Yorbe Vertessen, maar die wist Eran Zahavi niet te bereiken. De Israëliër zelf schoot uit een vrije trap net over.
Aangeslagen
Vertesen, een van de meest dreigende spelers, moest echter kort voor rust al aangeslagen naar de kant. Bruma, die onzichtbaar bleef, was de vervanger van de Belg.
Bij Monaco kwam alleen Myron Boadu in de buurt van het doel van Joël Drommel. De voormalig spits van AZ tikte na een voorzet van Caio Henrique net naast.
Gutiérez
Mario Götze (ziek), Noni Madueke (hamstring), Ryan Thomas (knie), Cody Gakpo (enkel) en Davy Pröpper (enkel) waren niet beschikbaar voor PSV. Mede daardoor kreeg Érick Gutiérrez voor de eerste keer een basisplaats. Phillipp Mwene speelde in een aanmerkelijk aanvallender rol dan gebruikelijk. Marco van Ginkel bleef op de bank.
Hoewel PSV met een schot net naast van Zahavi aardig begon aan het tweede deel, werd vervolgens de thuisclub eindelijk gevaarlijk. Eerst redde Drommel fraai bij een doorbraak van Boadu, kort voordat deze door zijn trainer werd vervangen. Even later kopte Axel Disasi bijna raak voor de Monegasken, maar bracht André Ramalho op de lijn fraai redding, ook al met het hoofd. Vervolgens werd een schot van Kevin Volland geblokt door Jordan Teze.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
7 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
9 uur geleden