PSV houdt kans na gelijkspel bij Monaco
MONACO (ANP) - PSV doet nog steeds mee in de strijd om de eerste plaats in de groepsfase van de Europa League. De Eindhovenaren, fors gehandicapt, speelden in een pover duel gelijk bij Monaco. In het vorstendom werd niet gescoord.
De formatie van trainer Roger Schmidt houdt daardoor een achterstand van drie punten op de ploeg van de Kroatische trainer Niko Kovac. Real Sociedad, dat gelijkspeelde tegen Sturm Graz (1-1), heeft 1 punt meer dan de Eindhovenaren.
In de eerste helft viel al weinig te beleven. PSV toonde wel initiatief, maar was zelden gevaarlijk. Op links was er een aardige doorbraak van Yorbe Vertessen, maar die wist Eran Zahavi niet te bereiken. De Israëliër zelf schoot uit een vrije trap net over.
Aangeslagen
Vertesen, een van de meest dreigende spelers, moest echter kort voor rust al aangeslagen naar de kant. Bruma, die onzichtbaar bleef, was de vervanger van de Belg.
Bij Monaco kwam alleen Myron Boadu in de buurt van het doel van Joël Drommel. De voormalig spits van AZ tikte na een voorzet van Caio Henrique net naast.
Gutiérez
Mario Götze (ziek), Noni Madueke (hamstring), Ryan Thomas (knie), Cody Gakpo (enkel) en Davy Pröpper (enkel) waren niet beschikbaar voor PSV. Mede daardoor kreeg Érick Gutiérrez voor de eerste keer een basisplaats. Phillipp Mwene speelde in een aanmerkelijk aanvallender rol dan gebruikelijk. Marco van Ginkel bleef op de bank.
Hoewel PSV met een schot net naast van Zahavi aardig begon aan het tweede deel, werd vervolgens de thuisclub eindelijk gevaarlijk. Eerst redde Drommel fraai bij een doorbraak van Boadu, kort voordat deze door zijn trainer werd vervangen. Even later kopte Axel Disasi bijna raak voor de Monegasken, maar bracht André Ramalho op de lijn fraai redding, ook al met het hoofd. Vervolgens werd een schot van Kevin Volland geblokt door Jordan Teze.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
6 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
21 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 dag geleden