PSV heeft tweede plek bijna binnen, Vitesse zeker van Europa
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de tweede plaats in de Eredivisie en daarmee een ticket voor de voorrondes van de Champions League zo goed als binnen. De ploeg van trainer Roger Schmidt versloeg PEC Zwolle in Eindhoven met 4-2, terwijl concurrent AZ bij FC Groningen niet verder kwam dan 0-0. PSV gaat de laatste speelronde van zondag in met 3 punten voorsprong op AZ.
Vitesse verzekerde zich van de vierde plaats en daarmee een ticket voor de derde voorronde van de nieuwe Conference League. De verliezend bekerfinalist speelde weliswaar met 3-3 gelijk bij Fortuna Sittard, maar nummer 5 Feyenoord kwam bij Heracles Almelo ook niet verder dan 1-1. Daardoor blijft het verschil tussen beide clubs 5 punten in het voordeel van Vitesse.
Feyenoord moet volgende week de play-offs in, waarin een ticket voor de tweede voorronde van de Conference League op het spel staat. FC Utrecht en FC Groningen zijn ook zeker van deelname aan die play-offs. Sparta, Heracles en Fortuna strijden zondag om de laatste plek.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
1 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
14 uur geleden