
PSV dieper in problemen na enorme nederlaag (1-7) tegen Arsenal
EINDHOVEN (ANP) - De crisis bij PSV begint steeds grotere vormen aan te nemen. De Eindhovenaren gingen in de eerste ontmoeting in de achtste finales van de Champions League voor eigen publiek hard onderuit tegen Arsenal: 1-7. De tweede wedstrijd in Londen is volgende week woensdag.
Voor PSV betekende het de derde nederlaag op rij. Go Ahead Eagles was vorige week in de beker en de competitie twee keer te sterk. PSV won slechts één van de laatste zeven wedstrijden, in de vorige ronde van de Champions League tegen Juventus (3-1 na verlenging).
Trainer Peter Bosz hoopte dat de Champions League opnieuw uitkomst zou bieden voor de slechte prestaties van PSV in eigen land, waar de voorsprong van 9 punten op Ajax in de Eredivisie is veranderd in een achterstand van 8 punten.
Het pakte totaal anders uit. Arsenal was veel sterker en legde de zwakheden bij PSV moeiteloos bloot. De Londenaren leken al vroeg op voorsprong te komen. Scheidsrechter Jesús Gil Manzano gaf in de negende minuut echter geen strafschop toen Ismael Saibari aanvoerder Martin Ødegaard leek aan te tikken toen hij wilde schieten. Kort daarna werd een doelpunt van Arsenal afgekeurd wegens buitenspel.
PSV liet na ruim een kwartier voor het eerst van zich horen. Saibari schoot de bal hard tegen de lat. Arsenal had in de achttiende minuut wel succes. Na een voorzet vanaf links troefde Oranje-international Jurriën Timber in de lucht Noa Lang af en kopte raak: 0-1.
Halverwege de eerste helft verdubbelde Ethan Nwaneri de voorsprong door voor Tyrell Malacia te komen en van dichtbij te scoren: 0-2. Arsenal had geluk dat Myles Lewis-Skelly geen tweede gele kaart kreeg. Trainer Mikel Arteta greep direct in door de verdediger naar de kant te halen.
Mikel Merino maakte de avond nog pijnlijker voor PSV door Ryan Flamingo na een half uur simpel weg te zetten en de derde treffer te maken. PSV kwam kort voor rust terug dankzij een benutte strafschop van Lang, die was gegeven voor een overtreding op Luuk de Jong.
Bosz wisselde Flamingo in de rust voor Adamo Nagalo. Het laatste beetje hoop bij de Eindhovense fans verdween snel. Ødegaard scoorde in de 47e minuut uit de rebound en een minuut later had ook Leandro Trossard succes: 1-5. PSV zag er verdedigend bij die treffers slecht uit.
Ødegaard maakte in de 72e minuut nog een doelpunt en de vernedering voor PSV werd kort voor tijd compleet toen ook Riccardo Calafiori doel trof: 1-7.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
12 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
15 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
20 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
20 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser gaat na de eerste van in totaal tien subdivisies aan de leiding op het onderdeel brug bij de kwalificaties van de WK in Jakarta. Visser kwam tot een score van 14,000 punten. Landgenote Sanna Veerman volgt op de tweede plaats met 13,966 punten. De twee turnsters moeten nog negen subdivisies afwachten of hun scores genoeg zijn voor een plek in de toestelfinale (top-8).
23 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Graham Potter is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Zweden. De Engelsman is de opvolger van Jon Dahl Tomasson, die vorige week werd ontslagen. Onder leiding van de voormalige aanvaller van Feyenoord pakte Zweden slechts 1 punt in vier kwalificatieduels voor het WK van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt is ook uitgeschakeld op de WK in Jakarta. De 29-jarige Hoofddorper werd 28e en is vierde reserve voor de meerkampfinale van woensdag. Schmidt kwam zondag in de vierde subdivisie van de kwalificaties door grote fouten op vloer en voltige niet verder dan 74,463 punten. Na zijn wedstrijd moest hij nog lang wachten of zijn score nog toereikend zou zijn voor de meerkampfinale (top-24).
1 dag geleden