Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV dieper in problemen na enorme nederlaag (1-7) tegen Arsenal

PSV dieper in problemen na enorme nederlaag (1-7) tegen Arsenal

EINDHOVEN (ANP) - De crisis bij PSV begint steeds grotere vormen aan te nemen. De Eindhovenaren gingen in de eerste ontmoeting in de achtste finales van de Champions League voor eigen publiek hard onderuit tegen Arsenal: 1-7. De tweede wedstrijd in Londen is volgende week woensdag.

Voor PSV betekende het de derde nederlaag op rij. Go Ahead Eagles was vorige week in de beker en de competitie twee keer te sterk. PSV won slechts één van de laatste zeven wedstrijden, in de vorige ronde van de Champions League tegen Juventus (3-1 na verlenging).

Trainer Peter Bosz hoopte dat de Champions League opnieuw uitkomst zou bieden voor de slechte prestaties van PSV in eigen land, waar de voorsprong van 9 punten op Ajax in de Eredivisie is veranderd in een achterstand van 8 punten.

Het pakte totaal anders uit. Arsenal was veel sterker en legde de zwakheden bij PSV moeiteloos bloot. De Londenaren leken al vroeg op voorsprong te komen. Scheidsrechter Jesús Gil Manzano gaf in de negende minuut echter geen strafschop toen Ismael Saibari aanvoerder Martin Ødegaard leek aan te tikken toen hij wilde schieten. Kort daarna werd een doelpunt van Arsenal afgekeurd wegens buitenspel.

PSV liet na ruim een kwartier voor het eerst van zich horen. Saibari schoot de bal hard tegen de lat. Arsenal had in de achttiende minuut wel succes. Na een voorzet vanaf links troefde Oranje-international Jurriën Timber in de lucht Noa Lang af en kopte raak: 0-1.

Halverwege de eerste helft verdubbelde Ethan Nwaneri de voorsprong door voor Tyrell Malacia te komen en van dichtbij te scoren: 0-2. Arsenal had geluk dat Myles Lewis-Skelly geen tweede gele kaart kreeg. Trainer Mikel Arteta greep direct in door de verdediger naar de kant te halen.

Mikel Merino maakte de avond nog pijnlijker voor PSV door Ryan Flamingo na een half uur simpel weg te zetten en de derde treffer te maken. PSV kwam kort voor rust terug dankzij een benutte strafschop van Lang, die was gegeven voor een overtreding op Luuk de Jong.

Bosz wisselde Flamingo in de rust voor Adamo Nagalo. Het laatste beetje hoop bij de Eindhovense fans verdween snel. Ødegaard scoorde in de 47e minuut uit de rebound en een minuut later had ook Leandro Trossard succes: 1-5. PSV zag er verdedigend bij die treffers slecht uit.

Ødegaard maakte in de 72e minuut nog een doelpunt en de vernedering voor PSV werd kort voor tijd compleet toen ook Riccardo Calafiori doel trof: 1-7.

Meer uit Sport

Ecuadoraan Carapaz soleert naar ritzege in Giro d'Italia

CASTELNOVO NE' MONTI (ANP) - Richard Carapaz heeft de elfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met een aantal klimmetjes van Viareggio naar Castelnovo ne' Monti over 186 kilometer. De Ecuadoraan van EF Education - EasyPost passeerde als eerste de finish na een solo van een kleine 10 kilometer. Voor Carapaz, die zes jaar geleden de Giro won, was het zijn eerste zege sinds ritwinst in de Tour de France van vorig jaar.

9 uur geleden
Filipijnse bokslegende Pacquiao (46) maakt comeback

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse bokser Manny Pacquiao maakt op 46-jarige leeftijd zijn rentree in de ring. De 46-jarige Pacquiao is de enige bokser die in acht verschillende gewichtsklassen wereldtitels veroverde. In 2021 beëindigde hij zijn loopbaan om zich op de politiek te gaan richten.

11 uur geleden
Nol de Ruiter (85) overleden, assistent-bondscoach bij EK 1988

UTRECHT (ANP) - Oud-voetballer en -trainer Nol de Ruiter, de assistent van bondscoach Rinus Michels op het door Oranje gewonnen EK van 1988, is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt FC Utrecht, de club waar De Ruiter als trainer en bestuurder actief was.

11 uur geleden
Van Bokhoven als interim-technisch directeur KNGU naar EK turnen

ROTTERDAM (ANP) - Oud-bondscoach Bram van Bokhoven is voorlopig interim-technisch directeur bij gymnastiekunie KNGU. Dat bevestigde hij tijdens een persmoment in Rotterdam. Van Bokhoven is de tijdelijke vervanger van de zieke Vincent Reimering, die op 1 december vorig jaar als technisch directeur in dienst trad bij de bond. Van Bokhoven combineert zijn rol als interim 'td' met zijn werk als prestatiemanager bij sportkoepel NOC*NSF.

12 uur geleden
Drie beklimmingen van Montmartre in slotetappe Tour de France

PARIJS (ANP) - De slotetappe van de Tour de France dit jaar kent in de finale drie beklimmingen van Montmartre. De rit eindigt wel op de Champs-Élysées, maar de kans op een traditionele massasprint is wel een stuk kleiner.

15 uur geleden
Koevermans na lange partij door in kwalificaties Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Anouk Koevermans heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor Roland Garros. De 21-jarige Nederlandse, de mondiale nummer 178, versloeg na een lange driesetter de Russische Anastasija Zacharova: 6-7 (6) 7-5 7-6 (9).

1 dag geleden
Leerdam voegt Verbij en Dalrymple toe aan eigen schaatsploeg

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Kai Verbij en Ted Dalrymple toegevoegd aan haar schaatsploeg Team Kafra. Dat meldt de meervoudig wereldkampioene op haar Instagram-account.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!