PSV denkt Dumfries, Madueke en Zahavi snel terug te hebben
EINDHOVEN (ANP) - De blessures die Denzel Dumfries, Noni Madueke en Eran Zahavi donderdag opliepen in de uitwedstrijd van PSV tegen Granada in de Europa League, lijken mee te vallen. Dat zei trainer Roger Schmidt vrijdag in aanloop naar de ontmoeting van zondag met sc Heerenveen in de Eredivisie. De drie blessures ontstonden allemaal na duels en hebben volgens Schmidt niet te maken met vermoeidheid. Of Dumfries, Madueke en Zahavi tegen Heerenveen al mee kunnen doen, is nog niet duidelijk.
PSV won met 1-0 van Granada en plaatste zich voor de volgende ronde van de Europa League. "We hebben tegen Granada laten zien dat we onze lessen uit de voorgaande wedstrijden in de Europa League geleerd hebben", aldus Schmidt. Het team werkte hard en we speelden goed voetbal. De 'fighting spirit' op het einde van de wedstrijd liet zien hoe goed de mentaliteit in het team is. Een van onze doelstellingen is nu bereikt. We gaan er alles aan doen om eerste in de poule te worden, maar de focus kan naar de competitie en de beker."
In de competitie heeft PSV een achterstand van 4 punten op Ajax. PSV heeft het vaak moeilijk bij Heerenveen. "Jorrit Hendrix heeft daar nog nooit gewonnen vertelde hij, dus het zal zwaar worden", vervolgde Schmidt. "Heerenveen is een goede ploeg, dat countervoetbal goed beheerst met snelle buitenspelers en een sterke spits."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
23 uur geleden