PSV boekt ondanks vele afwezigen tegen Vitesse derde zege op rij
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de strijd om de bovenste plekken in de Eredivisie geen fout gemaakt. De eerste wedstrijd na de interlandperiode, tegen Vitesse, leverde een vrij duidelijke zege op: 2-0. De overwinning zorgde voor opluchting bij de Eindhovenaren, die vanwege blessures nog altijd een behoorlijk aantal spelers misten.
PSV speelde een sterke eerste helft en gaf Vitesse geen kans. Het overwicht werd in het eerste half uur uitgedrukt in twee doelpunten, twee mooie bovendien.
In de 19e minuut stond Ibrahim Sangaré op de juiste plaats om een afgeslagen bal hard wegdraaiend achter doelman Markus Schubert te schieten. De tweede treffer was nog fraaier. De Braziliaanse spits Carlos Vinícius legde de bal met zijn hoofd terug op Bruma. De Portugees schoot de bal vanuit de lucht fraai binnen. Voor de vaak bekritiseerde Bruma betekende het zijn vijfde treffer van dit seizoen in de Eredivisie.
Duel in balans
Voor Vitesse was de eerste helft een tegenvaller. De Arnhemmers waren met vier overwinningen in de laatste vijf competitieduels met het nodige vertrouwen naar het, vanwege de nieuwste coronamaatregelen, lege Philips-stadion gekomen.
Na rust was het duel meer in balans. PSV'er Mario Götze schoot de bal in de 58e minuut tegen de paal. De Brabanders speelden vrij zakelijk en lieten de spanning niet meer in het duel terugkeren. Het was voor doelman Joël Drommel de eerste keer sinds 11 september, tegen AZ, dat hij in de Eredivisie de nul hield.
Europa League
Trainer Roger Schmidt heeft goede hoop dat op korte termijn spelers in zijn selectie terugkeren. Linkerverdediger Philipp Max ontbrak zaterdag vanwege het coronavirus. Cody Gakpo en Jordan Teze trainen na blessures inmiddels weer individueel en sluiten vermoedelijk snel aan bij de groep. Noni Madueke heeft nog wat langer nodig en spits Eran Zahavi komt dit jaar sowieso niet meer in actie.
PSV gaat volgende weekeinde op bezoek bij sc Heerenveen, maar speelt donderdag in de Europa League eerst de belangrijke thuiswedstrijd tegen Sturm Graz. De Eindhovenaren moeten winnen om kansrijk te blijven voor een plek in de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
21 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden