Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt ondanks vele afwezigen tegen Vitesse derde zege op rij

PSV boekt ondanks vele afwezigen tegen Vitesse derde zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de strijd om de bovenste plekken in de Eredivisie geen fout gemaakt. De eerste wedstrijd na de interlandperiode, tegen Vitesse, leverde een vrij duidelijke zege op: 2-0. De overwinning zorgde voor opluchting bij de Eindhovenaren, die vanwege blessures nog altijd een behoorlijk aantal spelers misten.

PSV speelde een sterke eerste helft en gaf Vitesse geen kans. Het overwicht werd in het eerste half uur uitgedrukt in twee doelpunten, twee mooie bovendien.

In de 19e minuut stond Ibrahim Sangaré op de juiste plaats om een afgeslagen bal hard wegdraaiend achter doelman Markus Schubert te schieten. De tweede treffer was nog fraaier. De Braziliaanse spits Carlos Vinícius legde de bal met zijn hoofd terug op Bruma. De Portugees schoot de bal vanuit de lucht fraai binnen. Voor de vaak bekritiseerde Bruma betekende het zijn vijfde treffer van dit seizoen in de Eredivisie.

Duel in balans

Voor Vitesse was de eerste helft een tegenvaller. De Arnhemmers waren met vier overwinningen in de laatste vijf competitieduels met het nodige vertrouwen naar het, vanwege de nieuwste coronamaatregelen, lege Philips-stadion gekomen.

Na rust was het duel meer in balans. PSV'er Mario Götze schoot de bal in de 58e minuut tegen de paal. De Brabanders speelden vrij zakelijk en lieten de spanning niet meer in het duel terugkeren. Het was voor doelman Joël Drommel de eerste keer sinds 11 september, tegen AZ, dat hij in de Eredivisie de nul hield.

Europa League

Trainer Roger Schmidt heeft goede hoop dat op korte termijn spelers in zijn selectie terugkeren. Linkerverdediger Philipp Max ontbrak zaterdag vanwege het coronavirus. Cody Gakpo en Jordan Teze trainen na blessures inmiddels weer individueel en sluiten vermoedelijk snel aan bij de groep. Noni Madueke heeft nog wat langer nodig en spits Eran Zahavi komt dit jaar sowieso niet meer in actie.

PSV gaat volgende weekeinde op bezoek bij sc Heerenveen, maar speelt donderdag in de Europa League eerst de belangrijke thuiswedstrijd tegen Sturm Graz. De Eindhovenaren moeten winnen om kansrijk te blijven voor een plek in de volgende ronde.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

4 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

4 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

4 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

5 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

5 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

6 uur geleden