Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt ondanks vele afwezigen tegen Vitesse derde zege op rij

PSV boekt ondanks vele afwezigen tegen Vitesse derde zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de strijd om de bovenste plekken in de Eredivisie geen fout gemaakt. De eerste wedstrijd na de interlandperiode, tegen Vitesse, leverde een vrij duidelijke zege op: 2-0. De overwinning zorgde voor opluchting bij de Eindhovenaren, die vanwege blessures nog altijd een behoorlijk aantal spelers misten.

PSV speelde een sterke eerste helft en gaf Vitesse geen kans. Het overwicht werd in het eerste half uur uitgedrukt in twee doelpunten, twee mooie bovendien.

In de 19e minuut stond Ibrahim Sangaré op de juiste plaats om een afgeslagen bal hard wegdraaiend achter doelman Markus Schubert te schieten. De tweede treffer was nog fraaier. De Braziliaanse spits Carlos Vinícius legde de bal met zijn hoofd terug op Bruma. De Portugees schoot de bal vanuit de lucht fraai binnen. Voor de vaak bekritiseerde Bruma betekende het zijn vijfde treffer van dit seizoen in de Eredivisie.

Duel in balans

Voor Vitesse was de eerste helft een tegenvaller. De Arnhemmers waren met vier overwinningen in de laatste vijf competitieduels met het nodige vertrouwen naar het, vanwege de nieuwste coronamaatregelen, lege Philips-stadion gekomen.

Na rust was het duel meer in balans. PSV'er Mario Götze schoot de bal in de 58e minuut tegen de paal. De Brabanders speelden vrij zakelijk en lieten de spanning niet meer in het duel terugkeren. Het was voor doelman Joël Drommel de eerste keer sinds 11 september, tegen AZ, dat hij in de Eredivisie de nul hield.

Europa League

Trainer Roger Schmidt heeft goede hoop dat op korte termijn spelers in zijn selectie terugkeren. Linkerverdediger Philipp Max ontbrak zaterdag vanwege het coronavirus. Cody Gakpo en Jordan Teze trainen na blessures inmiddels weer individueel en sluiten vermoedelijk snel aan bij de groep. Noni Madueke heeft nog wat langer nodig en spits Eran Zahavi komt dit jaar sowieso niet meer in actie.

PSV gaat volgende weekeinde op bezoek bij sc Heerenveen, maar speelt donderdag in de Europa League eerst de belangrijke thuiswedstrijd tegen Sturm Graz. De Eindhovenaren moeten winnen om kansrijk te blijven voor een plek in de volgende ronde.

Meer uit Voetbal

Trainer Valverde verlaat Athletic Club na tien seizoenen

BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.

34 minuten geleden
Ajax-coach García wil zijn elftal in De Kuip met moed zien spelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.

57 minuten geleden
Liverpool tegen Brighton zonder geblesseerde aanvaller Salah

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.

1 uur geleden
Verdediger Maguire na twee jaar terug in Engelse selectie

LONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.

2 uur geleden
AZ-middenvelder Smit (20) debuteert in selectie Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

15 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

15 uur geleden