PSV boekt ondanks vele afwezigen tegen Vitesse derde zege op rij
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de strijd om de bovenste plekken in de Eredivisie geen fout gemaakt. De eerste wedstrijd na de interlandperiode, tegen Vitesse, leverde een vrij duidelijke zege op: 2-0. De overwinning zorgde voor opluchting bij de Eindhovenaren, die vanwege blessures nog altijd een behoorlijk aantal spelers misten.
PSV speelde een sterke eerste helft en gaf Vitesse geen kans. Het overwicht werd in het eerste half uur uitgedrukt in twee doelpunten, twee mooie bovendien.
In de 19e minuut stond Ibrahim Sangaré op de juiste plaats om een afgeslagen bal hard wegdraaiend achter doelman Markus Schubert te schieten. De tweede treffer was nog fraaier. De Braziliaanse spits Carlos Vinícius legde de bal met zijn hoofd terug op Bruma. De Portugees schoot de bal vanuit de lucht fraai binnen. Voor de vaak bekritiseerde Bruma betekende het zijn vijfde treffer van dit seizoen in de Eredivisie.
Duel in balans
Voor Vitesse was de eerste helft een tegenvaller. De Arnhemmers waren met vier overwinningen in de laatste vijf competitieduels met het nodige vertrouwen naar het, vanwege de nieuwste coronamaatregelen, lege Philips-stadion gekomen.
Na rust was het duel meer in balans. PSV'er Mario Götze schoot de bal in de 58e minuut tegen de paal. De Brabanders speelden vrij zakelijk en lieten de spanning niet meer in het duel terugkeren. Het was voor doelman Joël Drommel de eerste keer sinds 11 september, tegen AZ, dat hij in de Eredivisie de nul hield.
Europa League
Trainer Roger Schmidt heeft goede hoop dat op korte termijn spelers in zijn selectie terugkeren. Linkerverdediger Philipp Max ontbrak zaterdag vanwege het coronavirus. Cody Gakpo en Jordan Teze trainen na blessures inmiddels weer individueel en sluiten vermoedelijk snel aan bij de groep. Noni Madueke heeft nog wat langer nodig en spits Eran Zahavi komt dit jaar sowieso niet meer in actie.
PSV gaat volgende weekeinde op bezoek bij sc Heerenveen, maar speelt donderdag in de Europa League eerst de belangrijke thuiswedstrijd tegen Sturm Graz. De Eindhovenaren moeten winnen om kansrijk te blijven voor een plek in de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
8 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
11 uur geleden