Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV begint seizoen met nieuwe trainer Schmidt overtuigend

PSV begint seizoen met nieuwe trainer Schmidt overtuigend

GRONINGEN (ANP) - Na Feyenoord en Ajax is ook PSV het nieuwe seizoen in de eredivisie met een overwinning begonnen. De nieuwe trainer Roger Schmidt zag zijn elftal FC Groningen verslaan: 1-3. Cody Gakpo scoorde twee keer voor PSV, Donyell Malen één maal. De spits miste tevens een strafschop. Bij Groningen duurde de rentree van Arjen Robben slechts een half uur. De 36-jarige aanvaller liet zich wegens een blessure wisselen.

Schmidt verraste door Mohamed Ihattaren buiten het basiselftal te laten. De Duitser is niet tevreden over de manier waarop de 18-jarige middenvelder zich afgelopen week tijdens trainingen presenteerde. Schmidt verwacht meer arbeid van Ihattaren, ook in wedstrijden. Onder vorige trainers had het talent een wat meer vrije rol, nu wordt in verdedigend opzicht ook het nodige van Ihattaren gevraagd. Mauro Junior kreeg rechts op het middenveld de voorkeur.

Naast Ihattaren moet ook Nick Viergever zich voorlopig met een reserverol tevreden stellen. Schmidt startte tegen Groningen met Olivier Boscagli en Jordan Teze als centrumverdedigers.

PSV had voor rust een duidelijk overwicht. Het duurde tot de 34e minuut voordat dat zich uitbetaalde in een voorsprong. Cody Gakpo speelde zichzelf in het zestienmetergebied knap vrij en schoot de bal hard en laag in de hoek.

Robben uitgevallen

Kort daarvoor was Robben uitgevallen bij Groningen. De oud-international leek zich na een duel wat te verstappen. Toen hij daarna de bal naar voren trapte, wist Robben dat het klaar was. Hij maakte het wisselgebaar, trok daarna teleurgesteld zijn shirt uit en liep de catacomben in.

PSV had de wedstrijd onder controle, maar door een fout van doelman Yvon Mvogo kwam Groningen in de 53e minuut langzij. De Zwitser is gehaald vanwege zijn meevoetballende kwaliteiten, iets wat Lars Unnerstall en de inmiddels vertrokken Jeroen Zoet allebei niet echt hebben. Tegen Groningen sloeg Mvogo daar in door. Hij speelde Jorrit Hendrix, die een man in zijn rug had, in. Groningen veroverde de bal en maakte via Tomas Suslov, de vervanger van Robben, gelijk: 1-1.

Groningen kon maar even van die treffer genieten. Donyell Malen schoot PSV in de 57e minuut, na een goede pass van invaller Noni Madueke, weer op voorsprong. De spits kreeg in de slotfase een kans op zijn tweede treffer, maar Malen zag zijn strafschop worden gestopt door doelman Sergio Padt. Gakpo zorgde alsnog voor de 1-3, opnieuw na goed voorbereidend werk van Madueke.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

6 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

6 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

10 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

13 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

15 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

1 dag geleden