PSV begint seizoen met nieuwe trainer Schmidt overtuigend
GRONINGEN (ANP) - Na Feyenoord en Ajax is ook PSV het nieuwe seizoen in de eredivisie met een overwinning begonnen. De nieuwe trainer Roger Schmidt zag zijn elftal FC Groningen verslaan: 1-3. Cody Gakpo scoorde twee keer voor PSV, Donyell Malen één maal. De spits miste tevens een strafschop. Bij Groningen duurde de rentree van Arjen Robben slechts een half uur. De 36-jarige aanvaller liet zich wegens een blessure wisselen.
Schmidt verraste door Mohamed Ihattaren buiten het basiselftal te laten. De Duitser is niet tevreden over de manier waarop de 18-jarige middenvelder zich afgelopen week tijdens trainingen presenteerde. Schmidt verwacht meer arbeid van Ihattaren, ook in wedstrijden. Onder vorige trainers had het talent een wat meer vrije rol, nu wordt in verdedigend opzicht ook het nodige van Ihattaren gevraagd. Mauro Junior kreeg rechts op het middenveld de voorkeur.
Naast Ihattaren moet ook Nick Viergever zich voorlopig met een reserverol tevreden stellen. Schmidt startte tegen Groningen met Olivier Boscagli en Jordan Teze als centrumverdedigers.
PSV had voor rust een duidelijk overwicht. Het duurde tot de 34e minuut voordat dat zich uitbetaalde in een voorsprong. Cody Gakpo speelde zichzelf in het zestienmetergebied knap vrij en schoot de bal hard en laag in de hoek.
Robben uitgevallen
Kort daarvoor was Robben uitgevallen bij Groningen. De oud-international leek zich na een duel wat te verstappen. Toen hij daarna de bal naar voren trapte, wist Robben dat het klaar was. Hij maakte het wisselgebaar, trok daarna teleurgesteld zijn shirt uit en liep de catacomben in.
PSV had de wedstrijd onder controle, maar door een fout van doelman Yvon Mvogo kwam Groningen in de 53e minuut langzij. De Zwitser is gehaald vanwege zijn meevoetballende kwaliteiten, iets wat Lars Unnerstall en de inmiddels vertrokken Jeroen Zoet allebei niet echt hebben. Tegen Groningen sloeg Mvogo daar in door. Hij speelde Jorrit Hendrix, die een man in zijn rug had, in. Groningen veroverde de bal en maakte via Tomas Suslov, de vervanger van Robben, gelijk: 1-1.
Groningen kon maar even van die treffer genieten. Donyell Malen schoot PSV in de 57e minuut, na een goede pass van invaller Noni Madueke, weer op voorsprong. De spits kreeg in de slotfase een kans op zijn tweede treffer, maar Malen zag zijn strafschop worden gestopt door doelman Sergio Padt. Gakpo zorgde alsnog voor de 1-3, opnieuw na goed voorbereidend werk van Madueke.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
17 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
19 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
19 uur geleden