Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV begint seizoen met nieuwe trainer Schmidt overtuigend

PSV begint seizoen met nieuwe trainer Schmidt overtuigend

GRONINGEN (ANP) - Na Feyenoord en Ajax is ook PSV het nieuwe seizoen in de eredivisie met een overwinning begonnen. De nieuwe trainer Roger Schmidt zag zijn elftal FC Groningen verslaan: 1-3. Cody Gakpo scoorde twee keer voor PSV, Donyell Malen één maal. De spits miste tevens een strafschop. Bij Groningen duurde de rentree van Arjen Robben slechts een half uur. De 36-jarige aanvaller liet zich wegens een blessure wisselen.

Schmidt verraste door Mohamed Ihattaren buiten het basiselftal te laten. De Duitser is niet tevreden over de manier waarop de 18-jarige middenvelder zich afgelopen week tijdens trainingen presenteerde. Schmidt verwacht meer arbeid van Ihattaren, ook in wedstrijden. Onder vorige trainers had het talent een wat meer vrije rol, nu wordt in verdedigend opzicht ook het nodige van Ihattaren gevraagd. Mauro Junior kreeg rechts op het middenveld de voorkeur.

Naast Ihattaren moet ook Nick Viergever zich voorlopig met een reserverol tevreden stellen. Schmidt startte tegen Groningen met Olivier Boscagli en Jordan Teze als centrumverdedigers.

PSV had voor rust een duidelijk overwicht. Het duurde tot de 34e minuut voordat dat zich uitbetaalde in een voorsprong. Cody Gakpo speelde zichzelf in het zestienmetergebied knap vrij en schoot de bal hard en laag in de hoek.

Robben uitgevallen

Kort daarvoor was Robben uitgevallen bij Groningen. De oud-international leek zich na een duel wat te verstappen. Toen hij daarna de bal naar voren trapte, wist Robben dat het klaar was. Hij maakte het wisselgebaar, trok daarna teleurgesteld zijn shirt uit en liep de catacomben in.

PSV had de wedstrijd onder controle, maar door een fout van doelman Yvon Mvogo kwam Groningen in de 53e minuut langzij. De Zwitser is gehaald vanwege zijn meevoetballende kwaliteiten, iets wat Lars Unnerstall en de inmiddels vertrokken Jeroen Zoet allebei niet echt hebben. Tegen Groningen sloeg Mvogo daar in door. Hij speelde Jorrit Hendrix, die een man in zijn rug had, in. Groningen veroverde de bal en maakte via Tomas Suslov, de vervanger van Robben, gelijk: 1-1.

Groningen kon maar even van die treffer genieten. Donyell Malen schoot PSV in de 57e minuut, na een goede pass van invaller Noni Madueke, weer op voorsprong. De spits kreeg in de slotfase een kans op zijn tweede treffer, maar Malen zag zijn strafschop worden gestopt door doelman Sergio Padt. Gakpo zorgde alsnog voor de 1-3, opnieuw na goed voorbereidend werk van Madueke.

Meer uit Voetbal

Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

43 minuten geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

1 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

1 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

3 uur geleden
Rode kaart FC Twente-middenvelder Zerrouki geseponeerd

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.

5 uur geleden
Voetbalbond CAF veroordeelt 'onacceptabel gedrag' bij Afrika Cup

RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.

6 uur geleden
Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

18 uur geleden