PSV-aanvoerder Dumfries: verdiende zege, maar wel billenknijpen
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Denzel Dumfries gaf na de benauwde thuiszege tegen FC Utrecht (2-1) grif toe dat het spannend was in de slotfase. "Ja, het was zeker billenknijpen in de tweede helft, maar ik denk dat we goed hebben gestreden en de overwinning verdiend over de streep hebben getrokken", liet hij weten bij FOX Sports.
PSV leidde bij de rust met 2-0 dankzij fraaie treffers van Donyell Malen en Mohamed Ihattaren. Na de pauze verloor de gemakzuchtige thuisclub de controle over de wedstrijd, maar dankzij doelman Yvon Mvogo en wat geluk bleef de Brabantse ploeg overeind.
"Nee, we kwamen er in de tweede helft bijna niet meer uit", beaamde Dumfries. "Maar dan moet je het compact houden en vertrouwen op elkaar in verdedigend opzicht. Dat hebben we na de rust goed gedaan."
PSV-trainer Roger Schmidt wisselde ook tegen FC Utrecht na de pauze enkele bepalende spelers (Götze, Ihattaren, Malen en Max). Dat deed hij vorige week in en tegen Heerenveen ook en toen liep het minder goed af, al viel de Brabantse gelijkmaker van invaller Joël Piroe nog wel in de extra tijd (2-2). "De trainer is eindverantwoordelijk, hij moet de beslissingen nemen en in mijn ogen doet hij dat gewoon goed", concludeerde Dumfries.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
16 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden