PSV-aanvoerder Dumfries: verdiende zege, maar wel billenknijpen
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Denzel Dumfries gaf na de benauwde thuiszege tegen FC Utrecht (2-1) grif toe dat het spannend was in de slotfase. "Ja, het was zeker billenknijpen in de tweede helft, maar ik denk dat we goed hebben gestreden en de overwinning verdiend over de streep hebben getrokken", liet hij weten bij FOX Sports.
PSV leidde bij de rust met 2-0 dankzij fraaie treffers van Donyell Malen en Mohamed Ihattaren. Na de pauze verloor de gemakzuchtige thuisclub de controle over de wedstrijd, maar dankzij doelman Yvon Mvogo en wat geluk bleef de Brabantse ploeg overeind.
"Nee, we kwamen er in de tweede helft bijna niet meer uit", beaamde Dumfries. "Maar dan moet je het compact houden en vertrouwen op elkaar in verdedigend opzicht. Dat hebben we na de rust goed gedaan."
PSV-trainer Roger Schmidt wisselde ook tegen FC Utrecht na de pauze enkele bepalende spelers (Götze, Ihattaren, Malen en Max). Dat deed hij vorige week in en tegen Heerenveen ook en toen liep het minder goed af, al viel de Brabantse gelijkmaker van invaller Joël Piroe nog wel in de extra tijd (2-2). "De trainer is eindverantwoordelijk, hij moet de beslissingen nemen en in mijn ogen doet hij dat gewoon goed", concludeerde Dumfries.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
25 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden