PSR: ‘Logisch dat kosten behoud mozaïek meespelen’
OOST-SOUBURG - Het Vlissingse college van burgemeester en wethouders wil het mozaïek van de gymzaal aan de Jan de Priesterstraat in Oost-Souburg graag behouden, maar dat moet wel betaalbaar zijn.
Dat antwoorden b&w op vragen van de Partij Souburg-Ritthem (PSR). De gemeenteraadsfractie wilde weten wat er gebeurt met de plaquette aan de buitengevel van de gymzaal als die gesloopt wordt. PSR-gemeenteraadslid Sjaak Vermeulen, die de vragen stelde, is tevreden met de beantwoording. “Er wordt serieus gekeken naar de mogelijkheden voor behoud van het mozaïek en het is logisch dat de financiële component daarbij nadrukkelijk meegewogen wordt”, reageert hij.
Tafereel
De gymzaal bij basisschool de Tweemaster aan de Jan de Priesterstraat moet wijken voor nieuwbouw van de school. ‘De school is in de jaren ‘50 van de vorige eeuw gebouwd als J.H. van Daleschool en de gymzaal is in de jaren ’59 en ’60 neergezet’, schreef Vermeulen in zijn vragen aan het college. ‘Op de gymzaal is een mooi glasmozaïek geplaatst, een tafereel van een volwassen turner en kind. Het mozaïek is nog steeds mooi.’
Wederopbouwstijl
Vermeulen wilde van b&w weten of zij van plan zijn het mozaïek te behouden en te herplaatsen in de nieuwe gymzaal op de beoogde plek aan de Braamstraat. Het college laat weten ‘zeker bereid te zijn’ om dit te onderzoeken. ‘Het mozaïek is een voorbeeld van de zogenaamde wederopbouwstijl en de trend in de jaren ‘50 en ‘60 om veel openbare gebouwen van mozaïeken te voorzien’, schrijven b&w in hun antwoorden aan de PSR. ‘In latere decennia zijn veel van deze sierelementen bij verbouwingen verloren gegaan.’
Haalbaar
Behoud van het mozaïek vraagt extra werkzaamheden bij de sloop van de gymzaal, schrijft het college ook. ‘Voordat we het kunnen herplaatsen moet het verpakt en opgeslagen worden. Mogelijk is er schoonmaak- en restauratiewerk nodig. Dit alles moet uiteraard technisch en vooral ook financieel haalbaar blijken. Wij zetten ons in voor behoud, maar moeten dit voorbehoud maken.’
Als het mozaïek een nieuwe plek kan krijgen, vindt het college de toekomstige gymzaal in de Braamstraat daarvoor, net als de PSR, een passende plek. ‘Ook omdat sportvereniging Dios in de nieuwe gymzaal gaat turnen.’
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
14 uur geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
3 dagen geleden