PSG wint bij Maccabi, Benfica verslaat Juventus
HAIFA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Champions League gewonnen. De Franse landskampioen won met 2-1 bij Maccabi Haifa in Israël. Ook Benfica won zijn tweede wedstrijd. Juventus werd in Turijn met 2-1 verslagen.
Voormalig FC-Twente-speler Tjaronn Chery zette Maccabi Haifa in de 24e minuut op voorsprong tegen het sterrenteam van coach Christophe Galtier, waar Neymar, Kulian Mbappé en Lionel Messi allen een basisplaats hadden.
Messi maakte nog voor de rust gelijk op aangeven van Mbappé. In de tweede helft bezorgde Mbappé, die op zijn beurt door Messi de diepte in was gestuurd, PSG met een bekeken schot de voorsprong. Neymar bepaalde de eindstand op 1-3.
Na de zege op Maccabi versloeg Benfica in Turijn ook Juventus. De Portugezen van coach Roger Schmidt kwamen nog wel vroeg in de wedstrijd op achterstand. Voormalig Ajacied Arek Milik scoorde al in de 4e minuut voor Juventus. Vlak voor de rust kwam Benfica op gelijke hoogte uit een strafschop, nadat Fabio Miretti op de voet van Gonçalo Ramos was gaan staan. João Mário schoot vanaf elf meter binnen. In de tweede helft bezorgde een andere oud-speler van Ajax, David Neres, Benfica uit de rebound de winst: 2-1.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
19 uur geleden