PSG speelt na rode kaart Ramos gelijk in Reims
REIMS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verloren in Ligue 1. De kampioen bleef in het uitduel met Stade Reims steken op een gelijkspel (0-0).
PSG speelde ruim een helft met tien man. Sergio Ramos kreeg in de 41e minuut een gele kaart en protesteerde vervolgens zo heftig bij de scheidsrechter dat hij met nog een prent werd bestraft. De verdediger werd voor de 28e keer in zijn loopbaan van het veld gestuurd. Lionel Messi ontbrak bij PSG met een kuitblessure. Trainer Christophe Galtier liet Neymar in de 57e minuut invallen.
Azor Matusiwa, oud-speler van Ajax, De Graafschap en FC Groningen, speelde de hele wedstrijd voor Stade Reims. Mitchell van Bergen, in het verleden actief voor Vitesse en sc Heerenveen, mocht in de 76e minuut invallen.
Koploper PSG heeft nu een voorsprong van 3 punten op Olympique Marseille, dat zijn ongeslagen status in de hoogste Franse voetbalcompetitie kwijtraakte. Hekkensluiter AC Ajaccio was in Marseille verrassend te sterk voor de ploeg van trainer Igor Tudor: 1-2.
FC Lorient kan zondag de achterstand op PSG tot 1 punt verkleinen. De club speelt dan een uitwedstrijd tegen Stade Brest.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden