Provincie Zeeland: 'Meld economische schade PFAS'
MIDDELBURG - De provincie Zeeland roept Zeeuwse partijen op om zich te melden als zij economische schade ondervinden van PFAS in de Westerschelde. Dat maakt het beeld van de schade die PFAS heeft veroorzaakt in dit gebied vollediger. Het gaat expliciet om een inventarisatie, laat de provincie weten, het is niet zeker of de melder de schade (deels) vergoed krijgt van de veroorzakers.
Het rijk en de provincie verkennen de mogelijkheden om PFAS-schade te verhalen op de vervuilers. Daarvoor is het nodig om te weten welke partijen schade ondervinden en hoe groot de schade is. Gedupeerde bedrijven, organisaties en inwoners kunnen zich melden via [email protected].
Op www.zeeland.nl/pfas staat het formulier dat belanghebbenden kunnen invullen. ‘Later zal nadere onderbouwing gevraagd worden om de relatie tussen de schade en PFAS-problematiek aan te tonen. Aangezien er op dit moment geen mogelijkheid is om een direct verband te leggen tussen de veroorzakers van PFAS in het water en de gezondheidseffecten op een individu, maakt gezondheidsschade geen onderdeel uit van deze inventarisatie.’
Digitaal spreekuur
Voor belanghebbenden die twijfelen of hun economische schade gekoppeld is aan PFAS, of die andere vragen hebben over de inventarisatie of het formulier, worden twee digitale spreekuren georganiseerd. Op vrijdag 3 maart van 11.00 tot 13.00 uur en maandag 6 maart van 16.00 tot 17.00 uur is een medewerker van de provincie beschikbaar om vragen te beantwoorden. Geïnteresseerden kunnen zich hiervoor aanmelden via [email protected]. Zij krijgen dan een link toegestuurd om deel te nemen.
Meer uit Beveland
GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
9 uur geledenBORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
12 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
16 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
1 dag geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geleden