
Provincie trekt opnieuw geld uit voor cultuurprojecten
MIDDELBURG - Binnen de regeling Samen in Zee is dit jaar opnieuw geld beschikbaar voor projecten die de culturele sector in Zeeland vernieuwen en/of versterken. De regeling is een gezamenlijk initiatief van Provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten. In totaal is 450.000 euro beschikbaar.
De regeling Samen in Zee richt zich erop om op creatieve wijze nieuw, anders of meer publiek te bereiken. Over hoe de duurzame samenwerking binnen en buiten de culturele sector versterkt kan worden. De regeling Samen in Zee is in juni 2021 voor de eerste keer opengesteld. Binnen de eerste tranche ontvingen tien projecten een bijdrage. Hiermee was een bedrag gemoeid van ongeveer 350.000 euro. Gedeputeerde Anita Pijpelink: “Er zijn vorig jaar al mooie nieuwe dingen van de grond gekomen. Zoals het experiment Bos-Grens in Clinge. Ik was daar onlangs en was betoverd. Ook het Hoogtij Festival in Groede, de Waterkaravaan door heel Zeeland of literaire evenementen als De Baaierd en Zeeland Schrijft zijn een vermelding meer dan waard. Ik hoop dat ook deze nieuwe ronde weer tot mooie samenwerkingen leidt.“
Aanpassingen
Begin 2022 is de regeling geëvalueerd. Dat leidde tot enkele aanpassingen. De belangrijkste is de langere openstellingstermijn. Die was vorig jaar zes weken, wat wel erg kort bleek. Daarom is de openstelling verlengd tot elf weken. Daarnaast is de activiteit ‘verkenning van nieuwe verdienmodellen’ geschrapt uit de regeling. In de praktijk werd hier nauwelijks subsidie voor aangevraagd. Samenwerken is een belangrijke voorwaarde om de culturele sector toekomstbestendig te maken. Net zoals innoveren en experimenteren. Daarom wordt alleen subsidie verstrekt aan een samenwerkingsverband van tenminste twee partijen. Denk bijvoorbeeld aan samenwerking tussen festivals en een mediabedrijf; samenwerking tussen een collectief van kunstenaars en een erfgoedinstelling of samenwerking tussen een museum en een maatschappelijke organisatie. Een van deze partijen treedt daarbij op als penvoerder. Deze penvoerder is binnen Zeeland gevestigd en werkzaam binnen de culturele sector.
Subsidie aanvragen
Bij innovatie kan het resultaat anders zijn dan verwacht. Niet alle plannen kunnen succesvol zijn. Het delen van de ervaringen en geleerde lessen is daarom ook een belangrijk aspect van Samen in Zee. Oftewel: de innovaties en alle kennis die wordt opgedaan moeten ter inspiratie gedeeld worden met de creatieve sector. Op die manier kan de hele sector profiteren van de opgedane kennis en ervaringen. Het toekennen van een subsidie is aan een aantal regels gebonden. Wie een projectvoorstel wil indienen doet er goed aan om de samenvatting van de regeling te lezen op https://www.zeeland.nl/subsidie-aanvragen/samen-in-zee. Subsidie aanvragen is mogelijk van 17 juni tot en met 16 september 2022. Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie en advies ook terecht bij Cultuurkwadraat. Deze organisatie zal aanvragers begeleiden bij het proces en organiseert ook een aantal bijeenkomsten, zoals training in het schrijven van een projectplan of fondsenwerving.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
9 uur geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
13 uur geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.
3 dagen geledenVLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
5 dagen geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
6 dagen geleden