Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie staat jacht op vossen ook ‘s nachts toe (maar niet overal)

Provincie staat jacht op vossen ook ‘s nachts toe (maar niet overal)

MIDDELBURG - Vossen mogen volgens landelijke wetgeving overdag al met een geweer worden gedood als ze schade (dreigen te) veroorzaken aan flora en fauna. In Yerseke Moer en op Schouwen-Duiveland mag dat van 1 januari tot en met 30 juni ook ‘s nachts, als het aan het College van Gedeputeerde Staten ligt. 

Zij verlenen ontheffing aan de beheerders, die met nachtzichtapparatuur en geluidsdempers werken. Met deze dempers verstoren ze de flora in het gebied zo min mogelijk. 

De ontheffing moet voorkomen dat de roofdieren in het vossenvrije Schouwen-Duiveland en in Yerseke Moer op broedende weide- en kustvogels gaan jagen. 

Zon

De Faunabeheereenheid had in het nieuwe faunabeheerplan vos (2021-2025) gevraagd om in heel Zeeland op vossen te mogen jagen tijdens één uur voor zonsopgang en één uur na zonsondergang. 

Dat staat het college niet toe, omdat het volgens gedeputeerde Anita Pijpelink niet te bewijzen is dat de beesten overal in Zeeland een bedreiging vormen voor weide- en kustvogels. Het provinciebestuur wil in andere gebieden inzetten op preventieve middelen, zoals rasters die vossen weren. 

Ganzen

Gedeputeerde Staten hebben ook deels ingestemd met het nieuwe faunabeheerplan (2021-2025) voor ganzen. Er gelden al jaren maatregelen om de grauwe ganzen, kolganzen, Canadese ganzen en brandganzen terug te dringen. 

Zij veroorzaken in de hele provincie schade aan landbouwgewassen. De ganzen mochten dan ook al worden gevangen, afgeschoten en hun eieren mochten kapot worden gemaakt. 

Aantallen

De schade is hierdoor afgenomen, maar vooral het aantal brandganzen en Canadese ganzen neemt nog toe. 

De Faunabeheereenheid mag volgens het nieuwe plan in de hele provincie op Canadese ganzen en grauwe ganzen jagen, omdat deze de meeste schade veroorzaken. 

De brandgans mag alleen in een aantal gebieden worden bejaagd, waaronder in de omgeving van Wolphaartsdijk, De Poel bij Heinkenszand, Kapelle en het zuidwesten van Zuid-Beveland. 

De eenheid mag in de zomer overdag op ganzen jagen. 

Meer uit Vlissingen

Lions Club Vlissingen bezorgt bewoners Ter Reede een feestelijke middag

VLISSINGEN - Op dinsdag 18 februari heeft de Lions Club Vlissingen een feestelijk optreden georganiseerd in bejaardencentrum Ter Reede in Vlissingen. Voor alle inwoners van Ter Reede verzorgde zangeres Albertina een sfeervol optreden in het Atrium, de grote verzamelruimte op de begane grond van het centrum.

6 uur geleden
Drie voertuigen rukken uit na brandmelding Vlissingen

VLISSINGEN - De brandweer heeft dinsdagavond uitgebreid onderzoek gedaan naar aanleiding van een brandmelding aan de Sarazijnstraat in Vlissingen.Nadat de brandmelding kort voor 21.30 uur binnen was gekomen, werden twee blusvoertuigen en een hoogwerker opgeroepen. Eén van de blusvoertuigen stelde op in de Sarazijnstraat zelf, de andere tankautospuit stond op het Bellamypark. De brandweer heeft uitgebreid onderzoek gedaan, maar voor zover bekend hoefde er niet geblust te worden.

8 uur geleden
Zeeuwse Ringrijders Vereniging viert 75-jarig jubileum

MIDDELBURG - Dit jaar bestaat de Zeeuwse Ringrijders Vereniging 75 jaar. Dat wordt het gehele jaar door gevierd met evenementen voor jong tot oud, rijders, supporters, sponsoren en iedereen die het ringrijden een warm hart toedraagt. Anne Blankers en Erika Toutenhoofd vertellen over het jubileumjaar. 'We hopen dat er nog lang over nagepraat gaat worden.'

1 dag geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten: ‘Geef geen spullen mee!’

VLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers dat er weer nepagenten actief zijn in Middelburg en Vlissingen. 'Ze bellen slachtoffers, doen zich voor als agenten en vragen om waardevolle spullen in bewaring te stellen wegens inbraken', aldus de politie. 'Laat je niet misleiden, dit is een oplichterstruc!'

1 dag geleden
Turn- en acromedailles voor Vlissingse Turn Vereniging

VLISSINGEN - De sporters van de Vlissingse Turn Vereniging moesten afgelopen weekend een eind de provincie uit: een acrowedstrijd in Deurne en een turnwedstrijd in Vlijmen. Beide leverden podiumplaatsen op.

1 dag geleden
Tweedehandskledingwinkel Second Floor geopend in ‘t Spui

VLISSINGEN - In Vlissingen is de tweedehandskledingwinkel Second Floor geopend. 

5 dagen geleden
UPDATE: Trein botst met vrachtwagen in Vlissingen-Oost

RITTHEM - Op een spoorwegovergang in havengebied Vlissingen-Oost heeft donderdagmiddag een ongeval plaatsgevonden. Bij het ongeval tussen een vrachtwagen en een trein raakte één persoon gewond.

6 dagen geleden