Protesten in Spanje tijdens bezoek Spaanse koning aan rampgebied
VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het bezoek van de Spaanse koning Felipe, koningin Letizia en premier Pedro Sánchez aan de door noodweer getroffen gebieden zorgt voor protesten. Dit melden verschillende Spaanse media, waaronder El Mundo. Nadat de koning was aangekomen in Valencia braken er protesten uit, begonnen mensen met modder te gooien en gilden "ga weg" en "moordenaar".
De koning probeerde met mensen te praten en hen te kalmeren, terwijl de premier zich vanwege de gespannen sfeer al direct had omgedraaid. Felipe werd uitgefoeterd, maar heeft ook een man getroost die hem huilend in de armen viel. Daarna brak ook hij zijn bezoek voortijdig af.
Volgens verschillende Spaanse media zijn mensen boos, omdat hulp te laat zou zijn gekomen. Bovendien werden mensen pas laat gewaarschuwd voor de ernst van het noodweer, dat tot nu toe zeker 217 mensen het leven heeft gekost.
Onderzoek
De regering heeft eerder al gezegd dat het de verantwoordelijkheid was van de regionale autoriteiten om waarschuwingssignalen naar de bevolking te sturen. De woede richt zich ook op Carlos Mazón, de president van de regio Valencia, die ook aanwezig was bij het bezoek. Zijn regering heeft verklaard dat er direct is gehandeld toen de informatie bij hen beschikbaar was.
Sánchez heeft zaterdag aangekondigd dat er later een onderzoek zal komen naar mogelijke nalatigheid in aanloop naar de ramp.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
5 uur geleden