Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Spanje tijdens bezoek Spaanse koning aan rampgebied

Protesten in Spanje tijdens bezoek Spaanse koning aan rampgebied

VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het bezoek van de Spaanse koning Felipe, koningin Letizia en premier Pedro Sánchez aan de door noodweer getroffen gebieden zorgt voor protesten. Dit melden verschillende Spaanse media, waaronder El Mundo. Nadat de koning was aangekomen in Valencia braken er protesten uit, begonnen mensen met modder te gooien en gilden "ga weg" en "moordenaar".

De koning probeerde met mensen te praten en hen te kalmeren, terwijl de premier zich vanwege de gespannen sfeer al direct had omgedraaid. Felipe werd uitgefoeterd, maar heeft ook een man getroost die hem huilend in de armen viel. Daarna brak ook hij zijn bezoek voortijdig af.

Volgens verschillende Spaanse media zijn mensen boos, omdat hulp te laat zou zijn gekomen. Bovendien werden mensen pas laat gewaarschuwd voor de ernst van het noodweer, dat tot nu toe zeker 217 mensen het leven heeft gekost.

Onderzoek

De regering heeft eerder al gezegd dat het de verantwoordelijkheid was van de regionale autoriteiten om waarschuwingssignalen naar de bevolking te sturen. De woede richt zich ook op Carlos Mazón, de president van de regio Valencia, die ook aanwezig was bij het bezoek. Zijn regering heeft verklaard dat er direct is gehandeld toen de informatie bij hen beschikbaar was.

Sánchez heeft zaterdag aangekondigd dat er later een onderzoek zal komen naar mogelijke nalatigheid in aanloop naar de ramp.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

31 minuten geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

34 minuten geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

2 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

3 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

3 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

4 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

4 uur geleden