Protesten in Spanje tijdens bezoek Spaanse koning aan rampgebied
VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het bezoek van de Spaanse koning Felipe, koningin Letizia en premier Pedro Sánchez aan de door noodweer getroffen gebieden zorgt voor protesten. Dit melden verschillende Spaanse media, waaronder El Mundo. Nadat de koning was aangekomen in Valencia braken er protesten uit, begonnen mensen met modder te gooien en gilden "ga weg" en "moordenaar".
De koning probeerde met mensen te praten en hen te kalmeren, terwijl de premier zich vanwege de gespannen sfeer al direct had omgedraaid. Felipe werd uitgefoeterd, maar heeft ook een man getroost die hem huilend in de armen viel. Daarna brak ook hij zijn bezoek voortijdig af.
Volgens verschillende Spaanse media zijn mensen boos, omdat hulp te laat zou zijn gekomen. Bovendien werden mensen pas laat gewaarschuwd voor de ernst van het noodweer, dat tot nu toe zeker 217 mensen het leven heeft gekost.
Onderzoek
De regering heeft eerder al gezegd dat het de verantwoordelijkheid was van de regionale autoriteiten om waarschuwingssignalen naar de bevolking te sturen. De woede richt zich ook op Carlos Mazón, de president van de regio Valencia, die ook aanwezig was bij het bezoek. Zijn regering heeft verklaard dat er direct is gehandeld toen de informatie bij hen beschikbaar was.
Sánchez heeft zaterdag aangekondigd dat er later een onderzoek zal komen naar mogelijke nalatigheid in aanloop naar de ramp.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
10 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
10 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.
10 uur geleden