Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protesten in Spanje tijdens bezoek Spaanse koning aan rampgebied

Protesten in Spanje tijdens bezoek Spaanse koning aan rampgebied

VALENCIA (ANP/RTR/AFP) - Het bezoek van de Spaanse koning Felipe, koningin Letizia en premier Pedro Sánchez aan de door noodweer getroffen gebieden zorgt voor protesten. Dit melden verschillende Spaanse media, waaronder El Mundo. Nadat de koning was aangekomen in Valencia braken er protesten uit, begonnen mensen met modder te gooien en gilden "ga weg" en "moordenaar".

De koning probeerde met mensen te praten en hen te kalmeren, terwijl de premier zich vanwege de gespannen sfeer al direct had omgedraaid. Felipe werd uitgefoeterd, maar heeft ook een man getroost die hem huilend in de armen viel. Daarna brak ook hij zijn bezoek voortijdig af.

Volgens verschillende Spaanse media zijn mensen boos, omdat hulp te laat zou zijn gekomen. Bovendien werden mensen pas laat gewaarschuwd voor de ernst van het noodweer, dat tot nu toe zeker 217 mensen het leven heeft gekost.

Onderzoek

De regering heeft eerder al gezegd dat het de verantwoordelijkheid was van de regionale autoriteiten om waarschuwingssignalen naar de bevolking te sturen. De woede richt zich ook op Carlos Mazón, de president van de regio Valencia, die ook aanwezig was bij het bezoek. Zijn regering heeft verklaard dat er direct is gehandeld toen de informatie bij hen beschikbaar was.

Sánchez heeft zaterdag aangekondigd dat er later een onderzoek zal komen naar mogelijke nalatigheid in aanloop naar de ramp.

Meer uit Buitenland

Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

15 minuten geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

21 minuten geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

3 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

4 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

5 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

8 uur geleden