Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Protestblokkade Extinction Rebellion opgebroken door politie

Protestblokkade Extinction Rebellion opgebroken door politie

DEN HAAG (ANP) - De politie is de blokkade van Extinction Rebellion in Den Haag dinsdagmiddag aan het opbreken. De ongeveer honderd actievoerders worden verwijderd van de kruising die zij eerder op dinsdag bezetten en ze worden naar busjes gebracht. Sommige mensen lopen vrijwillig mee, anderen worden door de politie meegesleept of getild.

De actievoerders hadden aan het begin van de middag het kruispunt tussen de Prins Clauslaan en de Juliana van Stolberglaan bezet en blokkeerden het verkeer. Rond 14.00 uur greep de politie in en werden demonstranten weggesleept van het deel van de kruising dat naar de A12 leidt. Daarop werd het verkeer deels weer vrijgegeven.

Ook elders op de kruising werden mensen verplaatst, omdat een stadsbus door een sitdownactie niet kon keren. Een actievoerder van Extinction Rebellion werd daarbij aangehouden, omdat hij tegenstribbelde en daarbij een agent in het gezicht schopte. Of er nog meer aanhoudingen zijn verricht, is nog niet duidelijk.

Meerdere actievoerders hadden zichzelf vastgeketend aan een zelf meegebrachte ton en werden los geslepen door de politie. Anderen hadden zich aan elkaar vastgemaakt via een koker om hun handen, ook zij worden losgemaakt. Een aantal actievoerders dat zichzelf aan elkaars handen had vastgelijmd, werd eerder al losgemaakt. De politie gebruikte daar cola voor als een soort oplosmiddel.

Meer uit Binnenland

Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

22 minuten geleden
Schietincident bij gevangenis Alphen aan den Rijn, gewonde

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

47 minuten geleden
Defensie stuurt tweede militair voor verkenning naar Groenland

DEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.

53 minuten geleden
Van Weel meldt vrijlating Nederlandse gevangenen in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.

1 uur geleden
Geen slachtoffers onder puin na explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.

1 uur geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht: 'Ik had het kunnen voorkomen'

ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.

2 uur geleden
Omgeving ontploffing Utrecht zeker tot 16.00 uur afgesloten

UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.

3 uur geleden