Protestblokkade Extinction Rebellion opgebroken door politie
DEN HAAG (ANP) - De politie is de blokkade van Extinction Rebellion in Den Haag dinsdagmiddag aan het opbreken. De ongeveer honderd actievoerders worden verwijderd van de kruising die zij eerder op dinsdag bezetten en ze worden naar busjes gebracht. Sommige mensen lopen vrijwillig mee, anderen worden door de politie meegesleept of getild.
De actievoerders hadden aan het begin van de middag het kruispunt tussen de Prins Clauslaan en de Juliana van Stolberglaan bezet en blokkeerden het verkeer. Rond 14.00 uur greep de politie in en werden demonstranten weggesleept van het deel van de kruising dat naar de A12 leidt. Daarop werd het verkeer deels weer vrijgegeven.
Ook elders op de kruising werden mensen verplaatst, omdat een stadsbus door een sitdownactie niet kon keren. Een actievoerder van Extinction Rebellion werd daarbij aangehouden, omdat hij tegenstribbelde en daarbij een agent in het gezicht schopte. Of er nog meer aanhoudingen zijn verricht, is nog niet duidelijk.
Meerdere actievoerders hadden zichzelf vastgeketend aan een zelf meegebrachte ton en werden los geslepen door de politie. Anderen hadden zich aan elkaar vastgemaakt via een koker om hun handen, ook zij worden losgemaakt. Een aantal actievoerders dat zichzelf aan elkaars handen had vastgelijmd, werd eerder al losgemaakt. De politie gebruikte daar cola voor als een soort oplosmiddel.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
5 minuten geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
2 uur geleden