Protestblokkade Extinction Rebellion opgebroken door politie
DEN HAAG (ANP) - De politie is de blokkade van Extinction Rebellion in Den Haag dinsdagmiddag aan het opbreken. De ongeveer honderd actievoerders worden verwijderd van de kruising die zij eerder op dinsdag bezetten en ze worden naar busjes gebracht. Sommige mensen lopen vrijwillig mee, anderen worden door de politie meegesleept of getild.
De actievoerders hadden aan het begin van de middag het kruispunt tussen de Prins Clauslaan en de Juliana van Stolberglaan bezet en blokkeerden het verkeer. Rond 14.00 uur greep de politie in en werden demonstranten weggesleept van het deel van de kruising dat naar de A12 leidt. Daarop werd het verkeer deels weer vrijgegeven.
Ook elders op de kruising werden mensen verplaatst, omdat een stadsbus door een sitdownactie niet kon keren. Een actievoerder van Extinction Rebellion werd daarbij aangehouden, omdat hij tegenstribbelde en daarbij een agent in het gezicht schopte. Of er nog meer aanhoudingen zijn verricht, is nog niet duidelijk.
Meerdere actievoerders hadden zichzelf vastgeketend aan een zelf meegebrachte ton en werden los geslepen door de politie. Anderen hadden zich aan elkaar vastgemaakt via een koker om hun handen, ook zij worden losgemaakt. Een aantal actievoerders dat zichzelf aan elkaars handen had vastgelijmd, werd eerder al losgemaakt. De politie gebruikte daar cola voor als een soort oplosmiddel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
5 uur geleden