Protest Red Bull tegen straf Hamilton haalt niets uit
LONDEN (ANP) - Het protest dat Red Bull Racing bij de internationale autosportfederatie FIA heeft aangetekend tegen de geringe straf die Lewis Hamilton kreeg na Max Verstappen te hebben aangereden tijdens de Britse GP, heeft niets uitgehaald. Stalbaas Christian Horner en zijn adviseurs slaagden er donderdagmiddag niet in de wedstrijdleiding op het circuit van Silverstone op andere gedachten te brengen. Kenners hadden dat overigens ook niet verwacht.
Hamilton tikte in zijn Mercedes de bolide van Verstappen kort na de start van de race aan, waardoor de Nederlander met een snelheid van zo'n 300 kilometer per uur van de baan in de bandenstapel knalde. De zevenvoudig wereldkampioen kreeg een tijdstraf van 10 seconden, 'zat die uit' tijdens een pitstop, en won de Grand Prix voor eigen publiek overtuigend.
De F1-stewards wezen het verzoek om herziening af omdat het verhaal van Red Bull geen "geen significant en relevant nieuw element" bevatte.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
12 minuten geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
2 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
5 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
8 uur geleden