Protest Red Bull tegen straf Hamilton haalt niets uit
LONDEN (ANP) - Het protest dat Red Bull Racing bij de internationale autosportfederatie FIA heeft aangetekend tegen de geringe straf die Lewis Hamilton kreeg na Max Verstappen te hebben aangereden tijdens de Britse GP, heeft niets uitgehaald. Stalbaas Christian Horner en zijn adviseurs slaagden er donderdagmiddag niet in de wedstrijdleiding op het circuit van Silverstone op andere gedachten te brengen. Kenners hadden dat overigens ook niet verwacht.
Hamilton tikte in zijn Mercedes de bolide van Verstappen kort na de start van de race aan, waardoor de Nederlander met een snelheid van zo'n 300 kilometer per uur van de baan in de bandenstapel knalde. De zevenvoudig wereldkampioen kreeg een tijdstraf van 10 seconden, 'zat die uit' tijdens een pitstop, en won de Grand Prix voor eigen publiek overtuigend.
De F1-stewards wezen het verzoek om herziening af omdat het verhaal van Red Bull geen "geen significant en relevant nieuw element" bevatte.
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
58 minuten geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
1 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
5 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
7 uur geleden