Protest met tractoren op de Dam tegen stikstofbeleid en meer
AMSTERDAM (ANP) - Naar schatting een paar duizend mensen hebben in Amsterdam meegedaan aan een protest als steunbetuiging aan onder meer boeren, vissers en truckers. Ze verzamelden rond 12.00 uur op de Dam en liepen later een ronde door de stad. De demonstratie verliep zonder problemen, meldt de gemeente.
Op de Dam stond een tiental tractoren en vrachtwagens, versierd met spandoeken. De actievoerders kwamen af op een oproep van actiegroep Nederland in Verzet, die vorige week een "wereldwijd protest" aankondigde. Volgens de gemeente liepen er naar schatting zo'n drieduizend mensen mee in de zogenoemde 'walk of freedom', die eindigde op de Dam.
Veel betogers droegen rode boerenzakdoeken en er waren veel omgekeerde Nederlandse vlaggen te zien. De afgelopen weken werden die vlaggen een symbool van de boerenprotesten tegen het stikstofbeleid van het kabinet.
Toeslagaffaire
Naast de stikstofplannen keerden de betogers zich onder meer tegen de media, hoge brandstofprijzen en coronavaccinaties en uitten ze kritiek op de toeslagenaffaire en de opvang van Oekraïense vluchtelingen.
De gemeente stond een beperkt aantal tractoren op het plein toe als decor voor de demonstratie. Op meerdere plekken in de stad werden tractoren tegengehouden om te voorkomen dat er te veel naar de Dam kwamen.
Flynn
Tijdens het protest hield een aantal boeren een toespraak en er werd een video getoond van de Amerikaanse oud-generaal Michael Flynn, voormalig veiligheidsadviseur van oud-president Donald Trump, die steun uitsprak aan Nederlandse boeren. "Nederlandse boeren, we staan achter jullie. Jullie problemen zijn onze problemen", zei Flynn onder andere. Hij riep Amerikanen op om op sociale media Nederlandse vlaggen te plaatsen om zo hun steun te tonen.
In november werd Flynn, samen met vijf andere voormalige topadviseurs, gedagvaard door de commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die de bestorming van het Capitool op 6 januari vorig jaar onderzoekt. De commissie wil informatie krijgen over een ‘commandocentrum’ van waaruit ze de verkiezingsuitslag probeerden aan te vechten.
Flynn bekende eerder schuld aan liegen tegen de FBI over contacten met de voormalige Russische ambassadeur. Hij werd destijds aangeklaagd in een onderzoek van de Amerikaanse speciale aanklager Robert Mueller naar de Russische invloed op de door Trump gewonnen verkiezingen in 2016. Trump verleende Flynn vlak voor zijn vertrek gratie.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
15 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
2 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
5 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
7 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
14 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
18 uur geleden