Prosus onderaan in rode AEX, OCI zakt na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Prosus was dinsdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die verder in het rood zakte. De techinvesteerder had last van forse koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Bij de middelgrote bedrijven moest OCI het ontgelden na tegenvallende resultaten van de kunstmestproducent. Beleggers namen daarnaast weinig risico in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.
De Federal Reserve verhoogde vorige week nog de rente in de strijd tegen de inflatie, maar liet daarbij wel doorschemeren dat het mogelijk de laatste verhoging zou zijn. Beleggers hopen dan ook dat de inflatie verder is afgekoeld zodat de Fed inderdaad de renteverhogingen kan pauzeren.
De AEX noteerde rond het middaguur 0,7 procent lager op 747,30 punten. De MidKap zakte 1,1 procent tot 925,93 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,8 procent.
Adyen
Naast Prosus (min 3 procent) stond betaalbedrijf Adyen in de staartgroep, met een verlies van 2,2 procent. Chipbedrijf ASMI en chemicaliëndistributeur IMCD zakten rond de 2 procent. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX gingen aan kop, met plussen tot 1,8 procent.
Philips daalde 0,5 procent. Het zorgtechnologiebedrijf houdt zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering en krijgt daar waarschijnlijk veel vragen over de affaire met zijn slaapapneu-apparaten, die het bedrijf veel geld kost. Ook zijn de vakbonden overgegaan tot acties bij Philips omdat het niet lukte om een nieuwe cao overeen te komen.
OCI
In de MidKap stond OCI (min 4,3 procent) onderaan. De kunstmestproducent zag de kwartaalomzet flink dalen door fors lagere verkoopprijzen en volumes. Ook zakte het bedrijf in de rode cijfers. Het bedrijf liet tevens weten alle activiteiten tegen het licht te houden en ook de toekomst van de beursnotering in Amsterdam te bekijken. De kritische Amerikaanse aandeelhouder Inclusive Capital Partners riep het bestuur van OCI eerder al op onderdelen te verkopen om de marktwaarde te vergroten.
Kendrion ging bijna 8 procent onderuit. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen tot een recordniveau, maar de winst nam wel af. Ook blijven de economische vooruitzichten volgens het bedrijf zeer onvoorspelbaar.
De euro was 1,0980 dollar waard, tegen 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 72,57 dollar. Brentolie kostte ook 0,8 procent minder, op 76,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.
25 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - ‌Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
1 uur geleden