Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus onderaan in lagere AEX, DSM-Firmenich op kop

Prosus onderaan in lagere AEX, DSM-Firmenich op kop

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was vrijdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die over een breed front omlaagging. De techinvesteerder (min 2 procent) kampte met een koersverlies van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich, dat vorige week nog werd afgestraft na tegenvallende resultaten, ging aan kop met een winst van 1,6 procent.

Beleggers kauwden nog na op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat een dag eerder zorgde voor stevige koerswinsten op de Europese beurzen. De inflatie in de grootste economie ter wereld viel iets lager uit dan verwacht. Dit wakkerde de hoop aan dat de Amerikaanse Federal Reserve nu bijna klaar is met de renteverhogingen.

Een bestuurder van de Fed benadrukte echter dat de centrale bank "nog meer werk" te doen heeft om de inflatie te bestrijden. Die opmerking zorgde ervoor dat de Amerikaanse beurzen donderdag hun eerdere koerswinsten vrijwel geheel zagen verdampen. Vrijdag staan nog de Amerikaanse producentenprijzen op het programma. De prijzen die fabrikanten vragen voor hun producten vormen een indicator voor de ontwikkelingen van de inflatie in de toekomst.

MidKap

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent lager op 773,26 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 908,92 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,5 procent.

De Londense FTSE-index zakte 0,6 procent, ondanks een sterker dan verwachte groei van de Britse economie. Die kwam in juni uit op 0,5 procent, terwijl economen hadden gerekend op een groei met 0,2 procent. De groei werd aangedreven door een toename van de Britse productie. Ook consumenten bleven ondanks de prijsstijgingen meer uitgeven.

Zürich

In de MidKap ging SBM Offshore (min 1,3 procent) verder omlaag. De fabrikant van onder meer drijvende olieproductieplatforms zakte een dag eerder al 5,6 procent na tegenvallende resultaten.

In Zürich steeg UBS 4 procent. De Zwitserse bank heeft de overeenkomst met de Zwitserse overheid over een verliesgarantie met betrekking tot de overname van Credit Suisse vrijwillig beëindigd. Topman Sergio Ermotti zegt er vertrouwen in te hebben dat UBS de totale kosten en de financiële impact van de integratie van de activiteiten van Credit Suisse zelf kan dragen.

Euro en olie

De euro was 1,0991 dollar waard, tegen 1,1018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 82,55 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 86,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

30 minuten geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

32 minuten geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

44 minuten geleden
Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

1 uur geleden
TenneT geeft fors meer capaciteit vrij op stroomnet Brabant

DEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.

2 uur geleden
Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

3 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

9 uur geleden