Prosus onderaan in lagere AEX, DSM-Firmenich op kop
AMSTERDAM (ANP) - Prosus was vrijdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die over een breed front omlaagging. De techinvesteerder (min 2 procent) kampte met een koersverlies van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich, dat vorige week nog werd afgestraft na tegenvallende resultaten, ging aan kop met een winst van 1,6 procent.
Beleggers kauwden nog na op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat een dag eerder zorgde voor stevige koerswinsten op de Europese beurzen. De inflatie in de grootste economie ter wereld viel iets lager uit dan verwacht. Dit wakkerde de hoop aan dat de Amerikaanse Federal Reserve nu bijna klaar is met de renteverhogingen.
Een bestuurder van de Fed benadrukte echter dat de centrale bank "nog meer werk" te doen heeft om de inflatie te bestrijden. Die opmerking zorgde ervoor dat de Amerikaanse beurzen donderdag hun eerdere koerswinsten vrijwel geheel zagen verdampen. Vrijdag staan nog de Amerikaanse producentenprijzen op het programma. De prijzen die fabrikanten vragen voor hun producten vormen een indicator voor de ontwikkelingen van de inflatie in de toekomst.
MidKap
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent lager op 773,26 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 908,92 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,5 procent.
De Londense FTSE-index zakte 0,6 procent, ondanks een sterker dan verwachte groei van de Britse economie. Die kwam in juni uit op 0,5 procent, terwijl economen hadden gerekend op een groei met 0,2 procent. De groei werd aangedreven door een toename van de Britse productie. Ook consumenten bleven ondanks de prijsstijgingen meer uitgeven.
Zürich
In de MidKap ging SBM Offshore (min 1,3 procent) verder omlaag. De fabrikant van onder meer drijvende olieproductieplatforms zakte een dag eerder al 5,6 procent na tegenvallende resultaten.
In Zürich steeg UBS 4 procent. De Zwitserse bank heeft de overeenkomst met de Zwitserse overheid over een verliesgarantie met betrekking tot de overname van Credit Suisse vrijwillig beëindigd. Topman Sergio Ermotti zegt er vertrouwen in te hebben dat UBS de totale kosten en de financiële impact van de integratie van de activiteiten van Credit Suisse zelf kan dragen.
Euro en olie
De euro was 1,0991 dollar waard, tegen 1,1018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 82,55 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 86,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.
29 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.
3 uur geleden